Vyhľadávanie zájazdu

Portugalsko - Lisabon a pláž v Algarve s deťmiTermíny a ceny

Portugalsko - Lisabon a pláž v Algarve s deťmi

Luxusná kombinácia poznania a oddychu pre celú rodinu. realizuje poznávacie zájazdy do Portugalska už od roku 1993 = najdlhšie na Slovensku. Rozdiel v kvalite spoznáte na mieste. Výborné hotely, gurmánske špeciality, skvelé víno, program plný zážitkov na úvod a prekvapivo dobrý oddych na juhu Portugalska v regióne Algarve.

Najzápadnejší bod nášho kontinentu sa nachádza v Portugalsku. Nie je to však miesto, kde Európa končí, naopak, podľa mnohých práve tu začína. Portugalci boli tí, ktorí prvýkrát oboplávali Afriku alebo dookola celý svet. Pri prechádzke cez úzke lisabonské ulice je túto moreplaveckú históriu cítiť na každom kroku. Okrem nej nás v Lisabone čaká treska bacalao, lahodné koláčiky z Belému, sladké portské víno a koncert tradičnej neuveriteľne smutnej, ale aj tak krásnej hudby fado. Naozaj sa vo Fatime zjavila Panna Mária? Na chvíľu sa vrátime do stredoveku v mestečku Obidos a pozrieme si nedostavanú katedrálu, ale aj hrobky portugalských kráľov v Batalhi. Rovnako očarujúci, ako pevninská časť Portugalska, je aj jeho najväčší ostrov Madeira. Významným osobnostiam ako Krištofovi Kolombovi, Winstonovi Churchillovi, alebo cisárovnej Sissi učarovala jeho nádherná príroda a ostrov večnej jari sa ich obľúbeným miestom na trávenie voľného času. 

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Čaká nás prvá prechádzka jadrom mesta a večera pri nočných svetlách hlavného mesta Portugalska. Mesto námorníkov a objaviteľov vďaka svojej historickej atmosfére právom patrí medzi najkrajšie mestá v Európe. Môžete sa tešiť na pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, vežu v Beléme, Hieronymovo opátstvo, pohľady na majestátnu rieku Tejo a koniec jej púte Európou. V Lisabone je cítiť kúsok Afriky, Európy aj Južnej Ameriky. Pri potulkách centrom nás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Dáte si rybaciu caldeiradu či výbornú tresku Bacalhau? Ochutnajte aj geniálne portugalské vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách ešte nevie.

deň 2 - 2 -

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

deň 3 - 3 -

Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. FATIMA – jedno z najväčších pútnických miest kresťanskej Európy dostane aj Vás. BATALHA – nádherná ukážka neskorej gotiky z konca 14. storočia. OBIDOS – romantické mesto, ktoré je také malé, že sa Vám zmestí do dlane. Stredoveké krivolaké uličky, opevnenie a autentické obchodíky. Krásny deň.

deň 4 - 4 -

Rozlúčka s Lisabonom, transfer na juh Portugalska do oblasti Algarve. Ubytovanie v hoteli podľa výberu a vychutnávanie si voľných dní.

deň 5 - 5 -

Ráno sa zobudíte do nového dňa. Naraňajkujete sa a dáte si dobrú kávičku. Potom si odskočíte na pláž, kde môžete načerpať vitamín D. Zaboríte nohy do piesku, manžel prinesie drinky a užívate si svoju dovolenku v nepoznanom Portugalsku.

deň 6 - 6 -

Máme tu nový deň a na výber mnoho aktivít. Môžete si vybrať rôzne vodné športy, zabehať po pláži alebo vyskúšať fitness. Udržujete kondíciu aj počas dovolenky. Večer sa pekne oblečiete a vybehnete na rande na dobrú večeru.

deň 7 - 7 -

Relax, oddych v plážovom hoteli. Nevyskúšate golf? V regióne je mnoho golfových ihrísk, ktoré bude to Vaše? V ponuke hotela bývajú aj golfové kurzy. Naučte sa niečo nové. Komu sa nič nechce, ostane oddychovať na pláži alebo pri bazéne.

deň 8 - 8 -

Relax, oddych. Užívame si posledné hodiny dovolenky, posledné nákupy a balíme. Zajtra vyrážame domov oddýchnutí a zregenerovaní.

deň 9 - 9 -

Rozlúčka s Portugalskom, posledná prechádzka po pláži, transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

letiskové transfery v Portugalsku

ubytovanie v izbe pre 2 osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky počas pobytu

poznávací program v Lisabone

výlety do Sintry, Obidosu a Fatimy

výlet na najzápadnejší bod Európy

dopravu mikrobusom a autami počas celého pobytu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

sprievodca počas poznávacej časti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, iná strava, vreckové a izbové účty, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -