Vyhľadávanie zájazdu

Ruská Arktída (Nová Zem a Zem Františka Jozefa)Termíny a ceny

Ruská Arktída (Nová Zem a Zem Františka Jozefa)

v reakcii na vojnu na Ukrajine neprijíma nové prihlášky na zájazdy do Ruska. Prosím, vyberte si z našej ponuky iný zájazd, prípadne peniaze namiesto cesty do Ruska investujte do pomoci napadnutým Ukrajincom podporou aktivít slovenskej humanitárnej organizácie MAGNA (magna.org). Zvyšok stránky nebol aktualizovaný. v reakcii na vojnu na Ukrajine ruší organizovanie všetkých zájazdov do Ruska. Prosím, vyberte si z našej ponuky iný zájazd, prípadne peniaze namiesto cesty do Ruska investujte do pomoci napadnutým Ukrajincom podporou aktivít slovenskej humanitárnej organizácie MAGNA (magna.org). Zvyšok stránky nebol aktualizovaný. Jedinečná plavba za hranice všedných dní do oblastí ktorým vládne sneh, ľad, chladný oceán, mrože a veľryby. Cesta po stopách slávnych polárnikov luxusnou loďou.

deň 1 - 1 -

Naše arktické dobrodružstvo začína v Helsinkách. Jednoduchý priamy let z Viedne a stretnutie s ostatnými členmi expedície. Využijete večer fínsku saunu či sa prejdete mestom? Je to prvá a posledná civilizácia na našej ceste.

deň 2 - 2 -

Po raňajkách sa presunieme na letisko a preletíme privátnym lietadlom do Murmansku. Nalodenie sa, bezpečnostný briefing a oboznámenie sa s loďou. Zložíme si veci do kajuty a naša cesta Arktídou sa skutočne začína. Ideme von z prístavu!

deň 3 - 3 -

Najbližšie dva dni strávime plavbou cez Barentsove more. Náš expedičný tím vás pripraví na dobrodružstvá, ktoré Vás čakajú. Dozviete sa viac o histórii oblasti, politike, ekológii a klíme. Morské vtáky budú krúžiť okolo našej lode  a naučíte sa ich rozoznávať. Uvidíme prvé veľryby a tulene?

deň 4 - 4 -

Najbližšie dva dni strávime plavbou cez Barentsove more. Náš expedičný tím vás pripraví na dobrodružstvá, ktoré Vás čakajú. Dozviete sa viac o histórii oblasti, politike, ekológii a klíme. Morské vtáky budú krúžiť okolo našej lode  a naučíte sa ich rozoznávať. Uvidíme prvé veľryby a tulene?

deň 5 - 5 -

Priblížili sme sa k Novej Zemi ( Nóvaja Zemlja) a v závislosti od počasia tu absolvujeme viacero vylodení.  Takmer nekonečne dlhý a úzky ostrov sa skladá z dvoch hlavných ostrovov severného a južného a oddeľuje ich 100 kilometrov dlhý a v najužšom bode iba 600 metrov široký Matočkinov prieliv. Tento prieliv oddeľuje Barentsove more od Karského mora. Práve tu rusi kedysi otestovali bombu menom cár, najsilnejšiu akú kedy ľudstvo vyrobilo. Naštastie mi nič také skúšať nejdeme. Pri objavovaní Novej Zeme zažijeme každý deň niečo nové. Každá expedícia na pevninu bude jedinečná. Všetko síce vo finále bude závisieť na počasí a množstve ľadu. Máme v pláne niekoľko vylodení.Mys Želanija,Spory Navalok, ruská Gavaň, zátoka Inostrantseva, Oranské ostrovy.

deň 6 - 6 -

Na severozápadnej strane severného ostrova narazíme na Oranské ostrovy. Ostrovy žijú veľmi čulým životom. Žiadny ľudia zato však množstvo zvierat. Uvidíme tu prvú kolóniu mrožov? Polárne medvede, veľryby a morské vtáctvo takisto obľubujú túto oblasť.

deň 7 - 7 -

Nasadneme do nášho zodiaku a priblížime sa k ľadovcu a zátoke s rovnakým menom Inostrantsevov. Nádherná panoramatická vyhliadka na nedotknutú arktickú divočinu. Uvidíme aj lámajúci sa ľadovec padajúci s rachotom do mora?

deň 8 - 8 -

Rozlúčime sa s Novou Zemou a pokračujeme ďalej na sever, kde na nás čaká Zem Františka Jozefa. Na palube sa určite zabavíte pri zaujímavých prezentáciách nášho expedičného tímu, v knižnici alebo na čerstvom vzduchu na palube.

deň 9 - 9 -

Osamelá a izolovaná skupina 191 ostrovov z ktorých je množstvo trvalo pokryté ľadom tvorí najsevernejšiu hranicu Eurázie. Od roku 2012 je časťou ruského arktického národného parku. Sme necelých 900 km od severného pólu. Počasie bude hlavným faktorom pri plánovaní našich expedícií, ale veríme, že sa nám podarí ako vždy navštíviť historické miesta, kolónie mrožov a fantastické miesta ako Mys Flora, Nórsko či Tichaya Buktu alias pokojný záliv. 

deň 10 - 10 -

Na Jacsksonovom ostrove, nórskom myse je miesto, kde nórski polárnici Fridtjof Nansen a Hjalmar Johansen prezimovali z roku 1895 na 1896. Dokázali tu prežiť v nesmierne drsných podmienkach a lete 1896 pokračovali v ceste na juh. Dodnes sú tu zvyšky ich malej chatrče  a malý pamätník pripomínajúci túto udalosť.

deň 11 - 11 -

Na Hookerovom ostrove  budeme objavovať tzv Tichý záliv. Čas sa tu kedysi dávno zastavil a my sa budeme potulovať pomedzi ruiny usadlostí, povieme si viac o ruskej polárnej histórii a dokonca budete mať možnosť poslať pohľadnicu z miestnej pošty! Poštár tu tiež zamrzol.

deň 12 - 12 -

Ostrovy Stolický a Appolonov milujú mrože. Mrož ľadový ( Odobenus rosmarus). Jeho latinský názov v preklade znamená morský kôň chodiaci po zuboch. Je to pravda? Uvidíme sami. Ak nám to ľad dovolí tak sa problížime na dosah k viacerým kolóniám, ktoré tu majú a tieto gigantické zvieratá budeme pozorovať v ľadovej arktickej divočine.

deň 13 - 13 -

Naša arktická expedícia sa chýli ku koncu. Najbližšie dva dni sa budeme plaviť smerom na juh, smer Murmansk. More prekypuje životom a z paluby budeme sledovať mnohé druhy veľrýb. O zážitkoch budete už o chvíľu rozprávať doma. Teraz si však ešte stále užívajte nekonečnú vodnú, ľadovo chladnú divočinu.

deň 14 - 14 -

Naša arktická expedícia sa chýli ku koncu. Najbližšie dva dni sa budeme plaviť smerom na juh, smer Murmansk. More prekypuje životom a z paluby budeme sledovať mnohé druhy veľrýb. O zážitkoch budete už o chvíľu rozprávať doma. Teraz si však ešte stále užívajte nekonečnú vodnú, ľadovo chladnú divočinu.

deň 15 - 15 -

Vraciame sa do najsevernejšieho ruského mesta, Murmansk. Rozlúčime sa s našou posádkou a odletíme domov. Videli sme miesta, ktoré nevidí len tak každý a to si treba ceniť. Podeľte sa o zážitky so svojou rodinou a priateľmi.


Cena zahŕňa

prelet Helsinki - Murmansk

letiskové poplatky

1 x ubytovanie v 4* v izbe pre dve osoby

ubytovanie v dvojmiestnych kajutách na lodi Viac o ubytovaní - tu.

plnú penziu počas plavby 

pivo a víno k večeri

vylodenia na zodiakoch počas výletov na pevninu

fotografický žurnál na dokumentáciu expedície

zapožičané vodeodolné topánky nutné k vystúpeniu na pevninu

káva, čaj a teplé kakao nonstop

fén a župan v každej kajute

prístavné poplatky

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

ruské víza ostaté oblečenie telefón, internet na palube stravu na pevnine nápoje na lodi mimo spomenutých prepitné pre posádku akékoľvek osobné výdaje


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -