Vyhľadávanie zájazdu

Saigon, Angkor a najkrajšie pláže KambodžeTermíny a ceny

Saigon, Angkor a najkrajšie pláže Kambodže

Kombinácia dvoch krajín juhovýchodnej Ázie. Budete obdivovať francúzsku koloniálnu architektúru, prekvapivo živé Hočiminovo mesto, Kambodža si vás získa dobrotou miestnych ľudí aj nádherou angkorských chrámov. Záver na novoobjavených plážach Kambodže v starostlivo vybraných rezortoch. Objavte novú plážovú destináciu .

deň 1 - 1 - Odlet do hlavného mesta južného Vietnamu.

deň 2 - 2 -

Čakali ste šedý komunizmus? Omyl. SAIGON: z tohto mesta sála energia. Prvá prechádzka mestom.

deň 3 - 3 -

Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Dravé mesto, ktoré s nevôľou sleduje lenivý Hanoj. Najväčšie mesto Vietnamu a milióny motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Krásna francúzska koloniálna architektúra, katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí. V prípade záujmu návšteva českého konzulátu, kde varia vlastné pivo.

deň 4 - 4 -

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu 20. storočia. Desiatky kilometrov podzemných tunelov a strašidelné pasce. Vleziete do tunela aj vy? Ako chutí tapioka, na ktorej prežili bojovníci Vietcongu? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlime všetky tri indočínske vojny . Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Kokteil v kubánskom klube na streche hotela Caravelle, či výhľady z vínového baru hotela Sheraton. Nebudete veriť, že toto je ten socialistický sivý Vietnam! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto žije svojimi kontrastmi. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme milióny dongov. A odchádzame do Kambodže.

deň 5 - 5 -

Náročnejšia cesta kvalitným linkovým autobusom k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po moste cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH, nazývaného aj Paríž Indočíny. Tuol Sleng (S 21) je múzeum zločinov Červených Khmérov, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a o Pol Potovi, ktorý vyvraždil tretinu národa. Keď ste nemali mozole, či nosili okuliare, ovládali cudzí jazyk a boli teda intelektuáli, zabili vás. Možno najsilnejšie múzeum, v akom ste kedy boli. Večerná luxusná promenáda. Prečo toto mesto navštevuje tak málo turistov? Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer. Vysvetlíme si prečo.

deň 6 - 6 -

Krížom cez Kambodžu linkovým autobusom do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so susednými Thajskom. SIEM REAP je lepší ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom.

deň 7 - 7 -

Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické reliéfy, ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube?

deň 8 - 8 -

Po poznávacej časti čaká na nás oddych. Najprv krátky 35 minútový let na trase Siem Reap - Sihanoukville ponad Cardamom mountains. Pristaneme rovno na brehu thajského zálivu a ovanie nás horúci slaný vzduch. Desaťminútový transfer do privátneho prístavu Six Senses priamo pod horami národného parku Reap. Vlhou utierkou s vôňou citrónovej trávy zotrieme pot  a nasadneme na rýchloloď, ktorá nás odvezie na súkromný ostrov. 15 minút jazdy s vetrom vo vlasoch a sme tu. Six Senses Krabey island, oáza kľudu a relaxu. Na ostrove sa nachádza iba hotel, utopený v hustej džungli. Check in do Vašej vily s bazénom. Prejdite sa rezortom a vychutnajte si prechádzku popri mori na sea breeze walk. Dajte si drink Khmer mule v reštauráciách Aha alebo Tree a únavu z cesty vymasírujte v obrovskom spa. Six senses rezort slúži na oddych. Vypnite. Hotel má malú pláž s lehátkami a možnosťami na šnorchlovanie okolo koralových útesov. Topánky do vody, šnorchel, plutvy všetko dostanete bezplatne v centre vodných športov. Alebo vyskúšate seakayak a za 30 minút obehnete ostrov? Poobede vyskúšate spa? Pobyt v Six Senses je pre ľudí čo vedia oddychovať . Nie je to klasický rezort s plážou okolo ktorej sa všetko točí! Centrom ostrova je obrovské spa, kde dostanete azda najlepšiu masáž vo svojom živote ( za extra poplatok). Každý večer vyskúšajte inú lahôdku. Náš favorit je slipper lobster a grilovaná sépia.

deň 9 - 9 -

Relax na Krabey island.

deň 10 - 10 -

Relax na Krabey island.

deň 11 - 11 -

Relax na Krabey island.

deň 12 - 12 -

Relax na Krabey island.

deň 13 - 13 -

Definitívna rozlúčka s neobjavenou Kambodžou, transfer do Phnom Penhu a odlet domov.

deň 14 - 14 -

Prílet do Európy a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3*  hoteloch počas poznávacej časti v izbách pre dve osoby

5 nocí ubytovanie v 5* hoteli Six Senses v hideaway pool villa Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

transfer Saigon - Phnom Penh a Phnom Penh - Siam Reap linkovým autobusom

prelet Siam Reap - Sihanoukville

-sprievodcu (3. – 8. deň)

poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), víza, vstupné, poistné.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -