Vyhľadávanie zájazdu

Riga - návrat do stredovekuTermíny a ceny

Riga - návrat do stredoveku

Perex - Návšteva hlavného mesta Lotyšska spojená s návštevou najväčšieho národného parku v Pobaltí - NP Gauja.
 

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

1. deň -

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Rigy. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň -

Po raňajkách začneme prehliadku hlavného mesta založeného na začiatku 13. storočia. Pozrieme si stredoveké centrum (UNESCO), ktoré dôkladne preskúmame. Malebné uličky nás privedú na väčšie i menšie námestia. To hlavné pred miestnou katedrálou, Rižským dómom z roku 1211, je priamo v srdci starého mesta. Samotný Dóm v románskom slohu v sebe ukrýva varhany s 6788 píšťalami – jedny z najväčších na svete. Pozrieme si Švédsku bránu, 3 Bratov – 3 vedľa seba susediace budovy v rôznych architektonických štýloch, dom s ikonickou čiernou mačkou na streche nachádzajúci sa pred budovami veľkého a malého cechu. Radničné námestie s prekrásne zdobeným Domom Čiernych hláv, ktorý patril kedysi obchodnému spolku slobodných mládencov, ktorý kedysi navštívil aj ruský cár Peter Veľký. Vyhliadka z Kostola sv. Petra ponúka panoramatický, pohľadnicový výhľad na celé mesto. Nezabudneme ani na obrovské množstvo prekrásne zachovaných budov v štýle art nouveau – najmä na ulici Alberta z dielne architekta Michaila Eizenštejna. Ubytovanie.

3. deň -

Raňajky. Presunieme sa do najväčšieho národného parku v celom Pobaltí, do NP Gauja. Tiahne sa pozdĺž rieky Gauja, ktorá sa v minulosti zarezávala do pieskovcovej vrstvy a vytvorila tak hlboké údolia s meandrami. Vznikli tu jaskyne a nádherné skalné útvary. Na svahoch údolia bolo vybudovaných niekoľko hradov a zámkoch, z ktorých najkrajší – hrad Turaidu si aj pozrieme. Prejdeme sa po náučnom chodníku v Ligatne, kde si pozrieme zástupcov divej zveri, ktorá obýva lotyšské lesy. Cestou do Rigy sa zastavíme pri pamätníku obetiam holokaustu na mieste koncentračného tábora v Salaspils. Návrat do Rigy, ubytovanie.

4. deň -

Po raňajkách dokončenie prehliadky Rigy, fakultatívne možnosť návštevy Múzea okupácie, ktorého neuveriteľne silné a netendenčne spravené expozície v nás určite zanechajú silný dojem. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.


 


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Riga – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – letisko – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 3 x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, autokarovú dopravu počas 3. dňa zájazdu, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -