Vyhľadávanie zájazdu

Putovanie KambodžouTermíny a ceny

Putovanie Kambodžou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, let do Bangkoku s prestupom.

deň 2 - BANGKOK - SIEM REAP: Prílet do Bangkoku a následný prelet do Siem Reap. Transfer do hotela, ubytovanie, individuálne voľno, nocľah.

deň 3 - ANGKOR WAT – STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI: Raňajky. Návšteva bývalého hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Wat, do ktorej vstúpite južnou bránou. Uvidíte chrám Bayon, Terasu slonov a chrám Ta Prohm, uväznený v zajatí džungle. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka chrámu Angkor Wat Temple, jednej z najväčších náboženských pamiatok na svete. Plavba loďou v Angkor Thom k menším chrámom Prasat Chrung, vrátane drobného občerstvenia. Návrat do hotela, nocľah v Siem Reap.

deň 4 - VÝCHOD SLNKA NAD ANGKOR WAT: Dokončenie prehliadky Angkor Wat - veľmi skorý odchod z hotela k pozorovaniu východu slnka. Prehliadka chrámu Banteay Srei, ktorý udivuje svojou zachovalosťou a remeselne dokonalého chrámu Banteay Samre. Obed v miestnej reštaurácii. V popoludňajších hodinách prejazd do koloniálneho mestečka Battambang, ubytovanie, nocľah.

deň 5 - KÚZLO KOLONIÁLNEHO VIDIEKA: Raňajky. Návšteva trhu Psar Nath s ochutnávkou kávy. Prevoz trajektom cez rieku Sangke, návšteva chrámu Wat Povil, kde s trochou šťastia uvidíte doobedňajšiu modlitbu mníchov. Návšteva historického Ancient House, ukážka vidieckeho života a zvyklostí miestnych obyvateľov. Nocľah v Battambang.

deň 6 - BÝVALÉ HLAVNÉ MESTO KAMBODŹE - UDONG: Raňajky. Odchod do kráľovského mesta Phnom Penh, počas cesty krátka zastávka s ukážkou tradičnej výroby kambodžskej keramiky a prehliadka bývalého hlavného mesta Udong s pagodami a stúpami. Udong je významným čakateľom na zápis do zoznamu UNESCO. Ubytovanie a nocľah v Phnom Penh.

deň 7 - FAREBNÉ STÚPY A KRABÍ TRH: Skoré raňajky, transfer do kláštorného komplexu Wat Botum, tzv. chrámu Lotosového kvetu. Cesta do provinčného mestečka Takeo, obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka ruín chrámu Phnom Da. Jazda do prímorského mestečka Kep, prehliadka miestneho vychýreného krabieho trhu. Transfer do Kampotu, mestečka z dôb francúzskej koloniálnej éry, nocľah.

deň 8 - TAJOMSTVO KHMÉRSKEJ KUCHYNE: Raňajky, návšteva farmy korenia La Plantation, zoznámenie sa s tajomstvom kmérskej kuchyne, prechádzka po tunajšom trhu s nákupom ingrediencií a vyskúšanie si prípravy tradičných pokrmov. Po chutnom obede prehliadka farmy. Prehliadka jaskynného komplexu Phnom Chnork (cca 200 schodov), kde hlavná jaskyňa obsahuje zbytky chrámu zo 7.storočia. Návrat do hotela, nocľah v Kampot. Podvečer možnosť fakultatívneho výletu - plavba loďou po rieke Kampot s vyhliadkou na Slonie hory (cena cca 10,- USD/osoba).

deň 9 - LOĎOU NA OSTROV: Raňajky, transfer do prístavu plážového letoviska Sihanoukville. Plavba rýchloloďou na rozprávkový ostrov Koh Rong za odpočinkom na bielych plážach tohto tropického miesta s krištáľovo priezračnou vodou. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 10 - KOH RONG: Raňajky. Individuálne voľno s možnosťou využitia fakultatívnych výletov.

deň 13 - KOH RONG – PHNOM PENH : Raňajky, odchod rýchloloďou na pevninu a transfer do Phnompenhu. Po príchode návšteva múzea Tuol Sleng pripomínajúceho krvavý režim Červených Khmérov, zastávka pri Pamätníku nezávislosti a prehliadka buddhistiáckého chrámu Wat Phnom, ktorý je symbolom mesta. Ubytovanie v hoteli. Nocľah v Phnompenh.

deň 14 - SÚČASNÉ HLAVNÉ MESTO KAMBDŽI PHNOMPENH: Raňajky, prehliadka areálu Kráľovského paláca - kráľovská záhrada, Strieborná pagoda a chrám Smaragdového Buddhu. Návšteva Centrálnej tržnice v štýle art deco. Transfer na letisko k odletu.

deň 15 - PRÍLET PRAHA (VIEDEŇ): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -