Vyhľadávanie zájazdu

Poklad na Níle - od egyptskej Alexandrie až po Abu SimbelTermíny a ceny

Poklad na Níle - od egyptskej Alexandrie až po Abu Simbel

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Tak ako je „Egypt darom Nílu“, tak je jeho história darom pre dnešný svet a to od brehov Stredozemného mora až po púštne piesky, ktoré vanú až do Sudánu. Kedysi dávno práve pri dnešnej Káhire sa zrodili pyramídy, v Luxore vynikol zlatý vek faraónov, v Asuáne znovu povstala láska bohov a v Abu Simbel nechal Ramese II. pozdvihnúť seba na boha, aby ukázal svoju nehynúcu slávu.

Ubytovanie - 4* hotely, 5* loď

Stravovanie - plná penzia

Povinné doplatky - Povinné prepitné na lodi 80 USD (platí sa na mieste).

Poznámka - Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program zájazdu.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Bratislavy do egyptského letoviska Hurghada. Ubytovanie, večera v hoteli.

2. deň - Skorý transfer do Luxoru, kde začne naša plavba. Navštívime dva nádherné chrámy na východnom brehu Nílu - Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva - východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti.

3. deň - Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. Navštívime Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Plavba do Edfu.

4. deň - V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Asuán.

5. deň - Asuán je akousi pomyselnou "bránou do čiernej Afriky", a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. High Dam, Philae. Fakultatívne podľa času možná návšteva Núbijskej dediny.

6. deň - V skorých ranných hodinách transfer na letisko k miestnemu preletu do Káhiry, ktorá je dejiskom jediných z existujúcich siedmych divov sveta. Prehliadka pyramíd v Gíze, ktoré sú bezpochyby unikátnym príkladom dokonalosti staroveku postavené faraónmi 4. dynastie. Panovníci Chufu, Rachef a Menkaure boli odhodlaní pre veľkolepé stavby. Veľká Chufuova pyramída obsahuje 2,5 milióna kamenných blokov, Rachefova sa zachovala najlepšie a Menkaureova je najmenšia. Ku pyramídovému komplexu patrí aj známa sfinga a údolný chrám zo žuly. Tisíce egyptských pokladov vystavuje aj archeologické múzeum, kde nechýba poklad Tutanchamona s „úžasnými vecami“, ako sa o nich v roku 1922 vyjadril jeho objaviteľ Howard Carter. Prelet do letoviska Hurghada.

7. deň - Voľný deň v Hurghade.

8. deň - Odchod na letisko, odlet z Hurghady do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Bratislavy vrátane letiskových a servisných poplatkov. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 3x ubytovanie v 4* hoteli v Hurghade s plnou penziou. Vstupy a výlety. Miestne prelety ASW-CAI, CAI-HRG.  Vstupné vízum. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu/kajutu. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe.  Fakultatívne výlety - Abu Simbel, let balónom nad Luxorom. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -