Vyhľadávanie zájazdu

Réunion - Maurícius - SeychelyTermíny a ceny

Réunion - Maurícius - Seychely

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet na Réunion.

deň 2 - RÉUNION: Prílet na ostrov Réunion, uvítanie na letisku, transfer do letoviska St. Gilles. Ubytovanie v hoteli. Popoludní voľno.

deň 3 - RÉUNION: Raňajky. Odchod na celodenný výlet k sopečnému kužeľu Piton de La Fournaise . Prejazd pozdĺž juhozápadného pobrežia ostrova do Plaine de Sables - obrovského piesočnatého nánosu lunárneho vzhľadu. Prejazd na Pas de Bellecombe s panoramatickým výhľadom na magickú krásu sopečného kužeľa Piton de La Fournaise . Odvážnejší z Vás sa môžu prejsť po sopečnom kuželi sa stále unikajúci sopečnou sírou . Po obede navštívite Múzeum sopky. Návrat do hotela.

deň 4 - RÉUNION: Raňajky. Celodenný výlet do horskej oblasti Cilaos . Prejazd pozdĺž juhozápadného pobrežia s následným stúpaním do horskej oblasti Cilaos úzkou kľukatou cestou s prekrásnymi výhľadmi na krajinu. Príchod do Cilaos , ktorá je známa teplými prameňmi , vodopády a je ideálnou oblasťou na výlety, trekking a pozorovanie nádhernej prírody. Prejazd zaujímavou prírodnou oblasťou so zastávkami na fotografovanie a ochutnávku miestneho vína. Krátka prechádzka na " Zázračnú skalu " s fascinujúcim výhľadom do údolia. Prehliadka mestečka Cilaos s tradičným domom na výrobu výšiviek . Obed v miestnej reštaurácii . Návrat do hotela v St. Gilles .

deň 5 - RÉUNION - MAURÍCIUS: Raňajky. Transfer na letisko a odlet na 220 km vzdialený ostrov Mauritius. Transfer do hotela. Voľno. Večera a nocľah.

deň 6 - MAURÍCIUS: Raňajky. Odchod na celodenný výlet do hlavného mesta - Port Louis spojený s prehliadkou botanickej záhrady Pamplemousses , jednej z najstarších botanických záhrad na svete. V meste Port Louis navštívite rozmanitý trh a farebný tamilských chrám. Po obede si budete môcť zakúpiť miestne suveníry na promenáde - Caudan Waterfront alebo navštíviť slávne múzeum Blue Penny (vstup cca 5 , - Euro ) , kde budete môcť uvidieť svetoznámej exponáty známok Modrý a Červený Mauritius . Návrat do hotela. Večera a nocľah.

deň 7 - MAURÍCIUS: Raňajky. Odchod smerom do južnej časti ostrova - návšteva 200 m širokého vyhasnutého krátera sopky , pokojného mestečka Curepipe a miestne dielne na výrobu modelov historických plachetníc - obľúbeného suveníru z ostrova. Voľno na nákup suvenírov či veľmi lacného značkového textilu ( Ralph Lauren , Polo) . Po obede zastávka pri nádrže Grand Bassin - posvätného pútnického miesta miestne hinduistickej komunity , vodopádov Chamarel , zastávka pri Sedmibarevné pôdy - miesta, kde vulkanická pôda bohatá na kovy vytvára sedmibarevné spektrum. Po celodennom výlete návrat späť do hotela. Večera a nocľah.

deň 8 - MAURÍCIUS: Raňajky. Individuálne voľno na kúpanie , opaľovanie či využitia širokej ponuky vodných športov, ktoré sú už zahrnuté v cene pobytu. Večera a nocľah .

deň 9 - MAURÍCIUS – SEYCHELY: Raňajky. Transfer na letisko a odlet na Seychely. Prílet do hlavného mesta Victoria na ostrove Mahé. Transfer do hotela, ubytovanie. Voľno. Nocľah.

deň 10 - MAHÉ: Raňajky. Odchod do hlavného mesta Victoria , kde si prezriete trh , katedrálu a zmenšenou napodobeninu londýnskeho " Clock Tower ". Potom navštívite unikátnu botanickú záhradu. Pri prejazde najvyšším pohorím ostrova , ktorého bujná vegetácia je chráneným národným parkom , budete obdivovať endemické druhy stromov , kochať sa nádhernými výhľady aj na okolité ostrovy a na čajové plantáži ochutnáte miestny čaj. Potom obídete južnú časť ostrova s mnohými zastávkami a obedom v kreolskej reštaurácii. na záver navštívite trh s predajom typických suvenírov vrátane ukážky modelu miestnej lodenice. Nocľah na Mahé .

deň 11 - MAHÉ - PRASLIN: Raňajky. Transfer do prístavu a plavba katamaránom na ostrov Praslin. Transfer do hotela. Voľno na kúpanie. Nocľah.

deň 12 - PRASLIN: Raňajky. Odchod na návštevu farmy na spracovanie perál. Potom si prezriete unikátny národný park Vallee de Mai , kde medzi najrôznejšími stromy a rastlinami môžete obdivovať aj svetoznáme endemické palmy Coco de Mer , ktoré produkujú najväčšie orechy na svete s váhou až 9 kg a patrí medzi seychelské kuriozity . Rovnako môžete uvidieť aj vzácneho čierneho papagája . Pozdĺž severného " Zlatého pobrežia" , kde bude zastávka , dôjdete na najkrajšiu pláž ostrova Anse Lazio , kde po obede v kreolskom štýle bude voľno na kúpanie a relaxáciu. Následný transfer do hotela a nocľah.

deň 13 - LA DIGUE: Raňajky. Prejazd loďou na susedný ostrov La Digue . Typickým volím poťahom budete prevezení do L ' Union Estate , kde sa zoznámite so spracovaním kokosových orechov na kôpru a prezriete si vanilkovú a klinčekovú plantáž . Navštívite pôvodnej zrekonštruovaný koloniálnej dom, kde sa natáčali filmy Emanuelle , uvidíte obrie korytnačky a jednu z najkrajších pláží sveta. Po obede voľno na kúpanie. Preprava loďou späť na ostrov Praslin , transfer do hotela, nocľah.

deň 14 - SEYCHELY - PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Transfer na letisko a prelet na ostrov Mahé. Náväzný odlet do Európy a prílet do Prahy.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha - Réunion - Mauritius - Seychely - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) , transfery letisko – hotel – letisko na všetkých ostrovoch, 3x nocľah s raňajkami v hoteloch na Réunione, 4x nocľah s polpenziou v hoteloch na Mauríciuse, 5x nocľah s raňajkami v hoteloch na Seychelách, výlety podľa programu, česky hovoriaceho sprievodcu, preprava mezi Seychelskými ostrovmi,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové a bezpečnostné taxy 469,- EUR, fakultatívne výlety, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň, možné príplatky za večere,

Poznámka: Tento zájazd možno absolvovať i individuálne pri uplatnení zľavy 369,- Eur/dospelá osoba zo základnej ceny.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -