Vyhľadávanie zájazdu

Pura Vida - vulkány, Pacifik a KaribikTermíny a ceny

Pura Vida - vulkány, Pacifik a Karibik

Pura Vida - vulkány, Pacifik a Karibik. Tri najkrajšie časti Kostariky. Tropická cesta v malej skupine za prírodnými zbraňami na dlhý život! Vitamín D priamo pod kožu na vulkánoch Strednej Ameriky. Výplach dutín slaným roztokom pri lekciách surfu alebo potápania na slnečných plážach Pacifiku. Okysličenie pľúc na karibskom pobreží čerstvým kyslíkom z “Amazónie Kostariky” v Tortuguero. Pura vida vibes v spoločnosti nášho ostrieľaného sprievodcu, ktorý Vás naučí zbožňovať latino minimálne tak ako sa páči jemu. Vitajte v krajine Modrej zóny.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne s kvalitnou leteckou spoločnosťou v ranných hodinách. Kávička na letisku a následne dlhý let cez 7 časových pásiem. Ak si aj túto cestu chcete naozaj užiť, odporúčame vám doplatiť si Business class. Vo večerných hodinách toho istého dňa pristávame. Toto je Kostarika. Vitajte v raji! Po prílete sa preladíme do režimu Pura Vida za pomoci typického jedla Gallopinto, ktoré zalejeme zarosenou Coronou. Oddych po prílete. Váš CK sprievodca je k dispozícii počas celého programu, aby Vám ukázal šarm tejto krajiny, sprostredkoval zážitky, ktoré by ste sami nenašli, predstavil súvislosti z histórie a previedol Vás životom miestnych Ticos tak, že na konci budete všetci nadšení padať do sedadiel v lietadle a poviete si, že Kostarika jednoznačne stojí za to. Poďme sa jej spoločne na tejto ceste dostať pod kožu.

deň 2 - 2 -

Prvé ráno v Kostarike. Sadáme do nášho autobusu a prechádzame nádhernou krajinu ku Karibiku. Samotná cesta je zážitok. Začíname sa zoznamovať s krajinou. Vulkány, džungľa aj jazerá. Kde začať? Ideme postupne. CK sprievodca nás zahlcuje informáciami z prvej ruky. Prichádzame do oblasti Tortuguero, kam turizmus ešte našťastie nedorazil. Ako vyzerá napr. miestne letisko? Je to len úzky pásik asfaltu a z oboch strán more. Alebo presnejšie z jednej strany Karibské more a z druhej strany Lagunas de Tortuguero. Jediná možná doprava do našej lodge je logicky len po vode. Vystupujeme v prístave. Nasadáme na lodný taxík a vezieme sa do našej lodge. Už touto cestou môžeme pozorovať opice aj leguány. Aha krokodíl! alebo je to kajman? Tortuguero je skutočné prírodné divadlo.

deň 3 - 3 -

Safari z kanoe. Nasadáme na našu loďku a blúdime lagúnami a riečkami prepletenými medzi pobrežím a džungľou. Tortuguero je národný park, ktorého názov je odvodený od korytnačiek - Tortugas. Jeho viac ako 300km2 je obľúbeným miestom pre kladenie vajíčok karety zelenej od júla do októbra. Niektoré z nich sa vyliahnu a dostanú späť do mora. No niektoré sa stanu potravou pre miestne predátory, hlavne leguány. Okrem korytnačiek sa tu dá veľmi veľa vidieť a robiť. Medzi najpopulárnejšie aktivity sú safari z loďky. Tu uvidíme aj opice, papagáje, žabky, plazy a hlavne zlatučkých pomalých usmievavých leňochov. Niet sa kam ponáhľať, sme pri Karibiku, to by sme sa od nich mohli dnes naučiť. Mnohí lokálni Ticas to už pochopili a sú na ich vlne. Východná Kostarika je odlišná aj kultúrne. Je tu cítiť Karibik: mañana tempo, vplyv angličtiny a hudba reggae tu prúdi ľudom v krvi. Čo je to vlastná tá "mañana"? Skúsime ju spoločne pochopiť.

deň 4 - 4 -

Dnes a presunieme sa do magického sveta vulkánov. V Kostarike je 5 aktívnych vulkánov: Poás, Irazú, Arenal, Rincón de la Vieja a Turrialba. V súťaži krásy však vyhráva Arenal, pod ktorým strávime najbližšie dni. Sme v národnom parku Arenal, ktorý je ideálnym miestom na spoznanie rozmanitosti a krásy kostarickej prírody. Dymiace vulkány, bujná vegetácia v najzelenšom možnom odtieni, ktorá ukrýva obrovskú biodiverzitu. Uvidíme aj lávové polia? Po prebratí aktuálnej situácie a vulkanickej aktivity s rangerami parku prispôsobíme naplánovaný program, aby sme stihli čo najviac. Arenal to je prírodné dobrodružstvo, dych berúce zážitky a dramatický adrenalín. Čo nás z toho pohltí ako prvé?

deň 5 - 5 -

Kontrola bateriek vo fotoaparátoch, raňajky a vyrážame za novými zážitkami. Užijeme si deň pri vulkánoch naplno. Buď zvolíme túru, alebo sa dohodneme na jazde na prenajatých bicykloch. Fotoaparáty musíte mať stále po ruke, lebo z každého nového uhla sa zdajú tie vulkány ešte krajšie. Každý videl zábery z nekonečných mostov visiacich na lanách ponad džungľu. Aj my sa nimi prejdeme a po náročnom dni si ešte zregenerujeme svaly aj mysle v termálnej rieke uprostred prastarého lesa. V podvečerných hodinách sa vrátime do hotela poctivo unavení a nadšení z dnešného dňa.

deň 6 - 6 -

Priestor na fakultatívne aktivity. Skúsite zipline v džungli? Je to možno tá najpopulárnejšia atrakcia Arenalu. Spustiť sa po dlhých lanách vysoko nad džungľou. Stojí to za to! Navštívime ešte aj kakaové plantáže, kde sa dozvieme zaujímavú históriu tohto zázračného redbullu indiánov. Viete, že ho z Brazílie priniesli a kultivovali prvý krát práve stredoamerickí indigenas? Ochutnáme to najčerstvejšie kakao a čokoládu. Posilnení sa prejdeme džungľou a budeme hľadať leňochov a opice ukryté v stromoch.

deň 7 - 7 -

Stihneme, čo sme nestihli. Na obed sa lúčime s vulkánmi a prechádzame naprieč krajinou popri jazere Laguna de Arenal a smerujeme na pobrežie Pacifiku. Čaká nás azúrové more, piesok ako hladká múka. Počuli ste o tzv. modrých zónach sveta? Sú to miesta, kde sú ľudia zdravší, šťastnejší a dožívajú sa vyššieho priemerného veku. Takýchto miest je na svete iba 5. Patrí medzi nich aj polostrov a oblasť Nicoya, na ktorom sa nachádza aj pobrežie, kde budeme tráviť naše dni na pláži. Zdravému životu tu vraj prispieva čistý vzduch, minerálne zloženie vody, slnečné dni, prirodzená lokálna potrava a dobré vzťahy medzi ľuďmi. Sme tu správne!

deň 8 - 8 -

Hurá do vody. Palmy sa vlnia, piesok je horúci a more nás ťahá k sebe. Výplach dutín slaným roztokom a vitamín D priamo zo slnka, je ten najlepší recept na dobrú imunitu. Tu sme v tej najlepšej izolácii. Obklopení z jednej strany oceánom a z druhej džungľou. Ideme šnorchlovať, potápať sa alebo si zaveslovať v člne? Chcete niekto skúsiť surf? Teraz je ten správny čas. Najkrajší šport na svete. Je to ťažké? Asi áno, ale všetko sa dá naučiť. Kostarika je stvorená na adrenalín a šport. Výber rôznych pláži od tých, z ktorých sa budú tešiť profíci aj z tých, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Najprv sa zoznámime so základnými pravidlami bezpečnosti a slušného správania sa vo vode - surférsku etiketu. Po teórii rozcvička, navoskujeme surfy a ideme na to. Prvé pokusy o jazdu na vlne, prvé výplachy dutín slaným roztokom za neustáleho doplňovania vitamínu D zo slnka. Po pláži nám padne dobre prieskum plážovej gastronómie, kde sa miešajú chute mora a trópov. Už máte dosť exotických chutí? Tak to sa môžete spoľahnúť, že tu nájdete aj špičkovú pizzu, dobré espresso, remeselné pivo alebo vegánsky burger. 

deň 9 - 9 -

Ďalší deň pri oceáne. Na ktorú pláž pôjdeme? Čo budeme dnes robiť? Po raňajkách plných šťavnatého exotického ovocia a čerstvých džúsov sa tešíme z nového dňa v raji. Dnes si môžeme požičať e-bike a vyraziť na prieskum vnútrozemia. Podarí sa nám v najzelenšej džungli Ameriky opäť nájsť nejakého leňocha visiaceho zo stromu? Plavky berieme samozrejme so sebou, pretože pláže na nás číhajú na každom kroku. Ak sme sa nechali opantať kúzlom surfu, tak môžeme ísť do vln znova. Ak chceme spoznávať prírodu, zájdeme na pláž pozrieť sa, kde kladú korytnačky vajíčka a naučíme sa rozdiely medzi jednotlivými druhmi, ktoré žijú tu a ktoré žijú na karibskej strane ostrova. Po osviežení z čerstvo otvoreného kokosu sa vraciame na základňu doplniť energiu prostredníctvom voňavých tacos. Pri podvečernej prechádzke mestečkom si kúpime tú správnu šiltovku a tričko, aby sme si upgradli náš cool look. Na večeru budeme grilovať alebo zvolíme reštauráciu na pláži? Západy slnka pri grile s chladeným drinkom v ruke a reggaetonom v uchu.

deň 10 - 10 -

Telo dostalo posledné dni zabrať. Tehličky na bruchu sa už rysujú, treba aj regenerovať. Dnes je voľný deň. Západ slnka si môžeme vychutnať na Playa Langosta. Hádajte čo tam bude na večeru!

deň 11 - 11 -

Člnom vyrazíme na okolité pláže, kde ľudia relaxujú a opaľujú sa, pozrieme aj na slávne vlny, kde jazdia tí, čo to naozaj vedia. Pozorujeme surférov a obkukávame ich triky. Ako jednoducho to vyzerá, keď to niekto vie. Odvážime sa skočiť medzi nich? Podvečer rozlúčková party v rytme salsy so západom slnka. Sme už teraz vlastne správni potápači alebo ozajstní surféri? Minimálne podľa fotiek by nám to mali naši foloweri uveriť. 

deň 12 - 12 -

Zdvíhame kotvy, vraciame požičané surfy a lúčime sa s Pacifikom. Pred odletom domov si ešte vychutnáme posledné dopoludnie. Nakúpime suveníry, nafotíme posledné fotky a balíme kufre. Zažili sme adrenalín na lanových dráhach medzi vulkánmi, naučili sme sa surfovať, naučili sme sa tancovať salsu a uvideli sme kostarickú Amazóniu s jej bohatou faunou. Sme pripravení rozprávať doma zážitky a preberať mnohé fotky. Sme opálení, zdraví a nadšení zo zážitkov. Presun na letisko do hlavného mesta. Posledné pohľady na exotickú krásu. Stalo to za to. Pura vida!

deň 13 - 13 -

Prílet do Európy. Transfer kvalitným CK transferom do Bratislavy (v prípade, ak ste si objednali túto službu). Zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi a znovu prežívanie krásnych dní, ktoré ste práve absolvovali. Ktorý zážitok bol TOP? Ktorá fotografia je najlepšia? Kam pôjdem nabudúce? Kostariku poznáte lepšie než ktokoľvek iný.


Cena zahŕňa

jednu podpalubnú batožinu 23kg

služby slovenského sprievodcu po 8. deň

služby miestnych sprievodcov podľa potreby

služby miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu v San José

ubytovanie v hoteloch v izbách pre dve osoby spolu s raňajkami Viac o ubytovaní - tu.

skvelé lodné safari v Tortuguero

prenajatá doprava (autom, minibusom, loďkou)

letiskové transfery

poznávací program podľa popisu a množstvo prehliadok podľa programu:

vstup na visuté mosty

návšteva kávovej plantáže s lokálnym partnerom

kúpanie sa v termálnych prameňoch pod sopkou Arenal

vstup do národného parku Arenal

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, individuálne fakultatívne výlety 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -