Vyhľadávanie zájazdu

Plavba čínskym vnútrozemímTermíny a ceny

Plavba čínskym vnútrozemím

deň 1 - ODLET Z PRAHY: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Pekingu.

deň 2 - PEKING: Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzaku mestom alebo odpočinok.

deň 3 - PEKING – TCHIEN-AN-MEN, ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES: Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského kľudu) o rozlohe 44 ha. Nasleduje prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies postaveného v roku 1420. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva akrobatickej show.

deň 4 - VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING: Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe – Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr pôvodne slúžil k obranným účelom proti invázii nomádov. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

deň 5 - YICHANG – PLAVBA PO DLHEJ RIEKE: Po raňajkách návšteva novo zrenovovaného Šanghajského múzea s obrovskými zbierkami. Po obede transfer na letisko a prelet do Yichangu, kedysi zmluvného prístavu pre medzinárodný obchod, potom nalodenie a nocľah na lodi.

deň 6 - PLAVBA PO DLHEJ RIEKE: Po raňajkách odplávanie smerom k priehrade Tri tiesňavy, najväčšej vodnej elektrárni na svete. Stavba hrádze začala v r. 1994 a dielo bolo dokončené v r. 2005, zahájenie plnej prevádzky bolo v r. 2009. Priehrada je 180 m vysoká, cez 2 km široká a 645 km dlhá. Po obede exkurzia na projekte priehrady, návšteva múzea. Odplávanie päť stupňovou plavebnou komorou, najväčšou na svete, s výškou 113 m. Večera.

deň 7 - PLAVBA PO DLHEJ RIEKE: Raňajky. Pokračovanie plavby cez tiasňavy Xiling, Wu a Qutang zúženým korytom so strmými stenami ponúka úctyhodný pohľad na okolitú krajinu. Obed. K zlatým klincom plavby patrí prebádanie postupne se zužujúceho toku Shennongxi so skalnými maľbami najstaršej sichuanskej kultúry Ba. Večera.

deň 8 - PLAVBA PO DLHEJ RIEKE: Po raňajkách návšteva Shibaozhai, pozoruhodného kláštora stojaceho na ostrove a do útesu nad ním bol zakomponovaný dvanásť poschodový Lanruodian (Orchideový palác), kde z 11. poschodia je krásny výhľad na rieku. Po obede loď vyráža smerom k cieľu plavby a po večeri sa koná záverečná rozlúčková párty s kapitánom.

deň 9 - CHONGQING – GUILIN: Po raňajkách príchod do Chongqingu, kde po obede nasleduje transfer na letisko a odlet do Guilinu, mesta s unikátnou polohou v subtropickej krasovej oblasti v provincii Kuang-si. Transfer do hotela, ubytovanie, individuálne voľno na nákupy.

deň 10 - GUILIN – YANGSHUO: Po raňajkách nasleduje celodenná plavba po rieke Li s obedom na palube, ktorá preteká skrz jedinečné vápencové útvary vystupujúce priamo z okolitej krajiny a vytvárajúcej neobvyklé homoľovité kopce. Popoludní príjazd do malebného mestečka Yangshuo s priľahlými ryžovými políčkam. Táto oblasť je známa večerným chytaním rýb pomocou cvičených kormoránov. Ubytovanie, možnosť nákupu z veľkého výberu suvenírov.

deň 11 - LONGSHENG: Raňajky. Celodenný výlet do mesta Longshengu, kde sa v blízkosti nachádzajú preslávené 100 m vysoké strmé ryžové terasy Dračieho chrbta. Žije tu niekoľko národnostných menšín, u ktorých bude možnosť ochutnať miestnu kuchyňu a zhliadnuť tradičné predstavenie so spevom a tancom. Napr. ženy z kmeňa Aye sú povestné tým, že nosia vlasy dlhé až po zem, z ktorých si pletú čepiec. Návrat do hotela, individuálne voľno.

deň 12 - GUILIN: Po raňajkách nasleduje okruh mestom – prehliadka jaskyne Rákosovej píšťalky a skaly Slonieho chobotu. Táto krasová oblasť vytvára neuveriteľné skalné útvary. Po obede transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -