Vyhľadávanie zájazdu

Pyramídy a pláže MexikaTermíny a ceny

Pyramídy a pláže Mexika

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - MEXICO CITY: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Mexico City. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

deň 2 - MEXICO CITY: Poldenná pešia prehliadka historického centra mesta. Navštívime Metropolitnú Katedrálu, kde mala svadbu Věra Čáslavská, námestie Zócalo, ktoré je tretím najväčším na svete. Taktiež uvidíte „Templo Mayor“ – zvyšky chrámu Aztékov, „Palacio Nacional“ – palác s freskami Diega Rivery (ak bude otvorený), prechádzka pešou zónou centrom mesta až k „Palacio Bellas Artes“ a parku Alameda. Popoludní voľný program, možnosť navštíviť fakultatívne Antropologické múzeum alebo zámku Chapultepec. Večer stojí za to vyjsť až na vrchol Tore Latinoamericana (prvý mrakodrap v CDMX) s panoramatickým výhľadom na 20 mil. metropolu, nocľah.

deň 3 - TEOTIHUACÁN – GUADALUPE - MEXICO CITY: Celodenný výlet do Teotihuacán, medzi rokmi 200 – 700 n. l. tu bolo vybudované centrum kultúry, vzdelania a obchodu a táto civilizácia mala nesmierny vplyv na celú Mesoameriku. Uvidíte Pyramídu Slnka a Mesiaca, Triedu mŕtvych či Chrám Quetzalcoatla. Pri spiatočnej ceste navštívime Chrám panny Guadeloupskej, popr. návšteva Tepeyacu, kopca so svätyňou, kde sa zrodil kult Panny Guadeloupskej, noc v Mexico City.

deň 4 - TAXCO: Ráno transfer z hotela do kúzelného mestečka Taxco, presláveného predovšetkým ťažbou striebra (70% striebra vraj pochádza z Taxco), ale tiež mnohými historickými pamiatkami. Pešia prehliadka historického centra, pri ktorej uvidíme aj kostol Santa Prisca. Mesto sa honosí titulom „Pueblo Magico“ a je považované za jedno najkrajších miest Mexika. Nad mestom je postavená socha Krista. Možnosť nákupu striebrotepeckých výrobkov. Nocľah v Taxco.

deň 5 - PUEBLA: Po raňajkách sa presunieme z Taxco do Puebla, hlavného mesta rovnomenného štátu. Puebla je štvrtým najväčším mestom v Mexiku a zohrávala významnú úlohu v jeho histórii. Mesto založené španielskymi conquistadormi v 16. storočí je tiež na zozname UNESCO vďaka mnohým architektonickým skvostom, ktoré tu môžete navštíviť, okrem iného "Rosárium" - údajne najkrajšia kaplnka s množstvom zlatej výzdoby. Puebla je preslávená svojou gastronómiou, môžete tu ochutnať napríklad "Mole", miestnu špecialitu - omáčku, ktorej hlavnými ingredienciami sú čili a čokoláda a servíruje sa s kuraťom a ryžou alebo Chiles en Nogada. Zážitkom bude aj návšteva neďalekej Choluly, kde sa nachádza najväčšia pyramída na svete. Ubytovanie, nocľah v centre mesta.

deň 6 - OAXACA: Ráno transfer z Puebly do Oaxaca. Mesto je preslávené historickými pamiatkami z koloniálnej doby a zároveň je považované za jedno z hlavných centier mexickej gastronómie. Centrum Oaxaca predstavuje unikátny a zachovalý príklad španielskej koloniálnej architektúry a spoločne s Monte Albán figuruje od roku 1987 na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto založili španielski conquistadori v roku 1529. Najkrajším kostolom je bezpochyby "Iglesia de Santo Domingo", odkiaľ je to po pešej zóne kúsok na "Zocalo" námestie a centrum mesta, kde môžete ochutnať čokoládu pripravenú podľa receptu pôvodných indiánskych obyvateľov alebo napríklad "tlayudu" a ďalšie gastronomické maškrty. Noc v meste.

deň 7 - MONTE ALBÁN - MITLA: Ráno návšteva Monte Albán, významného kráľovstva Zapotékov, centrum mesta bolo vybudované na kopci, ktorého vrchol bol umelo odstránený. Ďalej nasleduje presun do Mitla, ktorá bola centrom mixtéckej kultúry a centrum mesta bolo stavebne koncipované ako brána oddeľujúca svet živých od podsvetia. Po ceste do Mitla navštívime „Arbol Milenário“, strom starý takmer 1200 rokov. Ďalšia zastávka bude v Mezcalérii, kde sa zoznámite s výrobou typického destilátu Mezcala vyrábaného iba v štáte Oaxaca. Návšteva je spojená s ochutnávkou mezcalu. Nocľah v Oaxaca.

deň 8 - PLAYA DEL CARMEN: Ráno transfer na letisko a prelet z Oaxaca do Cancunu, transfer do hotela v Playa del Carmen a ubytovanie v hoteli s All Incluisve.

deň 9 - PLAYA DEL CARMEN: Voľný deň pri mori. Kúpanie a odpočinok. Možnosť falkultatívne navštíviť pyramídy Chichen Itzá alebo Tulum, prírodná rezervácia Xaret alebo Xel-Há.

deň 10 - PLAYA DEL CARMEN: Voľný deň pri mori. Kúpanie a odpočinok. Možnosť falkultatívne navštíviť pyramídy Chichen Itzá alebo Tulum, prírodná rezervácia Xaret alebo Xel-Há.

deň 11 - PLAYA DEL CARMEN - PRAHA (VIEDEŇ) : Transfer z hotela na letisko, odlet z Cancunu do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -