Vyhľadávanie zájazdu

Peru - za tajomstvom InkovTermíny a ceny

Peru - za tajomstvom Inkov

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet z Prahy (Viedne) do Lima.

deň 2 - LIMA: Prílet do Limy. Po vybavení pasových formalít nasleduje transfer do hotela. Po krátkom odpočinku sa vydáte na prehliadku hlavného peruánskeho mesta - Lima, kedysi najbohatšieho mesta sveta, ktoré v roku 1535 založil španielsky dobyvateľ Francisco Pizarro na brehoch rieky Rimac. Prejdete sa cez námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo i po štvrti Miraflores. V múzeu Larco je uchovaná najväčšia zbierka keramiky s erotickými motívmi z predkolumbovského obdobia. Ohromné podzemné katakomby pod kláštorom San Francisco ukrývajú viac než 25 000 kostrových pozostatkov. Vedľa koloniálnej architektúry nájdete i moderné budovy, nákupné galérie, luxusné obchody a reštaurácie s vybranými lahôdkami bohatej peruánskej kuchyne. Návrat do hotela, nocľah v Lime.

deň 3 - BALLESTAS - NAZCA - PARACAS : Dnešný deň začnete výletom loďou na ostrovy Ballestas. Táto oblasť je známa najmä kvôli veľkému množstvu vtákov a bohatému morskému životu. Pred tým sa tu ťažilo guáno, čo je vtáčí trus bohatý na forfor a amoniak a slúžil ako surovina pre výrobu hnojív. Po návrate do prístavu presadnete na transfer na miestne nálezisko Nazca, odkiaľ sa vydáte malým lietadlom k planine Nazca, kde budete mať možnosť z výšky vidieť unikátne obrazce v púšti, ktoré znázorňujú napr. opicu, pavúka, vtáka alebo postavu pripomínajúcu kozmonauta a vzhľadom k svoje veľkosti sú dobre viditeľné iba z dostatočnej výšky. Okrem obrazcov je planina posiata i presnými geometrickými obrazcami a čiarami. Pôvod obrazcov sa nedokázal nikdy spoľahlivo vysvetliť a stále existuje veľké množstvo teórií o ich vzniku. Prelet späť do Nazca, následne transfer do hotela, ubytovanie a nocľah v Paracase.

deň 4 - PARACAS - LIMA - AREQUIPA: Doobeda krátka prehliadka Paracasu a odchod na letisko v Lime. Prelet z Limy do Arequipy. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah v "bielom meste" Arequipa.

deň 5 - AREQUIPA: Prehliadku Arequipy začnete návštevou pozoruhodného kláštora Santa Catalina, uchvacujúceho komplexu dláždených uličiek a elegantných budov, ktorý bol otvorený pre verejnosť ešte len v roku 1970 a radí sa medzi významné pamiatky tohto regiónu. Prejdete sa po "Plaza Mayor", navštívite kostol "La Compania de Jesus". Poobede návšteva okolitého mesta - Sabandia Mill a panského sídla Mansion del Fundador. Nocľah v Arequipe.

deň 6 - LA CALERA - CHIVAY: odchod smer Colca Valley. Miniete miesta, kde sa takmer zastavil čas. Cestou je možné obdivovať nádhernú krajinu, kde sa vo voľnej prírode pasú lamy a alpaky. Prejdete okolo niekoľkých pôvabných dediniek, v ktorých okolí sú dodnes visuté terasy s políčkami, kde miestni pestujú obilie a zeleninu. Zahliadnete závesné hrobky alebo malé zavlažovacie kanály, ktoré sú vytesané do kameňov. Zastávka pri termálnych prameňoch La Calera. Príchod do Chivay, ubytovanie v hoteli a nocľah.

deň 7 - CAŃON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - PUNO: Skoro ráno prejdete k vyhliadke "Mirador de la Cruz del Condor". Budete mať jedinečnú možnosť vidieť andské kondory, ktorých rozpätie krídel veľakrát dosahuje až tri metre. Majestátne kondory nad najhlbším kaňónom sveta (4.160 metrov v severnej časti) na pozadí andských vrcholov a pod nebesky modrou oblohou, to bude jeden z najväčších zážitkov na tejto ceste. Príchod do Puna, nocľah.

deň 8 - JAZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO: Dnešný výlet zahájite plavbou po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta rozkladajúcim sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi nimi budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Vašou ďalšou zastávkou bude ostrov Taquile, ktorý sa niekedy nazýva peruánsky Alcatraz, pretože tu bývalo vezenie. Miestnou raritou sú tkané látky a predovšetkým pletené čiapky. Návrat do Puna v poobedňajších hodinách.

deň 9 - PUNO - CUSCO: Prejazd do Cusco panoramatickou cestou Andami (zasnežené vrcholky Ánd, prudké strže, krásne údolia a pasúce sa lamy dokresľujú nezabudnuteľné scenérie). Cestou návšteva kamenných hrobiek v Sillustani, ktoré je považované za najväčšie pohrebisko sveta. V priebehu cesty bude niekoľko zastávok na fotografovanie a tiež na obed v miestnej reštaurácii. Príchod do hotela v Cusco, ubytovanie a nocľah.

deň 10 - CUSCO: Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta Cusco, ktoré bolo založené koncom 12.storočia Mancom Capacom. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco znamená v kečuánštine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Prechádzka po centrálnom námestí Plaza de Armas, kde sa pod koloniálnymi arkádami ukrývajú rozmanité obchodíky, zmenárne a kaviarne. Prezriete si Pizzarov palác, katedrálu s čiernym Kristom - patrónom mesta, chrám Koricancha a kláštor Santo Domingo. Pred zajtrajším odletom je ešte potrebné zájsť si do mesta a ochutnať lahodné pisco sour. Nocľah v Cusco.

deň 11 - DÚHOVÁ HORA: Skoro ráno odchod z Cusco do dedinky Cusipata. Po raňajkách pokračujeme mikrobusom až do výšky okolo 4.700 metrov, odkiaľ sa vydáme už pešo až na vrchol Vinicunca (5.026 m), z ktorého budeme obdivovať neskutočný prírodný fenomén, tzv. Dúhové hory (Montaňa de los 7 Colores). Na opačnej strane zase leží vrchol hory Ausangate (6.384 m), ktorý je pokrytý ľadom. Na mieste je možné fakultatívne využiť i pomoc muly pri výstupe (cca 25,- USD). Po dostatočnom čase na fotenie a pozorovanie týchto veľhôr, návrat do údolia a následne späť do Cusco.

deň 12 - POSVATNÉ ÚDOLIE: Celodenný výlet do posvätného údolia Inkov Valle Sagrado. Podľa aktuálnych podmienok buď návšteva mesta Pisac a jeho presláveného trhu alebo návšteva dediny Chichero. Pokračovať sa bude do archeologického náleziska Ollantaytambo. Táto mocná pevnosť má tú česť, že zažila jednu z mála porážok, ktorú Inkovia spôsobili španielskym dobyvateľom, kde bol v roku 1536 Hernando Pizarro nútený utiecť späť do Cusco potom, čo nedokázal prelomiť opevnenie. Prejazd vlakom pozdĺž rieky Urubamba do mestečka Aquas Calientes, kde sa v okolitých kopcoch ukrýva poklad v podobe bájneho mesta Inkov. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Aquas Calientes.

deň 13 - MACHU PICCHU: Dnes na Vás čaká nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Ako je možné, že tu, vo výške 2.399 metrov nad morom, postavili predkolumbovskí domorodci tak dokonalé stavby z ťažkých kameňov, medzi ktoré nedostanete ani lis papiera? Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami a terasami a navštíviť všetky svätyne, observatóriá a obytné budovy. "Machu Picchu, navždy už zostane Tvoje meno vypálené zlatými paprskami do knihy nesmrteľnosti". Návrat do Cusco. Nocľah.

deň 14 - CUZCO - LIMA: Transfer na letisko. Odlet z Cusco do Limy a následne odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -