Vyhľadávanie zájazdu

Putovanie KambodžouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Bangkoku.

deň 2 - BANGKOK - SIEM REAP: Prílet do Bangkoku a následný prelet do Siem Reap. Transfer do hotela, večera na privítanie, nocľah.

deň 3 - ANGKOR WAT – STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI: Raňajky. Poldenná návšteva bývalého hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Wat tuktukom, ktorá nám umožní prehliadku toho jedinečného komplexu bez davu turistov. Prejdeme okolo chrámu Banteay Kdei (Pevnosť ciel) až k chrámu Ta Prohm, ktorý je zachovaný tak, ako bol objavený a je známy predovšetkým prerastenými koreňmi stromov a tajomnými úzkymi priechodmi. Prejazd krásnou cestou uprostred pralesa okolo chrámov Takeo a Chao Say Devada skrz Severnú bránu až k budhistickému chrámu s veľkým kamnenným reliéfom tváre Bayon - pešia prehliadka tohto komplexu, návrat tuktukom do mesta. Typický khmérsky obed a masáž nôh v Sala Kdei. V podvečer prechádzka ryžovými poľami v okolí Siem Reap so západom slnka. Návrat do hotela, nocľah.

deň 4 - VÝCHOD SLNKA NAD ANGKOR WAT: Veľmi skoré raňajky, odchod do Angkor Wat k pozorovaniu východu slnka a dopoludňajšia prehliadka tohto jedinečného chrámového komplexu. V popoludňajších hodinách prejazd do koloniálneho mestečka Battambang, ubytovanie, nocľah.

deň 5 - KÚZLO KOLONIÁLNEHO VIDIEKA: Raňajky. Prehliadka chrámov a vidieckeho života v okolí Battambang. Jazda na miestnej atrakcii - bambusovom vláčiku. Večerný západ slnka a pozorovanie miliónov netopierov opúšťajúcich jaskyne Bat Caves. Návrat do hotela, nocľah v Battambang.

deň 6 - UDONG – PAMIATKA UNESCO: Raňajky. Odchod do kráľovského mesta Phnom Penh, počas cesty krátka zastávka s ukážkou tradičnej výroby kambodžskej keramiky a prehliadka bývalého hlavného mesta Udong zapísaného na zozname UNESCO. Ubytovanie a nocľah v Phnom Penh.

deň 7 - HLAVNÉ MESTO KAMBODŽE: Raňajky, prehliadka areálu kráľovského paláca - kráľovská záhrada, Strieborná pagoda a chrám Smaragdového Budhu. Návšteva múzea Tuol Sleng pripomínajúca krvavý režim Červených Khmérov. Individuálne obed, odchod do Centrálnej tržnice v štýle Art deco. Po ceste krátka zastávka pri Pamätníku nezávislosti a chráme Wat Phnom s vyhliadkou na mesto. Návrat do hotela, možnosť večernej prechádzky so sprievodcom po nábreží. Nocľah v Phnom Penh.

deň 8 - VLAKOM K MORU: Raňajky, transfer na stanicu, odchod vlakom na kambodžský juh do Kampot a následný krátky transfer do obľúbeného prímorského mestečka Kep, ktoré je vychýrené predovšetkým vďaka tunajším koreninovým a soľným poliam, a krabím trhom s reštauráciami s touto špecialitou. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Kep.

deň 9 - TAJOMSTVO KHMÉRSKEJ KUCHYNE: Raňajky, odchod do mestečka Kampot s francúzskou koloniálnou architektúrou. Návšteva farmy korenia La Plantation, zoznámenie sa s tajomstvom kmérskej kuchyne, prechádzka po tunajšom trhu s nákupom ingrediencií a vyskúšanie si prípravy tradičných pokrmov. Po chutnom obede prehliadka farmy vrátane ochutnávky koreneného vína. V popoludňajších hodinách prehliadka loďou s pozorovaním západu slnka. Návrat do hotela, nocľah v Kep.

deň 10 - LOĎOU NA OSTROV: Raňajky, transfer do prístavu plážového letoviska Sihanoukville. Plavba rýchloloďou na rozprávkový ostrov Koh Rong za odpočinkom na bielych plážach tohto tropického miesta s krištáľovo priezračnou vodou. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 11 - OSTROV KOH RONG: Raňajky. Individuálne voľno na ostrove.

deň 14 - KOH RONG – PHNOM PENH - BANGKOK: Raňajky, transfer k odletu do Bangkoku a následne do Prahy (Viedne).

deň 15 - PRÍLET PRAHA (VIEDEŇ):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -