Vyhľadávanie zájazdu

Portugalsko, Madeira a Azorské ostrovyTermíny a ceny

Portugalsko, Madeira a Azorské ostrovy

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo, víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti cesty sa vydáme na zelené ostrovy stratené v rozľahlom Atlantiku. Luxusné ostrovy a prírodný raj mnohí považujú za najkrajšie miesta nielen Európy. Na ostrovoch večnej jari sa prejdeme v najzelenších horách aké ste kedy videli, nakukneme do kaldér sopiek a hlava sa Vám zatočí z vône v „botanickej záhrade“ pod holým nebom. Nič krajšie ste doteraz nevideli! Doprajte si netradičnú a prepracovanú Európsku dovolenku v kvalite.

Najzápadnejší bod nášho kontinentu sa nachádza v Portugalsku. Nie je to však miesto, kde Európa končí, naopak, podľa mnohých práve tu začína. Portugalci boli tí, ktorí prvýkrát oboplávali Afriku, alebo dookola celý svet. Pri prechádzke cez úzke lisabonské ulice je túto moreplaveckú históriu cítiť na každom kroku. Okrem nej nás v Lisabone čaká treska bacalao, lahodné koláčiky z Belému, sladké portské víno a koncert tradičnej neuveriteľne smutnej, ale aj tak krásnej hudby fado. Naozaj sa vo Fatime zjavila Panna Mária? Na chvíľu sa vrátime do stredoveku v mestečku Obidos a pozrieme si nedostavanú katedrálu, ale aj hrobky portugalských kráľov v Batalhi. Rovnako očarujúci, ako pevninská časť Portugalska, je aj jeho najväčší ostrov Madeira. Významným osobnostiam ako Krištofovi Kolombovi, Winstonovi Churchillovi, alebo cisárovnej Sissi učarovala jeho nádherná príroda a ostrov večnej jari sa ich obľúbeným miestom na trávenie voľného času. 

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. LISABON: mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. Pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, veža Belém, Hieronymovo opátstvo, námorné múzeum, ktoré patrí k najlepším na svete, rieka Tejo a koniec jej púte Európou. Centrum Lisabonu – zmes Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Potulky centrálnym Lisabonom, pri ktorých Vás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Transfer do hotela. Uvítacia večera. Rybacia caldeirada či úžasná treska Bacalhau? Každopádne geniálne vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách nevie.

deň 2 - 2 -

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

deň 3 - 3 -

Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. Začneme malým romantickým Obidosom, mestom kráľoviem, ktoré je tak maličké, že sa vám obrazne zmestí do dlane. Prechádzka po mestských hradbách a takmer určite nakukneme aj do jedného zo 14 kníhkupectiev. Je ich tu asi najviac v Európe. Z Óbidosu sa vydáme na sever a načrieme do úplne iného súdka. Fatima nesie meno dcéry proroka Muhammada. Počas takmer celej svojej histórie to bola obyčajná dedina, kde sa nič moc nedialo. To všetko sa ale drasticky zmenilo 13.5.1917 keď tu trom miestnym deťom, pastierom Lúcii, Franciscovi a Jacinte zjavila panna Mária. Deťom sa zjavila až 6 krát a zvestovala im fatimské proroctvá, ktoré dodnes nie sú zverejnené. Deťom sa 2 x zjavil dokonca aj anjel. Posledné zjavenie prebehlo 13.10.1917. Z Fatimy sa razom stalo pútnické centrum, ktoré sa radí k trom najdôležitejším v Európe ( Compostela, Fatima, Lurdy). Atmosféra vo Fatime sa nesie v znamení viery a aj neveriaci sa tu minimálne zamyslí. Koniec koncov sú veci medzi nebom a zemou, ktoré sa dajú ťažko vysvetliť.  Dominantou celého areálu je nádherná bazilika Panny Márie z Fatimy, ktorá stojí na miesto, kde deti pásli ovce. Všetky tri deti ( dospelého veku sa dožila len Lúcia) sú pochované priamo v bazilike. Atmosféru vo Fatime je možné aj krájať. Panna Mária nás bude sprevádzať aj na ďalšie miesto. Našim ďalším zastavením bude totiž dominikánsky kláštor Batalha. Toto miesto postavuli portugalci ako prejav vďaky za pomoc Panny Márie pri bitke s kastílčanmi v Aljubarrote v roku 1385. Kráľ Joáo I. prvý sa takto pekne poďakoval za duchovnú pomoc a veru, že sa mu to oplatilo. Práve tu v týchto rokoch sa začal zlatý vek Portugalska a objavných námorných plavieb. Gotická Batalha sa stala súčasťou svetového dedičtsva UNESCO. Podvečerný návrat do Lisabonu.

deň 4 - 4 -

Rozlúčka s Portugalskom, transfer na letisko a priamy let do Makaronézie na Požehnané či Šťastné ostrovy – aspoň takto ich nazývali starí Gréci. Už vtedy dávno poznali ostrovy západne od Gibraltáru, kde si predstavovali raj. Žili tu grécki mytologickí hrdinovia obklopení nádhernou stále zelenou, božskou prírodou bez toho, aby kedykoľvek počas roka trpeli akoukoľvek zimou. A teraz tu pristávame my.

Málo kedy je pristávanie v dnešnej dobe ešte zážitkom, ale architektúra letiska Cristiana Ronalda (áno je pomenované po futbalistovu, rodákovi z ostrova) a pristávanie na dráhe vyosenej nad Atlantik zaručene zážitkom je. Každoročne tu pristane viac než milión turistov. Sme na ostrove Madeira, na ostrove kvetov. 30 minutový transfer k najlepším hotelom ostrova, ubytovanie, relax, zoznámenie sa s okolím. Náš hotel je na tom najkrajšom mieste v prírodnom amfiteátri s výhľadom na tyrkysový čistučký oceán. Na promenáde sú statné palmy a slnko na ostrove večnej jari svieti na južné pobrežie prakticky neustále. Prvá noc na Madeire kam chodila relaxovať aj cisárovná Sisi. A Vy ihneď zistíte prečo. Madeira je luxusným ostrovom s celoročne stabilným počasím,  prepracovanými turistickými službami a kvalitnými hotelmi a reštauráciami. Je až šokujúce, že ju stále videlo minimum Slovákov.

deň 5 - 5 -

Dnes prejdeme cez štyri vegetačné pásma a pochopíme prečo je Madeira považovaná za „Perlu Atlantiku“. Okúpeme sa na najkrajšej pláži ostrova, prejdeme sa v lese pod patronátom UNESCO a väčšina z Vás vystúpi aj na najvyšší vrch Madeiry. V každom ročnom období tu niečo kvitne. Môžete zazrieť modré alebo biele kalokvety, oranžové strelície, biele alebo ružové hortenzie, orchidey a ďalšie a ďalšie prekrásne kvetiny, ktoré laik ani nevie pomenovať. Skoro ráno kedy je v horách ešte dobré počasie vyrážame krížom cez celý ostrov. Tunely, viadukty, mosty nad strmými údoliami a prekvapujúco vysoká úroveň ciest. Na konci sa od hladiny mora pustíme serpentínami, stúpame cestami necestami a zaparkujeme vo výške 1528 m. Vyrážame na hodinovú túru na najvyšší vrch ostrova. Už po 200 metroch od parkoviska máme prekrásne výhľady na najvyššie vrchy Madeiry od tretieho najvyššieho Pico do Arierio (1818 m), ktorý spoznáte podľa bieleho obrovského radaru na vrchole až po Pico Ruivo (1861 m), najvyšší vrch kam mierime. Táto túra až na samotný vrchol je dlhá 2.8 km, vystúpite 333 m a klesanie je 62 m. Po 30 minútach chôdze po upravenom spevnenom chodníku iba s mierne stúpajúcim profilom prídeme k veľkej bielej chate pod Pico Ruivo (Červený kopec), kde je príroda najzelenšia. Ide o absolútne bezpečnú hrebeňovku s nádhernými výhľadmi na obidve strany ostrova. Kto nebude vládať ostane v chate kde  podávajú varené jedlo, dobrú kávu, pivko aj víno. Ostatní pokračujú strmšou cestou ďalších 15 minút na vrchol a následne sa späť na chatu vrátia. Za dobrého počasia výstup s ľahkosťou zvládnu aj deti či seniori. Z vrcholu je vidieť „do nekonečna“ na všetky strany ostrova, izolovaný Curral das Freiras, Ponta de São Lourenço, okolo ktorého sme ráno išli a ostrovy Porto Santo a Desertas, a Vy takto máte z vtáčej perspektívy o Madeire dokonalý prehľad.

Po rannej trekingovej rozcvičke sa autom presunieme 30 minút po krkolomných cestách do unikátneho lesa, ktorý UNESCO zaradilo v roku 1999 pod svoje krídla. Vavrínové lesy nie sú u nás známe, ale kedysi práve takéto silné a vznešené pralesy tvorili väčšinu vegetácie Európy. Tu na Madeire sa zachovali najlepšie na svete a ide o najväčší vavrínový prales sveta. Lesmi vedú mnoho stáročné zavlažovacie kanály – tzv. levadas – ktoré zvádzajú vodu z najvyšších hôr (kde sa stále nachádzame) dole k políčkam. My sa teraz máme možnosť hodinku popri najznámejšej levade Caldeirão Verde poprechádzať. Obrovské stromy, prales okolo Vás, v kamennej stále funkčnej levade prúdi čistá voda a je tu úžasný pokoj. Nikdy by ste nepovedali že toto je klasický dovolenkový ostrov známy z katalógov cestovných kancelárii, ale úžasná outdoorová dovolenka, ktorá je dnes stále viac sexi. Na začiatku levády je však aj kaviarnička, pivárnička pre tých, ktorý práve nemajú na pohyb chuť. Tento aktívny prírodný program sme pridali pre Vás po tom ako sme ho kvalitne pripravili a vieme že ho zvládnete. Uvidíte ako sa príroda na Madeire doslova vyhrala a akú nádheru dokázala stvoriť. Je Madeira najkrajším ostrovom Atlantiku? Ďalšou zastávkou sú tradičné domčeky Madeiry postavené z dreva (viď fotogaléria zájazdu) namaľované na bielo s balkónikmi v hnedom dreve a obrovskými strechami s hnedou slamou sú výborným fotografickým úlovkom. Na južnej strane ostrova ich nenájdete a celkovo sa Vám zdá ako keby ste boli niekde úplne inde na inom ostrove.

Okolo dedinky Santana opúšťame hory a mierime divokou scenériou severu späť do civilizácie na najkrajšiu pláž Madeiry. Na pláž kde pristáli pred viac než 600 rokmi prví portugalskí objavitelia, konkrétne kapitán Tristão Vaz Teixeira. Pláž je rozdelená a čiernu surferskú pláž na juhu a „pláž Milencov“ na kúpanie za hypermoderným mostom. Je to jediná pláž ostrova, ktorá nemá piesok čiernej, ale zlato-bielej farby. Sme v mestečku Machico, ktoré je známe reštauráciami s morskými príšerkami a práve je čas obeda. Dáte si espadu či espetadu?  Ide o absolútne odlišné jedlá. Espada je meter dlhá čierna dravá ryba (stuhochvost čierny), ktorá žije vo veľkej hĺbke Atlantiku niekoľko kilometrov pod hladinou. Podáva sa s banánmi a ide o najväčšiu špecialitu Machico. Espetada sú kusy hovädzieho mäsa grilované na vavríne (u nás sú sušené listy známe ako bobkový list) a podávane nastoknuté na kovovej ihle je ideálnym jedlom pre tých, ktorí neobľubujú ryby.

Po obede sa zastavíme v múzeu CR7 venovanému žijúcej legende, rodákovi z Madeiry, futbalistovi Cristianovi Ronaldovi a odfotíme sa s jeho sochou s jachtičkami v pozadí.

Následne návrat na hotel, kúpanie, voľný čas, ale ak nájdete energiu, tak sa ešte vyberieme

Estradou Monumental do mestečka CAMARA de LOBOS, kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov.  

Ostalo nám ešte dosť času užiť si svoj hotel, poprechádzať sa po palmovej promenáde s množstvom reštaurácii a po aktívnom programe máme morálny nárok využiť aj servis nášho hotela.

deň 6 - 6 -

Ranné tempá v hotelovom bazéne a po kvalitných hotelových raňajkách nás čaká prehliadka hlavného mesta Madeiry – FUNCHAL vzdialeného od hotela 15 minút. Funchal je najkrajším mestom Makaronézie, ide o prekrásne položené mesto v strmom údolí, ktoré sa oplatí navštíviť pre jeho flair. Funchal je príjemným mestom plným paliem, kvetov a vkusných mozaikových námestí, ani teplo ani zima – je tu proste fajn. Je hlavným mestom Madeiry vyše 500 rokov a tú histórickú kontinuitu tu cítite. Kedysi tu boli plantáže feniklu, dnes ide o vyťažený prístav. História, ideálne počasie a fascinujúce položenie mesta v strmo sa zvažujúcom prírodnom amfiteátri. Pristavíme sa pri soche krásnej Sissi, ktorá tu trávila často prázdniny či pri soche Krištofa Kolomba. Ten na Madeiru zavítal v roku 1478 a následne o 6 rokov neskôr si tu našiel manželku, dcéru prvého správcu ostrova Porto Santo a narodil sa mu tu i syn. Prejdeme sa divadlom Baltazara Diasa, neminieme katedrálu Sé ani radnicu. Ovocie, kvety či suveníry nakúpime v Mercade. Vyveziete sa lanovkou až na vrchol Monte? Tam nás čaká nádherný kostol s hrobkou rakúskeho cisára Karola a následne adrenalinová 2-kilometrová jazda na drevených sánkach dole kopcom. Trúfnete si?  Kávička v „Nároží sveta"?  Takto pomenoval kaviareň Golden Gate otvorenú od roku 1841 spisovateľ Ferreira de Castro. Na spojnici dvoch najvýznamnejších ulíc sa stretávala smotánka Funchalu, ako aj návštevníci z celého sveta. Ochutnáme preslávené víno Madeira, ktoré konkuruje Portskému. Bežne tu kúpite ročníky 1995, 1989, 1973, 1968, 1958, 1934... Okrem pamiatok v meste nájdete slušné reštaurácie, kaviarne s históriou a ďalej na západ od mesta stovky veľmi slušných hotelov (kde bývame). Kozmopolitný kultivovaný Funchal je skutočne veľkým prekvapením a hovorí veľa aj o samotnej Madeire. Ostanete v meste dlhšie, alebo si užijete svoj hotel? Výber je iba na Vás!

deň 7 - 7 -

 

Priamy prelet na Azorské ostrovy, stratené v bielom príboji vzdialených morí a prekrásnej nedotknutej prírode sú turistickou neznámou. National Geografic ich pritom pasoval za Najkrajšie miesto na Zemi. Azorské ostrovy sú podobne ako Madeira autonómnym regiónom Portugalska a ležia na spojnici Africkej, Európskej a Severoamerickej litosferickej doske.

Pristátie na najhlavnejšom ostrove Sao Miguel, kde žije vyše polovica obyvateľstva autonómneho regiónu. Ako keby sme boli v inej krajine, ostrov je opäť úplne iný. Ihneď z letiska vyrážame k tým najznámejším sopečným jazerám, ktoré sú najkrajšie neskoro poobede a pri západe slnka. Pustíme si Mira Žbirku a úzkymi cestičkami putujeme k Sete Cidades – k Azorskej Atlantíde, reprezentujúcej kráľovstvo 7 mystických miest. Výhľad do kaldery sopky s dvojfarebnými jazerami, obklopenými sýtozelenou prírodou, si užijeme z Kráľovskej vyhliadky odkiaľ vidieť aj absurdný hotel Monte Palace.

Následne presun autami ďalej do hôr a krátka, ale nádherná prechádzka na vyhliadku s názvom Ústa do pekla. Kaldera sopky má výšku 500 metrov a šírku 5 kilometrov a na jej dne sa nachádzajú dve jazerá o ktorých si povieme peknú legendu.

Následne krkolomná cesta na úplný koniec ostrova na Ponta da Ferraria. Ak nebude príliš silný príboj vojdeme do studeného oceánu, ktorý práve na tomto mieste otepľujú horúce termálne pramene. Exotický maják Farol da Ponta da Ferraria „na konci sveta.“ Transfer do hotela v hlavnom meste Ponta Delgada. Večera s vínkom Verdelho ktoré pil s nadšením aj Ruský cár Mikuláš II z rodu Romanovcov.

deň 8 - 8 -

São Miguel je nádherný ostrov a Vy sa často pristihnete ako stojíte v nemom úžase a pozeráte sa na tú krásu. Pripravte sa na prepracovaný okruh z dielne CK. Aj tento okruh je realizovaný na vyššej úrovni, aktivity sa nedublujú a sústredíme sa na unikátnosti, ktoré inde nenájdete. Mierime na najznámejšie miesta sopečnej aktivity, poznáme cestičky kde sú tie najkrajšie kvety ostrova a najkrajšie vyhliadky. Transfer krížom cez celý ostrov k druhému najväčšiemu mestu ostrova k Ribeira Grande, k čiernej surfistickej pláži Santa Barbara, kde sa čierna farba piesku dopĺňa bielou penou vysokých vĺn čo je dobrý motív pre úžasné fotografie. Miradouro de Santa Iria patrí medzi jednu z troch (uvidíme všetky) najkrajších výhliadok ostrova, sme vysoko nad útesmi s výhľadom do nekonečna.

Následne sa vydáme k 40 hektárovým čajovým plantážam, ktoré produkujú každoročne 40 ton čaju bez toho, aby použili akékoľvek pesticídy. Gorreana bola založená v roku 1883 a pohľad na svahy plné čajových kríkov Vás razom prenesú do exotiky. Ľuboš Fellner prešiel desiatky čajových plantáží po celom svete ale iba tu videl sýtozelené čajové stromčeky smerovať až k modrému oceánu. Veríme, že budete rovnako nadšení. Prezrieme si celú výrobu čaju, ochutnáme čierny aj zelený čaj priamo z plantáže a koláčiky pasteis de nata. Následne vyrážame k prírodnému parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões, ktorý je známy najväčším množstvom vodopádov. Tu zrealizujeme krátku prechádzku k tým najznámejším vodopádom Azorských ostrovov.

Stúpame do hôr a zrazu sa všetko zmení. Odbočka na cestičku na Miradouro do Pico do Ferro a výhľad na jazero Lagoa das Furnas, ktoré je podľa nás tým najkrajším na ostrove. Všade sú hortenzie a dole zelené jazero v obkrúžení zelených hôr. Práve takéto „tajné“ zastávky sú to, čo robí prehliadku Sao Miguel unikátnou. Pokračujeme do Furnas, ktorý má na ostrove pozíciu ako u nás Štrbské pleso, ale v Azorskom sopečnom ponímaní. Dračie mesto, predpeklie, centrum vulkanických geotermálnych aktivít, so sopkou Furnas, ktorá je najmladšou sopkou ostrova Sao Miguel. Termálne pramene Caldeiras das Furnas a ochutnávka liečivej vody jedného z prameňov. Na obed si môžete dať trebárs cozido, jedlo, ktoré Vám dnes uvarila sopka. Hrniec rôzneho mäsa (zmes bravčového, hovädzieho, kuracieho a klobásky) a veľa zeleniny zakopú skoro ráno do vulkanickej pôdy a po 5 až 7 hodinách pomalého varenia servírujú. Kúpanie v termáloch a krásnych záhradách Terra Nostra s teplotou, ktorá varíruje od 35 do 40 stupňov, podľa toho ako blízko si sadnete k žriedlu. Sme v nádhernej botanickej záhrade s obrovskými stromami. Vidiekom plným hortenzii a kráv mierime do Vila Franca do Campo na južnom brehu ostrova, ktoré bolo pred 500 rokmi hlavným mestom. Mierime do prístavu, odkiaľ vyrážajú lodičky na ostrovček tvaru podkovy, ktorý je považovaný za raj. Na prvý pohľad je evidentné, že ostrovček je podmorským kráterom, ktorý sa vynoril nad hladinu a stuhol. Ten tvar je neuveriteľný. Ide o najnavštevovanejšiu pláž Azorských ostrovov, no pre nás to bude opäť zaujímavá plavba na ďalší ostrov.

Púť k najscénickejšiemu kostolíku Azorov s výhľadom do nekonečna. Ide o starú pustovňu v horách, Ermida de Nossa Senhora da Paz a o jeden z troch najkrajších výhľadov na ostrove -obrovský zážitok, veľké prekvapenie, ktoré pridávame navyše.

Na záver našej prehliadky Sao Miguel navštívime jediné miesto na Zemi, kde sa pestuje ananás v skleníkoch a práve preto majú jedinečnú a nezameniteľnú chuť. Ochutnajte ananásový džem, alebo ako aperitív pred večerou ananásové pálené. Vedeli ste, že začiatkom 19. storočia to bol Havaj, Južná Afrika a Azory, ktoré sa pokúšali ovládnuť európsky trh s ananásmi? Azory dodnes považujú ananás za svoje národné ovocie a nedajú naň dopustiť.

Hlavné mesto Ponta Delgada je malé a my jeho prehliadku spojíme s rozlúčkovou večerou. Peknou pešou prechádzkou popri mori po Avenida Infante Dom Henrique zamierime k Porta de Cidade, ktorá je vstupom do mesta. Ide o rozžiarenú trojoblúkovú vstupnú bránu postavenú v roku 1783. Trojbránie skrášľuje námestie Praça Gonçalo Velho Cabral vykladané bieločiernymi mozaikami. Najkrajšou stavbou centra je farský kostol svätého Sebastiána, typická portugalská architektúra, ale postavená z čiernych bazaltových kameňov a so zaujímavými detailami sôch na priečelí a celkovo s množstvom detailov hodných vysvetlenia. Dovnútra vstupujete pekným vápencovým portálom v typickom portugalskom Manuelinskom štýle a vo vnútri budete obdivovať prekrásne azulejo-bielomodré ručne maľované dlaždice. Väčšina prekrásne vyrezávanej sakristie je z dreva jacaranda dovezeného z Brazílie. Sadneme si do kaviarne Cafe Central a vychutnáme pohľady na absolútny stred mesta z toho najcentrálnejšieho miesta a zrejme najstaršej reštaurácie mesta, alebo skočíme na ulicu, ktorú večer zatvoria a je z nej krásna pešia zóna zo stolmi v prostriedku jazdnej druhy. S nabitým dňom sa rozlúčime špecialitou bacalhao (treska) alebo hovädzím steakom?

deň 9 - 9 -

Transfer na letisko, kde vieme dokúpiť posledné suveníry a poslať exotické pohľadnice s Azorskými známkami svojim priateľom. Väčšina z nich nebudete vedieť odkiaľ ste danú pohľadnicu poslali. Odlietate z ostrovov kde je iba 5% krajiny zastavanej. Čo bolo krajšie Madeira alebo Azory? Navštívili ste Azorské ostrovy zopár rokov pred masovým turizmom a  za krátky čas zažili omnoho viac.


Cena zahŕňa

prelet Lisabon - Funchal

prelet Funchal - Ponta Delgada ( ak nie je priamy let tak sa letí cez Lisabon)

8x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

prehliadka a ochutnávka čaju priamo na čajovej plantáži

prehliadka a ochutnávka na ananasovej plantáži

všetko vstupné podľa programu

dopravu mikrobusom a autami počas celého pobytu

–sprievodcu 

poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, cestovné poistenie


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -