Vyhľadávanie zájazdu

Petrohrad počas bielych nocí autobusomTermíny a ceny

Petrohrad počas bielych nocí autobusom

Úvod - 7-dňový autokarový zájazd

Perex - Autokarový zájazd s prenocovaním v Litve a krátkou zastávkou v meste Pskov do kultúrneho strediska celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov - Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin, Petrodvorec - letná rezidencia Petra Veľkého, Petropavlovská pevnosť, katedrála sv. Izáka. Nezabudnuteľné potulky mestom počas bielych nocí.

Ubytovanie - 6x v hoteli 3*

Stravovanie - 6x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod z Košíc v skorých ranných hodinách, tranzit cez Poľsko. Ubytovanie v Litve.

2. deň - Raňajky. Pokračujeme v ceste do Ruska. Krátka zastávka v jednom z najstarších miest v Rusku v Pskove, je tu pochovaný Alexander Puškin. A ideme ďalej, večerný príchod do majestátneho Petrohradu (UNESCO). Ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Začíname objavovať krásy magického mesta. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov s galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy, s neopakovateľným pohľadom na paláce. Prechádzka Nevským Prospektom, prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, Kazaňská katedrála. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne). Ubytovanie.

4. deň - Raňajky, presun autobusom do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Pozoruhodný palácový a parkový komplex sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom s viac ako 170 fontánami, z trysiek ktorých prúdi 30 000 litrov vody za sekundu. Presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Návrat do Petrohradu.

5. deň - Raňajky, návšteva Petropavlovskej pevnosti, súčasťou ktorej je katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, domček Petra Veľkého, odkiaľ mohol cár počas leta dohliadať na stavbu pevnosti. Navštívime Katedrálu sv. Izáka. Návrat na ubytovanie.

6. deň - Po raňajkách odchod z Petrohradu. Ubytovanie v Litve alebo v Poľsku.

7. deň - Raňajky. Pokračujeme na Slovensko. Príchod v neskorých večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 6x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vízové poplatky 75 EUR.

Celková cena nezahŕňa - Poplatok za expresné vybavenie víz 130 EUR, doplatok za 1/1 izbu 298 EUR, doplatok za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, prehliadku Ermitáže 22 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca - paláca a parku 84 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu),ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -