Vyhľadávanie zájazdu

Rodinné dobrodružstvo v Dubaji Spojené arabské emirátyTermíny a ceny

Rodinné dobrodružstvo v Dubaji Spojené arabské emiráty

Úvod
8-dňový letecký zájazd.

Perex
Vitajte vo fascinujúcom svete luxusu a nezabudnuteľných zážitkov, kde sa rodinný zájazd mení na jedinečnú dobrodružnú cestu. Dubaj, mesto kde sa stretáva tradičná arabská pohostinnosť s futuristickými inováciami, nás láka svojou krásou a nespočetnými možnosťami. Spoločne objavíme ohromujúce mrakodrapy, prenikneme do rozmanitej kultúry, užijeme si najväčšie zábavné parky na svete a ponoríme sa do tajomstiev púštnych kúziel. Pripravte sa na rodinné dobrodružstvo, ktoré navždy ostane v srdci vašej rodiny!

Ubytovanie
5* mestský hotel počas okruhu v Dubaji, 4* plážový hotel Hampton by Hilton Marjan Island alebo podobný počas pobytu v Ras al Khaimah

Stravovanie
Polpenzia počas okruhu, all inclusive počas pobytu.

Doprava
Letecká.

1. deň
Z Bratislavy alebo z Viedne odletíme do rozprávkového Dubaja. Už po prílete na nás dýchne duch tejto nádhernej čarovnej arabskej krajiny s množstvom architektonických skvostov a atrakcií pre celú rodinu, ktoré nemajú nikde inde vo svete konkurenciu.

2. deň
Po raňajkách sa vydáme objavovať najznámejší emirát Dubaj, ktorý vyrástol z púšte v neuveriteľne krátkom čase. Nahliadneme do tajov dávnych starých štvrtí Bastakia a Deira, vyfotíme si belostnú mešitu Jumeirah. Na vodnom taxíku Abra sa prevezieme cez dubajskú zátoku Dubai Creek, prejdeme sa voňavým trhom s korením a známym trhom so zlatom „Gold souk“, kde budeme môcť obdivovať najväčší zlatý prsteň na svete. Vystúpime na najvyššiu vežu sveta, 828 metrov vysokú Burj Khalifa, ktorá je súčasťou najväčšieho nákupného centra Dubai Mall a z ktorej sú neuveriteľné výhľady na celý Dubaj. Už len samotný presun najrýchlejším výťahom na svete je veľkým zážitkom. Zastavíme sa aj pri najznámejšom hoteli sveta Burj al Arab. Popoludní nás čaká adrenalínový zážitok, púštne safari. Zažijeme adrenalínovú jazdu po piesočnatých dunách, v kempe nahliadneme do života beduínov, pomaľujeme sa henou, vyskúšame si miestne tradičné odevy a vodnú fajku. Zavŕšením dňa bude výborná večera a vystúpenie brušnej tanečnice.

3. deň
Objavíme i svet zvierat a navštívime pavilón Green Planet, kde na nás čakajú papagáje, leňochody, tucany, rôzne druhy plazov, opičky a množstvo nádherných kvetov z celého sveta uprostred tropického dažďového pralesa. Presunieme sa na Palmový ostrov, kde následne strávime čas v najväčšom vodnom parku na Strednom východe Aquaventure. Jedinečný svet zábavy s bazénmi, toboganmi, umelými vlnami, detským hradom s rôznymi šmykľavkami a mnohými ďalšími vodnými atrakciami. Nezabudnuteľným zážitkom najmä pre deti je návšteva Dolphin Bay, čo je umelo vybudovaná lagúna s delfínmi, kde sa deti dostanú do úzkeho kontaktu s týmito milými tvormi (vstup je za poplatok, v prípade záujmu odporúčame rezervovať si vstup vopred v CK alebo hneď po príchode u sprievodcu). V prípade záujmu možnosť fakultatívne navštíviť v hoteli Atlantis The Palm Lost Chambers Aquarium, ktoré je akousi pripomienkou bájneho mesta Atlantída. Otvorí sa nám podmanivý morský svet s viac ako 65-tis. morských živočíchov.

4. deň
Na celý deň opustíme Dubaj a presunieme sa do "hlavného mesta" Emirátov, do Abu Dhabi. Mesto, ktoré si napriek svojmu rozvoju dokázalo stále udržať svoje tradície. Urobíme si autobusovú prehliadku mesta, svoje brány nám otvorí nádherná mešita Sheikh Zayed Al Nahyan, ktorá je treťou najväčšou mešitou na svete. Všetky deti privíta indoorový zábavný park Warner Brothers a najmä úplná novinka Seaworld, jediný tematický park Marina Life, v ktorom sa dostaneme od pólov až do trópov a pozrieme sa do sveta viac ako 100 živočíchov.

5. deň
Po raňajkách sa odubytujeme a presunieme sa do Ras al Khaimah k plážovému pobytu.

6. deň
Pobyt na pláži alebo možnosť fakultatívnych aktivít:

Jebel Jais Zip line flight - najdlhšia zip line dráha na svete, začína sa na najvyššom mieste Emirátov vo výške 1680 metrov. Min. váha 40 kg/max. 120 kg, min. výška 122 cm. Cena je garantovaná od 2 osôb. Bez sprievodcu.

Jebel Jais Skytour - 5 km séria 6-tich zip line dráh z výšky 1250 metrov. Min. váha 40 kg/max. 120 kg, min. výška 122 cm. Cena je garantovaná od 2 osôb. Bez sprievodcu.

Návšteva perlovej farmy Al Suwaidi - perlová farma je situovaná v malej rybárskej dedinke Al Rams, bola založená v roku 2005 prvým arabským perlovým farmárom. Dozvieme sa o založení farmy a o 100-ročnej tradícií pestovania perál na svete. A možno si nájdete svoju vlastnú perlu. Cena je garantovaná od 2 osôb. Bez sprievodcu.

Let balónom na Ras al Khaimah - 40-60 minútový let balónom s raňajkami a neopakovateľnými zážitkami.

Prenocovanie v púštnom kempe - možnosť zažiť neopakovateľnú noc uprostred púšte s večerou a raňajkami

7. deň
Pobyt na pláži alebo možnosť fakultatívnych aktivít.

8. deň
Toto je náš posledný deň v Emirátoch. Presunieme sa na letisko a čaká nás odlet do Bratislavy/Viedne.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Servisné a letiskové poplatky. Miestne transfery. 4 x ubytovanie v hoteli 5* s polpenziou v Dubaji, 3 x ubytovanie v 4* plážovom hoteli v Ras al Khaimah s all inclusive. Výlety a vstupy: Burj Khalifa, Dubaj city tour, púštne safari, Green Planet, vodný park Aquaventure, Mešita, Seaworld, Warner Brothers. Miestneho sprievodcu a delegáta CK.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za 1/1. Turistickú taxu (platba na mieste v hoteli). Vratný depozit za izbu (platba na mieste). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity - Jebel Jais zip line, perlová farma Al Suwaidi, let balónom, prenocovanie v púšti. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -