Vyhľadávanie zájazdu

Riga - návrat do stredovekuTermíny a ceny

Riga - návrat do stredoveku

Perex - Hlavné mesto starobylého kupeckého národa Riga spokojne si ležiace pri delte rieky Daugava sa v období stredoveku stalo významným centrom hanzovej spoločnosti, ktorá sa podpísala pod typickú architektúru mesta, čo o pár storočí neskôr dotvorili najkrajšie európske secesné budovy. Prehliadnete si srdce mesta, Radničné námestie a Dom Čiernych hláv, mestské brány, budovy Troch bratov a zatúlate sa v krásnych uličkách. Vaše poznávanie vás dovedie aj ku najväčšiemu pobaltskému národnému parku Gauja, ako i hradu Turaida. 

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

1. deň -

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Rigy. Začiatok prehliadky hlavného mesta založeného na začiatku 13. storočia. Pozrieme si stredoveké centrum (UNESCO), ktoré dôkladne preskúmame. Malebné uličky nás privedú na väčšie i menšie námestia. To hlavné pred miestnou katedrálou, Rižským dómom z roku 1211, je priamo v srdci starého mesta. Samotný Dóm v románskom slohu v sebe ukrýva varhany s 6788 píšťalami – jedny z najväčších na svete. Pozrieme si Švédsku bránu, 3 Bratov – 3 vedľa seba susediace budovy v rôznych architektonických štýloch, dom s ikonickou čiernou mačkou na streche, nachádzajúci sa pred budovami veľkého a malého cechu. Ubytovanie.

2. deň -

Po raňajkách pokračujeme v prehliadke mesta. Radničné námestie s prekrásne zdobeným Domom Čiernych hláv, ktorý patril kedysi obchodnému spolku slobodných mládencov, ktorý kedysi navštívil aj ruský cár Peter Veľký. Vyhliadka z Kostola sv. Petra ponúka panoramatický, pohľadnicový výhľad na celé mesto. Nezabudneme ani na obrovské množstvo prekrásne zachovaných budov v štýle art nouveau – najmä na ulici Alberta z dielne architekta Michaila Eizenštejna. Fakultatívne možnosť návštevy Múzea okupácie, ktorého neuveriteľne silné a netendenčne spravené expozície v nás určite zanechajú silný dojem. Ubytovanie.

3. deň -

Raňajky. Presunieme sa do najväčšieho národného parku v celom Pobaltí, do NP Gauja. Tiahne sa pozdĺž rieky Gauja, ktorá sa v minulosti zarezávala do pieskovcovej vrstvy a vytvorila tak hlboké údolia s meandrami. Vznikli tu jaskyne a nádherné skalné útvary. Na svahoch údolia bolo vybudovaných niekoľko hradov a zámkoch, z ktorých najkrajší – hrad Turaidu si aj pozrieme. Prejdeme sa po náučnom chodníku v Ligatne, kde si pozrieme zástupcov divej zveri, ktorá obýva lotyšské lesy. Cestou do Rigy sa zastavíme pri pamätníku obetiam holokaustu na mieste koncentračného tábora v Salaspils. Návrat do Rigy, ubytovanie.

4. deň -

Raňajky. Individuálne voľno. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.

Ubytovanie - 3x ubytovanie v 3*/4* hoteli

Úvod - 4-dňový letecký zájazd


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Riga – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – letisko – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, autokarovú dopravu počas 3. dňa zájazdu, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, prepravu počas pobytu v Rige okrem uvedeného, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -