Vyhľadávanie zájazdu

Poklady Krakova a okolia Termíny a ceny

Poklady Krakova a okolia

Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex - Impozantný Krakov zostane vždy kultúrnym a historickým centrom, ktoré sa oplatí preskúmať z každej svetovej strany. A určite je poľskou pýchou, a to pre hradný vrch Wavel a hlavné námestie Rynek Glowny, obklopené nádhernými stredovekými stavbami. I jeho okolie si vás podmaní ako zámok Pszczyna, či soľná baňa Wieliczka. S touto časťou je spojené aj smutne známy pamätník holokaustu Osvienčim.

Ubytovanie - 2x v hoteli 3*

Stravovanie - 2x raňajky

Poznámka - Garantovaný zvoz/rozvoz je v cene v mestách po trase BA, TT, PN, NM, TN, PB, ZA.

Doprava - autokar

1. deň - Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Prehliadka zámku Pszczyna z 19. storočia. Iba pár kilometrov od tohto krásneho zámku sa nachádza smutne známe mesto Osvienčim s koncentračnými tábormi Auschwitz I a II. Prehliadka oboch táborov (cca 3 hodiny) s miestnym sprievodcom, následne pokračujeme do Krakova. Ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách sa presunieme do kráľovského komplexu Wawel, kde si pozrieme katedrálu a kráľovské hroby. Wawelská katedrála je miestnou obdobou Westminster Abbey v Londýne, odpočívajú tu najznámejší poľskí králi, spisovatelia, básnici, kňazi a aj politici. Presunieme sa do židovskej štvrti Kazimierz, ktorú preslávil aj film Schindlerov zoznam. Následne si pozrieme najväčšie a najkrajšie námestie v Krakove, Rynek Glowny, kde sa nachádza množstvo zaujímavých stavieb. Mariánsky kostol, k vežiam ktorého sa viažu dva smutné príbehy, Sukienice, miestna tržnica, kde si môžeme dodnes nakúpiť krásne suveníry. V budove tržnice sa nachádza aj kaviareň Noworolski, známa predovšetkým tým, že ju s obľubou navštevoval Lenin. Nevynecháme ani budovy Jagelónskej univerzity. Prehliadku Krakova ukončíme prechádzkou k jedinej zachovalej mestskej bráne - Floriánskej bráne. Ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Soľná baňa Vielička (UNESCO) – jedna z najväčších na svete. Čaká nás trojhodinová prehliadka, počas ktorej nás miestny sprievodca prevedie tunelmi bane a ukáže krásne vyzdobené miestnosti. Okrem iného môžeme obdivovať „krištálové“ lustre zo soli, ale nájdeme tu aj sochu Jána Pavla II. Vypočujeme si príbeh o objavení bane a zázračnom prsteni. Po týchto jedinečných zážitkoch sa vyberieme naspäť na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Vstup do Osvienčimu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Ostatnévstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -