Vyhľadávanie zájazdu

Petrohrad a plavba Ladožským jazeromTermíny a ceny

Petrohrad a plavba Ladožským jazerom

Úvod - 7-dňový letecký zájazd

Perex - Kultúrne stredisko celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO a tiež jeden z najdôležitejších ruských prístavov v Baltskom mori. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov – Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého nad Fínskym zálivom, Petropavlovská pevnosť a katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, krížnik Aurora, symbol boľševického prevratu v Rusku. Plavba Ladožským jazerom so zastávkou na Valaamskom súostroví.

Ubytovanie - 4x v hoteli 4*, 2x na lodi

Stravovanie - 4x raňajky, 2x plná penzia (na lodi)

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Petrohradu. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie. 

2. deň - Raňajky, prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy. Peši pokračujeme Nevským Prospektom, prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, Kazaňská katedrála. Návrat na ubytovanie. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne).

3. deň - Raňajky, presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka Paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Prehliadka zámku a záhrad Pavlovsk (UNESCO), letnej rezidencie Pavla I. z konca 18. storočia. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Po raňajkách odchod do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Návšteva Konštantinovského paláca v Strelne, vidieckej rezidencie Romanovcov, nazývaného „ruský Versailles“. Presunieme sa do Kronstadtu, malého mestečka na ostrove Kotlin. Vo večerných hodinách sa nalodíme, začiatok plavby Ladožským jazerom, nocľah na lodi.

5. deň - Pokračovanie v plavbe až na Valaamské súostrovie, na ktorom sa nachádzajú pustevne a známy ortodoxný kláštor Valaam. Celodenný výlet na ostrove ku kláštoru a pustevniam cez krásnu karélsku prírodu. Večerná plavba späť smerom do Petrohradu. Nocľah na lodi. 

6. deň - Ráno príchod do Petrohradu. Návšteva Petropavlovskej pevnosti. Krížnik Aurora, ktorý jediným výstrelom odštartoval boľševický prevrat v Rusku. Pobyt zakončíme vstupom do Katedrály sv. Izáka. Individuálne voľno. Ubytovanie.

7. deň - Raňajky, návšteva Kunstkamery a transfer na letisko s odletom do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokar počas pobytu, 4x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, 2x nocľah na lodi s plnou penziou, administratívny poplatok za vybavenie online žiadosti o vízum 20 EUR, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 372 EUR, prehliadku Ermitáže 22 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca (paláca a parku) 84 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -