Vyhľadávanie zájazdu

Prírodné klenoty USATermíny a ceny

Prírodné klenoty USA

Vydajte sa na veľkú cestu cez 6 štátov USA. Navštívte zaujímavé pamiatky vytesané ľudskou rukou do skál, alebo prírodné monumenty, ktoré v skalách vytvorila príroda. Uvidíte nedozerné prérie Siouxov, ocitneme sa uprostred stratovulkánu pri gejzíroch a prekročíme Skalisté hory. Zažijete neuveriteľný pocit na okraji Grand kaňona a budete obdivovať prírodné zázraky územia Navajov. Na záver sa zabavte v meste hriechu – Las Vegas. Zájazd v malej skupine. Minimum 6 maximum 8 klientov.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy a prílet do Rapid City v Južnej Dakote Po prílete sa ubytujeme a oddýchneme pred nastávajúcou cestou

deň 2 - 2 -

Ráno odchod z RAPID CITY. Najbližšia zastávka je najdôležitejšia pamiatka Južnej Dakoty, ktorá tento štát preslávila – MOUNT RUSHMORE. Tváre štyroch prezidentov USA sú tu vytesané do žulového masívu, s priemernou výškou 18 metrov. Návštevníci ich môžu obdivovať od roku 1941, kedy boli po 14 ročnej práci dokončené. Z Južnej Dakoty prejdeme do Wyomingu a cestou do Gillette sa zastavíme pod jedinečnou DEVILS TOWER. Táto skalná veža je známa z filmu Stevena Spielberga Blízke stretnutie tretieho druhu, kde zohrávala ústrednú úlohu. Dnes budeme spať v meste GILLETTE.

deň 3 - 3 -

Skoro ráno opustíme východný Wyoming a cez nedozerné prérie sa dostaneme ku Skalistým horám. Práve toto známe pohorie prechádza cez národné parky YELLOWSTONE a GRAND TETON. Neskôr po obede sa dostaneme do parku a budeme obdivovať jeho krásy. Program v parkoch závisí od miesta ubytovania a uzáver ciest, nakoľko oba parky majú krátku sezónu, ktorú využívajú aj na údržbu infraštruktúry. Yellowstonský národný park je najstarším národným parkom na svete, založený bol v roku 1872 a je zapísaný na zozname UNESCO od roku 1978.

deň 4 - 4 -

Celý deň strávime v týchto dvoch parkoch. Navštívime všetky dôležité a zaujímavé miesta. V YELLOWSTONE je to Grand canyon of Yellowstone, Grand prismatic spring a Old faithfull geyser. Po ceste budeme veriť, že sa nám podarí nájsť niektorých z obyvateľov tejto divočiny. Z veľkých zvierat sa tu dajú vidieť jelene wapity, bizóny, medvede grizly, vlky a vidlorohy. GRAND TETON je iný park, kde sa nad jazerami vypínajú nádherné skalné veže Skalistých hôr a sú najmladšie zo všetkých ich pohorí. Územie pôvodne patrilo indiánskemu kmeňu Shoshonov a v dnešnej dobe patrí spolu s Yellowstone k najnavštevovanejším parkom USA. Budeme sa snažiť vyťažiť maximum z oboch parkov.

deň 5 - 5 -

Z Grand Teton smerujeme na juhozápad a vstupujeme do štátu Idaho. Krajina sa mení a z vysokých hôr sa stáva mierna pahorkatina a otvorené pláne. Préria okolo nás a SKALISTÉ HORY na dohľad. Blížime sa k jazeru Salt Lake a otvára sa nám pohľad na hlavné mesto cirkvi známej ako mormonská. Prehliadka mesta, kde sa pozrieme na utahský Capitol a hlavne na hlavný chrám Mormonskej cirkvi známej pod oficiálnym názvom Cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní (anglická skratka LDS Church). Prejdeme sa pokojnými ulicami mesta a na chvíľu zabudneme na divočinu v ktorej sme strávili posledné dni. SALT LAKE CITY je jediné veľkomesto okrem Las Vegas na našej ceste. Ochutnáte na večeru mexické jedlo, alebo najlepšiu taliansku kuchyňu v Stanza?

deň 6 - 6 -

Po raňajkách sa vyvezieme za mesto na polostrov vo veľkom slanom jazere. ANTELOPE ISLAND je populárnou destináciou milovníkov prírody od konca 19. storočia. Na planinách je vidno stáda bizónov a v diaľke pod Skalistými horami panorámu Salt Lake City. Z ostrova Antelope si to namierime k jednému z najkrajších parkov USA, ktorý si Utah zvolil za svoj symbol na poznávacích značkách áut. Prichádzame do MOAB, východzieho miesta do parku Arches. Po ceste ešte krátko navštívime najnovšie múzeum dinosaurov v Utahu. Na tomto mieste sa našlo niekoľko kostier a odtlačkov nôh, ktoré paleontológovia neustále študujú. Prichádzame do Moab, kde budeme spať dve noci.

deň 7 - 7 -

Dnešný deň venujeme unikátnemu národnému parku ARCHES. V tomto parku sa nachádza viac ako 2000 skalných oblúkov, podľa ktorých dostal tento park svoje meno. Postupne v priebehu dňa navštívime tie prístupnejšie a najzaujímavejšie. Nevynecháme Delicate arch (ten z ŠPZ-iek), Landscape arch, The Windows, Double arch a ďalšie. Všetko závisí od nášho tempa a počasia. V rámci parku sú zachované aj skalné rytiny – petroglyfy – pôvodných obyvateľov tejto oblasti, indiánov kmeňa Ute a Paiute. Po celodennom chodení a vození sa po parku si doprajeme dobrú večeru v MOABE a zaslúžený oddych.

deň 8 - 8 -

Nechávame za sebou Moab, mestečko na rieke Colorado, ktorá ešte ničím nepripomína, že by dokázala vytvoriť niečo také, ako Grand kaňon. Pomedzi hory prichádzame na miesto, ktoré je známe z filmu Forest Gump. Tu sa Forest pri svojom behu naprieč USA zastavil a rozhodol sa, že stačilo. Spravte si aj vy svoju fotku na tomto mieste s pekným pohľadom na MONUMENT VALLEY. Priblížime sa k tomuto územiu v správe národa Navajo až na dotyk. Vstúpime medzi skalné útvary a prevezieme sa po tejto jedinečnej scenérii. Keď si tento prírodný monument dosýta užijeme, presunieme sa do mesta PAGE na brehu jazera Powell, ktoré je zásobované riekou Colorado.

deň 9 - 9 -

Privstaneme si a pôjdeme pozrieť miestne zaujímavosti. Tí, ktorí budú mať záujem, pôjdu sa pozrieť do ANTELOPE CANYON (fakultatívne). Je to jedno z najfotografovanejších miest severnej Ameriky. Odfoťte si aj vy ten dokonalý gýč. Nevynecháme ani známe miesto HORSESHOE BEND kúsok za mestom. Potom už len rýchly presun približne 3 hodiny na nádherný výhľad na GRAND CANYON – NORTH RIM. Práve tu na severe je najmenej návštevníkov a pohľad nijako nezaostáva za juhom, alebo západom. Najviac navštevovaný je juh a my sa naň budeme pozerať presne z druhej strany kaňona a kto má dobré oči, alebo ďalekohľad, uvidí ľudí na 15 kilometrov vzdialených vyhliadkach. Autom prejdeme viacero vyhliadok a užijeme si tento prírodný zázrak. Prejdeme sa na Bright Angel point a na Cape Royal, aby sme na kaňon mali viacero pohľadov. Dnešnú noc strávime v mestečku KANAB.

deň 10 - 10 -

Dnes nás čaká dlhý deň. Doobeda navštívime CANYON BRYCE. Prejdeme sa po chodníku Navajov, ktorí využívali spleť skalných vežičiek, aby dokázali uniknúť útočiacim nepriateľom. Užijeme si fascinujúce pohľady na skalné útvary z viacerých vyhliadok. Z Bryce sa presunieme do kaňonu ZION, ktorý patrí medzi unikáty v USA. Nádherné ľadovcové údolie, ktorým tečie potok a na vrcholoch kopcov dominujú skalné útvary, ako napríklad Angels Landing (Miesto pristátia Anjelov). Využijeme miestnu dopravu, prevezieme sa kaňonom a krátko sa prejdeme. Po nádhernom dni sa už len za 3 hodiny dovezieme do LAS VEGAS. Práve včas, keď je všetko vysvietené a mesto žije naplno. Nájdete ešte energiu na nočnú prechádzku Stripom? Mali by ste, toto len tak hocikde vo svete nezažijete.

deň 11 - 11 -

Ak si myslíte, že vás mesto cez deň nebude baviť, po pokojnom ráne sa môžete vydať na krátky výlet za mesto. Iba 45 minút jazdy z centra Las Vegas sa nachádza na rieke Colorado známa HOOVEROVA PRIEHRADA. Kedysi najväčšia priehrada na svete je technickým zázrakom, keď si uvedomíte, kedy a akými technológiami bola budovaná. Zvyšok dňa strávite oddychom v hoteli pri bazéne, alebo nákupmi v jednom z obľúbených nákupných centier mesta hriechu. Na večer sa pripravte a určite choďte na jedno z predstavení. Cirque du Soliel tu má 8 (osem!!!) stálych scén a ich vystúpenia sú tu najlepšie. Pozrite sa na vystúpenie Davida Copperfielda alebo jeho soka Chrisa Angela. Nad ich kúskami vám ostane rozum stáť. Alebo ste ešte nevideli koncert niektorej z hviezd, ktoré tu majú dlhoročné kontrakty? V LAS VEGAS sa nebudete nikdy nudiť.

deň 12 - 12 -

Ak ešte nemáte prírodných unikátov dosť, spravte si celodenný výlet na najnižšie položené miesto v severnej Amerike – DEATH VALLEY (fakultatívne). Po ceste máme po pravej strane jedno z najprísnejšie strážených miest v Spojených štátoch amerických – Area 51. Často tu vidno lietadlové drony, ktoré tu testujú. Hovorí sa aj, že tu prebehla pitva mimozemšťana, ktorý havaroval vo svojom UFO v roku 1947 neďaleko mesta Roswell v Novom Mexiku. Vstupujeme do národného parku Death Valley a navštívime tie najzaujímavejšie miesta, ktoré sú bežne prístupné. Nevynecháme prechádzku na peknú vyhliadku na Zabriskie point a pieskové duny uprostred parku. Hlavným bodom programu je najnižšie položené miesto – BADWATER. Samotné miesto je na okraji slaného jazera a my sa poprechádzame po soľnej škrupine. Ak nemáte chuť na tento výlet, máte deň oddychu podľa svojich predstáv v Las Vegas. Ak je niečo, čo ste za posledné dva večery v meste nestihli, dnes máte ďalšiu šancu. Prešli ste sa už nočným Stripom, možno by ste mohli skúsiť Staré Vegas. Tu sa nachádza 700 metrov dlhá ulica, ktorá je prekrytá a odspodu nasvietená 12 miliónmi LED žiarovkami. Každú hodinu po zotmení do polnoci je tu svetelná show. Okrem toho sú tu tri pódia so živou hudbou a množstvo pouličných umelcov. Je to konkurencia novému Vegas, ale naozaj to tu žije. V známej reštaurácii na hamburgery si môžete dať ten najväčší, ktorý váži 2 kilogramy. Reštaurácia sa právom volá „Infarkt grill“ – Heart Attack Grill. Užite si túto noc naplno.

deň 13 - 13 -

Las Vegas necháme za sebou a odletíme domov.

deň 14 - 14 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

12 x ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy Viac o ubytovaní - tu.

privátnu dopravu 

vstupné do NP

letiskové transfery v rámci USA

sprievodcu

cestné poplatky

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vybavenie ESTA autorizácie, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.), vratný depozit za izby.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -