Vyhľadávanie zájazdu

Plachetnicí Seychelským souostrovímTermíny a ceny

Plachetnicí Seychelským souostrovím

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) NA SEYCHELY: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let na Seychely s prestupom.

deň 2 - MAHÉ: V skorých ranných hodinách prílet na hlavný ostrov Mahé, privítanie na letisku zástupcom partnerskej CK, transfer do zvoleného hotela, individuálne voľno na kúpanie, opaľovanie, relaxáciu, poznávanie krás ostrova.

deň 3 - MAHÉ: Raňajky, individuálne voľno na kúpanie, opaľovanie, relaxáciu, poznávanie krás ostrova. Ostrov Mahé - tento hlavný ostrov s medzinárodným letiskom, ktoré slúži aj ako odletové miesto na všetky ostatné ostrovy a koralové skupiny je najväčší. Nad hlavným mestom Victoria sa vypína najvyššie pohorie celého súostrovia (905 m n. m.), ktorého bujná tropická vegetácia je chránená národným parkom. Ďalšie 2 národné parky sú podmorské. Pobrežie ostrova je členité s mnohými nádhernými zákutiami s typickými žulovými balvanmi a nádhernými piesočnatými plážami.

deň 5 - OSTROV ROUND: Skoré raňajky, transfer do prístavu na nalodenie. Nástup na loď, privítanie kapitánom, napoludnie vyplávania z Mahé. Popoludní priplávate k ostrovu Round neďaleko ostrova Praslin, kreolská večera formou barbecue na palube lode. SEA PEARL - loď postavená na začiatku 20. storočia v Holandsku, ktorá bola po dôkladnej rekonštrukcii kúpená na konci 20. storočia. seychelskou spoločnosťou. Od tejto doby je využívaná k výletným plavbám medzi jednotlivými ostrovmi Vnútorných Seychel. Vybavenie lodí: 8 plne klimatizovaných kajút s umývadlom, klimatizovaný salón, TV, DVD prehrávač, výrobník ľadu, práčka, sušička. Horná paluba s hojdacou sieťou na opaľovanie, krytá paluba so salónom, 4 sprchy, 3 toalety, 1 sprcha na palube. Posádka: kapitán, šéfkuchár, mechanik, 2 stevardi, 1 potápačský inštruktor, 2 plavčíci.

deň 6 - OSTROV PRASLIN: Raňajky na palube lode, plavba na druhý najväčší ostrov súostrovia, Praslin, návšteva pamiatky UNESCO - prírodnej rezervácie Vallee de Mai. Tento pôvodný prales je domovinou kuriózne tvarovaných dvojorechov - coco de mer a tiež Papagája čierneho. Popoludní návrat na loď, možnosť potápania, šnorchlovania, využitie ďalších vodných športov.

deň 7 - OSTROV LA DIGUE: Raňajky na palube lode, plavba na ostrov La Digue, kde čas plynie tak pomaly... kde bicykle a volské povozy sú najbežnejšie dopravné prostriedky. Ostrov je domovom endemického lieskovca seychelského a veľmi známych žulových formácií na Anse Source d'Argent - najfotografovanejšia pláž na svete. Spoznajte ostrov na bicykli, možno sa zastavíte v centre Union, kde sa môžete zoznámiť s tradičnými spôsobmi obživy pôvodných obyvateľov - pestovanie vanilky, získavanie kopry, stavba lodí.

deň 8 - SESTERSKÉ OSTROVY: Raňajky na palube, loď pláva k ostrovom Grande a Petite Soeur (Sesterské ostrovy), kde sú skvelé možnosti pre šnorchlovanie a potápanie. Možnosť preskúmať tieto neobývané tropické ostrovy. Popoludní plavba k ďalšiemu žulovému klenotu Seychelského súostrovia - ostrovu Coco - s fantastickými možnosťami šnorchlovania medzi pestrofarebnými tropickými rybami.

deň 9 - OSTROVY BOOBY A ARIDE: Raňajky na palube, plavba k ostrovu Booby, dopoludnia čas na potápanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné športy. Po obede plavba k ostrovu Arid ktorý je prírodnou rezerváciou s výskytom väčšieho množstva endemických druhov vtákov, domovom Gardénie Wrightovej a 400 druhov rýb žijúcich v okolitých vodách. Náučné chodníky vedú na útes s vyhliadkou odkiaľ budete mať možnosť sledovať ladný vtáčí balet.

deň 10 - OSTROV CURIEUSE: Ráno prehliadka neobývaného ostrova Curieuse s hustým mangrovovým porastom. Hlavným lákadlom je farma s chovom obrích korytnačiek v priestoroch ruín bývalej kolónie pre ľudí s leprou. Obed na ostrove formou barbecue. Popoludní čas na vodné športy, či relaxáciu na pláži.

deň 11 - OSTROV SECHE: Po raňajkách plavba späť na hlavný ostrov Mahé sa zastávkou na ostrovčeku Seche s možnosťou šnorchlovania alebo potápania, záverečná večera na pláži a odplávanie do prístavu Port Victoria k prenocovaniu.

deň 12 - VYLODENIE NA MAHÉ & ODLET: Po raňajkách vylodenie, celodenná prehliadka ostrova Mahé s obedom. V podvečer transfer na letisko k odletu s prestupom do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -