Vyhľadávanie zájazdu

Rakúsko - Slávnosť marhúľ a kláštor KlosterneuburgTermíny a ceny

Rakúsko - Slávnosť marhúľ a kláštor Klosterneuburg

Popis -

Mesto zaplavia obyvatelia v krojoch a lákať vás budú rôzne špecialitky z marhúľ a nebude chýbať ani 50 metrový marhuľových koláč.

Program zájazdu:
V ranných hodinách odcestujete zo Slovenska do Rakúska. Po príchod do mesta Klosterneuburg bude pre Vás pripravená návšteva nádherného barokového kláštora z 12. storočia kde, ako sa vraví, sa stretáva nebo so zemou. Po prehliadke sa presuniete do kláštorného vinárstva na ochutnávku miestnych vín. Vaša ďalšia cesta povedie do malebného mesta Krems, chráneného ako historické dedičstvo UNESCO, kde sa konajú tradičné slávnosti marhúľ.

Koláče, knedlíky, lekváre, pálenky, likéry to všetko je tradične vyrobené z miestnych marhúľ. A aby Vám viac chutilo, na slávnostiach býva pripravený bohatý sprievodný program vo forme vystúpenia hudobných skupín a divadelných predstavení. Plný dojmov a zážitkov sa vo večerných hodinách budete vracať na Slovensko.

Kláštor Sift Klosterneuburg
Región Donau Niederöstereich je miesto, kde sa obrazne povedané, stretáva nebo so zemou a môžete tu zažiť mnohoraký program. Jednou z možností je návšteva kláštora Stift Klosterneuburg, ktorý so svojou 900 ročnou históriou ponúka pre návštevníkov aktuálne a zaujímavé tipy.

Návšteva kláštora začína v miestnosti Sala terrena, ktorá je pôvodne záhradnou sálou s veľkými atlasmi od Lorenza Mattielliho. Vstup pre návštevníkov vybudovali v roku 2006 a jeho koncept dostal cenu Európskej únie, keďže jeho autori prihliadali na to, že kláštor je z doby baroka, z roku 1740. Prehliadky kláštora ponúkajú niekoľko tematických okruhov, vďaka ktorým máte možnosť vidieť viacero jeho podôb. Napríklad Sakrálna prehliadka Vám predstaví najmä spirituálnu tradíciu kláštora, Imperiálna Vás zasa zavedie do obdobia rakúskych kostolov, a tá na tému vína zasa priblíži hodnotnú minulosť i prítomnosť najväčšieho a najstaršieho vinárskeho umenia v Rakúsku vôbec. Od 1. mája až do 9. októbra si môžete prezrieť aj vďaka prehliadke po záhrade kláštora celú jej krásu. Od 1. mája 2011 je tu ešte jedna zaujímavosť: po prvý raz je sprístupnená aj Izba pokladov.

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• kláštor Klosterneuburg - 10 € prehliadka so sprievodcom
• ochutnávka miestnych vín - 6 € / 3 druhy / osoba


Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Sereď - 6,00 €
• Nitra - 7,00 €Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -