Vyhľadávanie zájazdu

Poľsko - Krakow a WroclawTermíny a ceny

Poľsko - Krakow a Wroclaw

Rýchly popis:

Víkendová klasika u našich severných susedov. Bohatá sakrálna história, svetské stavby a impozantná soľná jaskyňa dýchajúca rukopisom tvrdej a oddanej práce.


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Wadovice - Vielička - Krakow - Wroclav - SwidnicaDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Prvá krátka zastávka v mestečku Wadovice, rodisku Pápeža Jána Pavla II. Presun do Vieličky (UNESCO) - prehliadka najväčšej soľnej bane v Európe s ťažbou soli už od 12. storočia. Ubytovanie, nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka mesta Krakow - námestie Rynek Glowny s gotickými, renesančnými i barokovými budovami, vrch Wawel so zámkom a gotickou katedrálou - korunovačné miesto poľských kráľov, židovská štvrť s niekoľkými synagógami a návšteva originálneho a netradičného múzea Czartoryjských. Večer transfer autokarom do hotela v blízkosti mesta Wroclav, nocľah.

3. deň – raňajky, prehliadka mesta Wroclav s prívlastkom poľské Benátky, vďaka mimoriadnemu riečnemu systému. Rieka Odra rozdeľuje mesto na dvanásť ostrovov, ktoré sú spojené stovkou mostov. Srdce mesta - hlavné námestie Rynek s gotickou radnicou, kostolom sv. Alžbety. Za najstaršiu časť mesta je považovaný ostrov Tumski s katedrálou sv. Jána Krstiteľa - cirkevná dominanta mesta Wroclav. Po prehliadke presun do neďalekého mesta Swidnica, s najväčšou hrázdenou stavbou Európy - Kostolom mieru. Návrat do SR v neskorých večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3*  hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň,  5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 150 PLN/ 35 EUR/os. (platba na mieste v PNL). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 65 EUR. Nástupné miesta: BA – 11 EUR, NR, TT – 9 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA, Třinec – bez príplatkov.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -