Vyhľadávanie zájazdu

Rím letecky na 6 dní so sprievodcomTermíny a ceny

Rím letecky na 6 dní so sprievodcom

Názor CK

Obľúbený letecký zájazd z Bratislavy! ANJELSKÝ HRAD - BOCCA VERITA - FONTÁNA DI TREVI o-ŠPANIELSKÉ NÁM. - VATIKÁNSKE MUZEA - BAZILIKA SV. PETRA - ZÁTIBERIE - KOLOSEUM FORUM ROMANUM - PANTHEON - PIAZA NAVONNA

Rámcový program zájazdu

1. deň: Odlet z Bratislavy do Ríma. Transfer do hotela, ubytovanie. 2. deň: Po raňajkách odchod metrom a návšteva Anjelského hradu, v ktorom je dnes múzeum obrazov aj zbraní. Z hornej terasy hradu je krásny pohľad na Rím i Vatikán. Ďalej pešia prechádzka cez rieku Tiber po Ponte Sant'Angelo a cez jednu z hlavných tried Corso Vittorio Emanuele , návrat k rieke Tibere a k mostu Garibaldi. Pokračovanie cez Tiberský ostrov a po najstaršom rímskom moste Ponte Fabricio na námestie Piazza della Bocca Verita ku kostolu Panny Márie Cosmedin, v ktorého átriu sa nachádzajú slávne Ústa pravdy. Voľno k prechádzkam a posedením v centre Ríma. K večeru pokračovanie prehliadky centra Ríma, pešia prechádzka k najväčšej a najslávnejšej barokovej fontány Ríma - Fontána di Trevi, na Španielske námestie a jeho slávne barokové Španielske schody a ďalšie miesta moderného rímskeho života. Návrat metrom na hotel. 3. deň: Celodenná návšteva najmenšieho zvrchovaného štátu - Vatikánu - dopoludnia prehliadka Vatikánskych múzeí - najväčších múzeí na svete, Sixtínskej kaplnky s Michelangelovým Posledným súdom a ďalších sál venovaných významným talianskym maliarom, antickým zbierkam, vatikánskej knižnici, obrazárni. Popoludní prehliadka námestia sv. Petra a najväčší kresťanský kostol na svete, bazilikou Sv. Petra. Možnosť výstupu na kupolu baziliky s krásnou vyhliadkou. Večer návšteva kúzelnej bohémskej štvrti Trastevere s neopakovateľnou atmosférou. Návrat metrom na hotel. 4. deň: Po raňajkách odchod metrom do centra Ríma, pešia prechádzka po Posvätnej ceste (Via Sacra), odkiaľ bola kedysi ovládaná celá rímska ríša : Koloseum, najkrajšia a najväčšia dochovaná stavba antického Ríma, Forum Romanum s pozostatkami palácov, chrámov, tržnice, divadiel. Po prehliadke voľno k posedeniu, nákupom a vychutnania si atmosféry dnešného Ríma. K večeru dokončenie prehliadky: Pantheon - najlepšie zachovaná stavba z čias rímskej antiky považovaná za vrcholné dielo rímskeho staviteľstva, Piaza Navonna - typické rímske námestie zdobené tromi nádhernými fontánami. Večer návrat metrom do hotela. 5. deň: Celodenné voľno v Ríme k individuálnym návštevám ďalších múzeí, nákupom a prechádzkam. Individuálne možnosť fakultatívneho výletu prímestskou dopravou k moru do Ostie (cca 1 hod.cesty, archeologická zóna, kúpanie, cca 10 €), alebo individuálne vlakom do Florencie (cca 1,5 hod.cesty, cca 100 € ), alebo do Neapolu (cca 1,25 hod.cesty, cca 90 €). 6. deň: Ráno transfer na letisko a odlet z Ríma do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa

leteckú dopravu Bratislava -Rím- Bratislava, letiskové poplatky a odbavenie letu s príručnou batožinou, transfer autobusom z letiska do hotela a späť, 5 x ubytovanie v 3-4* hoteli s raňajkami , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa

príplatok za 1/1 izbu 180,-€, batožina do 20 kg 64,-€/os., komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie

Poznámka

Manželia Vrábelovci - Bratislava: Skvelý zájazd, nádherné mesto, videli sme všetko čo sa dalo. Je to super, ked v Ríme môžete stráviť 5 plných dní dní.

Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Cena nezahrňuje dopravu v Ríme (cca 20 €) a pobytovú taxu (cca 5 €/os./noc) Predpokladaná cena na vstupy 70 €.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -