Vyhľadávanie zájazdu

Putovanie KambodžouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE):

deň 2 - BANGKOK - SIEM REAP: Prílet do Bangkoku a následný prelet do Siem Reap. Transfer do hotela, večera na privítanie, nocľah.

deň 3 - ANGKOR WAT - STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI: Raňajky. Poldenná návšteva bývalého hlavného mesta khmérskej ríše - Angkor Watu tuk-tukom, ktorý nám umožní prehliadku tohto jedinečného komplexu bez davu turistov. Prejdeme okolo chrámu Banteay Kdei (Pevnosť mníšskych ciel), až k chrámu Ta Prohm, ktorý je zachovávaný tak, ako bol objavený. Je známy predovšetkým prerastenými koreňmi stromov a tajomnými úzkymi priechodmi. Prejazd krásnu cestou uprostred pralesa okolo chrámov Takeo a Chau Say Tevoda, cez Severnú bránu, až k budhistickému chrámu s veľkými kamennými reliéfmi tvárí – Bayon. Pešia prehliadka tohto komplexu, návrat tuk-tukom do mesta. Typický khmérsky obed a masáž nôh v Sala Kdei. V podvečer prechádzka ryžovými poľami v okolí Siem Reap pri západe slnka, návrat do hotela, nocľah.

deň 4 - VÝCHOD SLNKA NAD ANGKOR WATOM: Veľmi skoré raňajky, odchod do Angkor Watu na pozorovanie východu slnka a dopoludňajšiu prehliadku tohto jedinečného chrámového komplexu. V popoludňajších hodinách prejazd do koloniálneho mestečka Battambang, ubytovanie, nocľah.

deň 5 - KÚZLO KOLONIÁLNEHO VIDIEKA: Raňajky. Prehliadka chrámov a vidieckeho života v okolí Battambangu. Jazda na miestnej atrakcii – na bambusovom vláčiku. Večerný západ slnka a pozorovanie vylietavania miliónov netopierov, opúšťajúcich jaskyne Bat Caves. Návrat do hotela, nocľah v Battambang.

deň 6 - UDONG - PAMIATKA ZO ZOZNAMU UNESCO: Raňajky. Odchod do kráľovského mesta Phnom Penh, cestou krátka zastávka na ukážku tradičnej výroby kambodžskej keramiky a prehliadka bývalého hlavného mesta Udong - zapísaného na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Ubytovanie a nocľah v Phnom Penh.

deň 7 - HLAVNÉ MESTO KAMBODŽE: Raňajky, prehliadka areálu Kráľovského paláca - kráľovská záhrada, Strieborná pagoda a chrám Smaragdového Budhu. Návšteva múzea Tuol Sleng, pripomínajúceho krvavý režim Červených Khmérov. Individuálny obed. Odchod do unikátnej Centrálnej tržnice, postavenej v štýle Art Deco. Cestou krátka zastávka pri Pamätníku nezávislosti a pri chráme Wat Phnom s vyhliadkou na mesto. Návrat do hotela, možnosť večernej prechádzky so sprievodcom po nábreží. Nocľah v Phnom Penh.

deň 8 - VLAKOM K MORU: Raňajky, transfer na stanicu. Odchod vlakom na kambodžský juh - do mesta Kampot. Následný krátky transfer do obľúbeného prímorského mestečka Kep, ktoré je preslávené predovšetkým vďaka tunajším poliam s čiernym korením, soľným poliam, a krabím trhom s reštauráciami, ponúkajúcimi túto špecialitu. Ubytovanie, nocľah v Kep.

deň 9 - TAJOMSTVO KHMÉRSKEJ KUCHYNE: Raňajky, odchod do mestečka Kampot s francúzskou koloniálnou architektúrou. Návšteva koreninovej farmy „La Plantation“, zoznámenie sa s tajomstvom khmérskej kuchyne, prechádzka po tunajšom trhu spojená s nákupom ingrediencií a vyskúšanie si prípravy tradičných pokrmov. Po chutnom obede prehliadka farmy, vrátane ochutnávky vína z čierneho korenia. V popoludňajších hodinách plavba loďou s pozorovaním západu slnka, návrat do hotela, nocľah v Kep.

deň 10 - LOĎOU NA OSTROV: Raňajky, transfer do prístavu plážového letoviska Sihanoukville. Plavba rýchloloďou na rozprávkový ostrov Koh Rong, k odpočinku na bielych plážach tohto tropického miesta s krištáľovo priezračnou vodou. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 11 - OSTROV KOH RONG: Raňajky. Individuálne voľno na ostrove.

deň 14 - KOH RONG – PHNOM PENH - BANGKOK: Raňajky, transfer k odletu do Bangkoku a následne do Prahy (Viedne).

deň 15 - PRÍLET PRAHA (VIEDEŇ):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -