Vyhľadávanie zájazdu

Peru - EkvádorTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA:

deň 2 - LIMA : Prílet do Limy, transfer do hotela, krátky odpočinok. Prehliadka hlavného peruánskeho mesta Lima, ktoré bolo založené v roku 1535 španielskym dobyvateľom Franciscom Pizarrom. Návšteva archeologického múzea a prvé zoznámenie sa so severnou kultúrou z preinkskej doby. Nocľah v Lime.

deň 3 - LIMA – CARAL - HUARAZ: Raňajky. Odchod do Huaraz. Zastávka v meste Caral, zaniknutom meste s ruinami kamenných pyramíd. Hlavný rozkvet tohto mesta sa datuje do doby, kedy boli v Egypte stavané hlavné pyramídy. V Caral sa nikdy nenašli zbrane, predpokladá sa, že bolo vystavané predovšetkým pre obchodné záležitosti. Príchod do Huaraz, nocľah.

deň 4 - HUARAZ - TRUJILLO: Raňajky, odchod do Trujillo. Cestou zastávky na fotografovanie nádhernej prírody pohoria Cordillera Blanca s najvyššou horou Peru Huascarán (6.768 m). Neďaleko jazera Llanganuco je pomník na pamiatku českých horolezcov, ktorí tu zahynuli pri zemetrasení v roku 1970. Trujillo je považované za „hlavné mesto kultúry v Peru“. Prehliadka mesta (Arcibiskupský palác, koloniálna architektúra). Odchod do údolia Moche, návšteva lokality „Huaca de la Luna“. Prehliadka Slnečnej a Mesačnej pyramídy, ktoré sú postavené z hlinených nepálených tehál, ktorým sa tu hovorí „adobe“. Tieto impozantné chrámy sú zdobené nástennými maľbami kultúry Močikov. Nocľah v Trujillo.

deň 5 - TRUJILLO - CHAN CHAN - CHICLAYO: Po raňajkách návšteva Chan Chan, čo bolo jedno z najvýznamnejších miest predkolumbovskej éry. Podľa legendy ho založil boh Naymlap, ktorý prichádzal z oceánu. Najväčší rozkvet zažilo v 15. storočí. Príchod do mesta Chiclayo, návšteva múzea so zaujímavými artefaktami. Nocľah v Chiclayo.

deň 6 - CHICLAYO – HUACA RAJADA: Raňajky. Návšteva archeologického náleziska Huaca Rajada, kde bol objavený hrob a poklad vládcu zo Sipánu, ktorý objavil archeológ Walter Alva v roku 1987. Udáva sa, že je to po Tutanchamónovej hrobke druhý najbohatší hrob sveta. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede pôjdeme do najmodernejšieho múzea the Royal Tombs of Sipan, kde je replika hrobu vládcu zo Sipánu, a ďalšie úchvatné pamiatky. Návrat do hotela, nocľah v meste Chiclayo.

deň 7 - CHICLAYO - QUITO: Raňajky. Transfer na letisko v Chiclayo, odlet do Quito. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

deň 8 - QUITO - OTAVALO - COTACACHI: Raňajky. Prehliadka hlavného ekvádorského mesta Quito. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito prezýva „Kláštor Ameriky“, koloniálne centrum Quito bolo v roku 1978 zaradenéorganizáciou UNESCO do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva ľudstva. Uvidíte tie najzaujímavejšie miesta ako námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitnú katedrálu, kostol La Compaňía, a ďalšie krásne pamiatky. Parky sú zdobené fontánami a modernými sochami, ktoré sú v zaujímavom kontraste so starou architektúrou. Prehliadku ukončíte na hore Panecillo, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na hlavné mesto. Quito leží v nadmorskej výške 2.850 metrov a je obklopené sopkami so zasneženými vrcholkami. Mesto bolo vybudované na úpätí sopky Pichincha (4.794 metrov n.m.). Odchod do mestečka Cotacachi, ktoré je preslávené výrobkami z kože. Odchod do Otavalo, nocľah.

deň 9 - OTAVALO: Raňajky. Prezriete si krásne indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvádorský indiánsky trh - predáva sa tu čerstvé ovocie, zelenina, klobúky, indiánske šperky, a ďalšie typické predmety. Návrat do Quito, nocľah.

deň 10 - QUITO - COTOPAXI - LASSO: Raňajky. Cesta do oblasti „Andského stredohoria“ a Národného parku Cotopaxi okolo lagúny Limpiopungo. Tejto ceste sa hovorí „Cesta sopiek“, ponúka prekrásne výhľady na najkrajšie ekvádorské sopky. Tento prírodný klenot je magnetom pre milovníkov prírody, rozprestiera sa na území 36.000 ha. Národný park obklopuje najväčší aktívny vulkán na svete s rovnomenným názvom Cotopaxi (5.897 m n.m.). Počas prehliadky parku budete mať možnosť obdivovať prírodné krásy, pri troche šťastia uvidíte andské čajky, kondorov, vysokú zver alebo divoké kone. Odchod do malej pôvabnej dedinky Lasso, nocľah.

deň 11 - LASSO - LAGUNA QUILOTOA - QUITO: Raňajky, odchod k jazeru Laguna Quilotoa (3.850 m), čo je prekrásny vulkanický kráter zaplnený vodou zelenej farby s hĺbkou až 250 m. Krátky trekking úchvatnou krajinou okolo jazera s nádhernými výhľadmi. Návrat do Quito, nocľah.

deň 12 - QUITO – PRAHA (VIEDEŇ): Transfer na letisko v Quito, odlet do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -