Vyhľadávanie zájazdu

Rezidencia Mare *** Taliansko, Severný Jadran LignanoTermíny a ceny

Rezidencia Mare *** Taliansko, Severný Jadran Lignano

Rýchly popis:

Nedávno vybudovaná rezidencia v blízkosti pláže a uprostred letoviska s množstvom nákupných a zábavných možností.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYPoloha:
v centre Lignano Sabbiadoro, asi 50 m od pláže, na adrese Via Aquileia 7. Ubytovacia agentúra sa nachádza asi  1,6 km od domu.

Ubytovanie:
v budove sa nachádza výťah, klienti majú k dispozícii Wi-Fi (1 pripojenie na 1 apartmán) a parkovisko vzdialené asi 100 m od rezidencie (1 parkovacie miesta na apartmán). Apartmány typu trilocal pre 6 až 8 osôb sú moderne zariadené, vybavené sociálnym zariadením, SAT TV, sušičom na vlasy, trezorom, klimatizáciou, mikrovlnnou rúrou, kávovarom, rýchlovarnou konvicou, práčkou, umývačkou riadu. Trilo C7 pre 7 osôb má k dispozícii  obývaciu miestnosť s kuchynským kútom a rozkladacím dvojlôžkom a dve spálne  - s dvomi a tromi lôžkami. Nachádza sa na prízemí, bez balkóna a s vlastným vstupom. Trilo C8 pre 8 osôb má k dispozícii  obývaciu miestnosť s kuchynským kútom a rozkladacím dvojlôžkom a dve spálne s tromi lôžkami, balkón. Rovnakú dispozíciu má aj trilocal  C8SB pre 8 osôb, ale má menší balkón. Trilocal CX8 Attico má obývaciu miestnosť s kuchynským kútom a pohovkou, dve spálne s dvomi lôžkami a jednu spálňu s tromi lôžkami, veľký balkón s panoramatickým výhľadom na more, dve sociálne zariadenia.

Stravovanie:
bez stravy.

Pláž:
piesočnatá upravená pláž sa nachádza asi 50 m od rezidencie, vstup do mora je vhodný aj pre najmenšie deti.

Doprava:
individuálna, autobusová.

V cene je zahrnuté:
prenájom apartmánu na 7 nocí, spotreba energií, posteľná bielizeň s týždennou výmenou, 1 parkovacie miesto/apt., Wi-Fi s obmedzenou spotrebou dát.

V cene nie je zahrnuté:
Doprava: LUX BUS 120 EUR/osoba, miestenka 8 EUR, príplatok za samostatnú dopravu a za spojenie dvoch po sebe idúcich turnusov 20 EUR/osoba. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, PN, NM, TN - 14 EUR, PB, ZA, MT, RK - 18 EUR. Povinné príplatky: platba na mieste: miestna pobytová taxa. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/osoba/deň, asistencia k motorovému vozidlu 2,50 EUR/ deň. Kaucia: 100 EUR/apartmán - v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa vracia späť. Ostatné doplatky na mieste: povinný doplatok za záverečné upratanie 40 EUR/apt., detská postieľka pre deti do 2 rokov 4 EUR/deň (na vyžiadanie), detská stolička 2 EUR/deň/na vyžiadanie/. Malé zvieratá povolené za 70 EUR/týždeň (na vyžiadanie). Poplatok za delegátske služby 20 EUR/apartmán/pobyt.  Upozornenie: pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným dátumom nástupu na ubytovanie a termín návratu deň po ukončení pobytu.

Typ stravy:
bez stravy

Informácie o krajine a stredisku:

TALIANSKO

Taliansko patrí k najnavštevovanejším krajinám na svete. Je to krajina bohatej a dlhej histórie, krajina nekonečných pláží, zasnežených hôr, malebných jazier, viníc či olivových hájov, romantických mestečiek, galérií, chrámov a múzeí. Dovolenka v tejto krajine je vždy nezabudnuteľná. Každoročne sa do nej vracajú tisícky klientov, aby vždy objavili niečo nové. V Taliansku si vyberie každý: ten, čo rád leňoší na širokej pieskovej pláži na severe i ten, kto uprednostňuje malé skalnaté zákutia v južnej Kalábrii. Obdivovatelia architektonických a umeleckých skvostov minulých storočí si vychutnajú prechádzku miestami ako Verona, Benátky, Terst, Rím, Neapol v rámci fakultatívnych výletov. Všetky zážitky umocní vynikajúca kuchyňa a temperamentní hostitelia.

SEVERNÝ JADRAN

Iba 600 km od hraníc Slovenska sa nachádzajú najbližšie piesočnaté pláže severného Jadranu. Táto časť talianskeho pobrežia, nachádzajúca sa v regiónoch Friuli Venezia Giulia a Veneto, je známa predovšetkým svojimi rozsiahlymi piesočnatými plážami s mierne klesajúcim dnom, čo oceňujú najmä rodiny s deťmi. Všetky strediská majú veľmi dobre vybudovanú infraštruktúru so zaujímavými atrakciami pre deti i dospelých – nachádzajú sa tu veľké vodné a zábavné parky, športoviská, nekonečné cyklistické trasy a golfové ihriská, ale aj nákupné strediská. Ako všade v Taliansku, aj tu nájdete historické a umelecké poklady, nádhernú architektúru a galérie so vzácnymi dielami nielen talianskych umelcov. 

LIGNANO

Známe a vyhľadávané letovisko, oddelené riečkou Tagliamento od Bibione a pozostávajúce z troch častí. Najstaršej a najzelenšej Pinety s Parkom Hemingway, pokojnej Riviery s prístavom a golfovým ihriskom a najrušnejšej časti Sabbiadoro s nákupnými a zábavnými možnosťami. Všetky časti spája niekoľkokilometrová piesková pláž rozdelená na približne 20 sektorov so slnečníkmi a ležadlami. V celom stredisku je množstvo hotelov, penziónov a apartmánových domov, nechýba typická dlhá nákupná promenáda. Lignano ponúka predovšetkým najmladším návštevníkom zábavu a rôzne aktivity – veľký aquapark, zoologickú záhradu Punta Verde, lunapark, zábavno - didaktický park Gulliverlandia a Junior park. Na pláži je možnosť pripojenia zadarmo ku Wi-Fi, stačí požiadať o prístup v plážovom bare Terazza a Mare (Lungomare Trieste) alebo v informačnej turistickej agentúre Agenzia Turismo FVG /vyžaduje sa ID alebo pas/.

           Fakultatívne výlety: 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -