Vyhľadávanie zájazdu

Plavba z Moskvy do PetrohraduTermíny a ceny

Plavba z Moskvy do Petrohradu

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - MOSKVA: Odlet z Prahy (Viedne) do Moskvy, transfer k lodi, nalodenie, ubytovanie, večera, nocľah.

deň 2 - TO NAJLEPŠIE Z MOSKVY: Raňajky a večera na lodi. Po raňajkách okružná jazda Moskvou. Obed v reštaurácii, popoludňajšie návšteva Kremľa.

deň 3 - MOSKVA, VYPLÁVANIE: Raňajky a večera na lodi. Poldenné individuálne voľno s možnosťou využitia fakultatívnych výletov. Obed na lodi, koktail s kapitánom lode, vyplávanie.

deň 4 - STARORUSKÉ MESTO NA VOLGE UGLIČ: Raňajky, obed a večera na lodi. Celodenná plavba so zastávkou a prehliadkou pútnického mestečka Uglič, ktorého počiatky siahajú už do 10. storočia. Návšteva Ugličského Kremľa, katedrály Premeny Pána a chrámu Sv. Dmitrija na krvi.

deň 5 - SÚTOK RIEK - JAROSLAVĽ: Raňajky, obed a večera na lodi. Príchod do mesta Jaroslavľ - jedného z najstarších ruských miest založeného na sútoku riek Volga a Kotorosl v 11. storočí. Po obede prehliadka mesta - kláštor Premenenia Pána, chrám proroka Eliáša, kostol Nikolaja Nadejina.

deň 6 - GORICI ZALOŽENÉ IVANOM HROZNÝM: Raňajky, obed a večera na lodi. Priplávanie do Gorici - sídla založeného Ivanom Hrozným na brehu Volžskobaltského kanála. Po obede prehliadka mesta vrátane Cyrilo-Beloserského kláštora a Múzeum ikon.

deň 7 - ONEŽSKÉ JAZERO - OSTROV KIŽI: Raňajky, obed a večera na lodi. Príchod na ostrov Kiži na Onežskom jazere. Po obede prehliadka miestneho skanzenu s typickou drevenou architektúrou starej Rusi vrátane najznámejšieho chrámu Premeny Pána s 22 kupolami.

deň 8 - Z ONEŽSKÉHO DO LADOŽSKÉHO JAZERA: Raňajky, obed a večera na lodi. Plavba po rieke Svir, ktorá spája Onežské a Ladožské jazero do malej dedinky Mandrogy. Prechádzka tradičnou ruskou dedinou s možnosťou návštevy Múzea vodky a ochutnávkou šašlíkov.

deň 9 - LETNÉ SÍDLO PETRA VEĽKÉHO PETRODVOREC: Po raňajkách okružná jazda Petrohradom vrátane návštevy Petropavlovskej pevnosti s prehliadkou katedrály Sv. Petra a Pavla. Obed v reštaurácii. Popoludní odjazd do letnej rezidencie Petra Veľkého, postaveného podľa Versailles so 170 fontánami a vodnými kaskádami.

deň 10 - PETROHRAD: Raňajky, obed aj večera na lodi. Celodenné individuálne voľno s možnosťou využiť ponuku fakultatívnych výletov.

deň 11 - PETROHRAD + ERMITÁŽ: Raňajky, obed aj večera na lodi. Doobeda prehliadka Zimného Paláca s Ermitážou, popoludní individuálne voľno s možnosťou využitia fakultatívnych výletov.

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Podľa času odletu, raňajkový balíček či raňajky na lodi, transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -