Vyhľadávanie zájazdu

Samoa - Tonga - Fidži - VanuatuTermíny a ceny

Samoa - Tonga - Fidži - Vanuatu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet z Prahy/Viedne cez Seoul do Apia.

deň 2 - SAMOA / APIA: Prílet do Apia skoro ráno (v noci). Transfer do hotela, nocľah. Raňajky, voľno, popoludní poldenný okruh po metropole Samoa s návštevou múzea Roberta Louisa Stevensona a jeho hrobu, prístavu, trhu so zeleninou Maketi Fou a morskej rezervácie Palolo. Apia je preslávená ohromnou koncentráciou kostolov väčšiny protestantských denominácií a aj napriek všetkej modernizácii si udržuje tichomorský šarm. Nocľah v Apia.

deň 3 - ZÁPADNÉ UPOLU: Raňajky. Celodenný výlet po západnom pobreží Upolu s kúpaním na miestnych scénických plážach, piknikovým obedom pod palmami a návštevou horského vnútrozemia ostrova Upolu. Nocľah v Apia.

deň 4 - VÝCHODNÉ UPOLU: Odchod pozdĺž východného pobrežia. Návšteva dediniek a drevorezbárov v osade Uafato. Prejazd priesmykom Le Mafa na južné pobrežie, návšteva vodopádu Sopoaga. Obed v dedine Laloman na myse Tapaga, možnosť kúpania na miestnych plážach. Nocľah v Apia.

deň 5 - APIA – (SAVAI ’I): Raňajky. Voľný deň v Apia, možnosť fakultatívneho leteckého výletu na druhý hlavný ostrov Samoa Savai'i, ktorý je vyhlásený nedotknutou prírodou a tradičným spôsobom života. Nocľah v Apia.

deň 6 - SAMOA / APIA – TONGA / NUKU- ’ALOFA: Raňajky. Transfer na letisko, odlet na Tongu cez medzinárodnú dátovú hranicu.

deň 7 - TONGATAPU: Prílet na Tongu (časový posun + 24 h), transfer do hotela v Nuku'alofa. Tonga patrí k jednej z najsvojráznejších krajín južného Pacifiku a je jediným kráľovstvom Tichomoria. Prehliadka ostrova Tongatapu so zastávkou pri kráľovskom paláci a mieste, kde bola chovaná korytnačka Tui Malilo, ktorú Tonžanom daroval kapitán Cook. Korytnačka zomrela vo veku asi 200 rokov iba pred 40 rokmi a je dodnes na Tonze uctievaná. Prehliadka kráľovských hrobiek langi, tzv. polynézskych pyramíd, a tajomného megalitu Ha' amon ga'a Maui, ktorý mal asi astronomickú funkciu a patrí. Večer koralové útesy pri Houmy na južnom pobreží s nepravými gejzírmi, ktoré chrlia vodu do výšky 30 m. Zastávka v dedine Kolovai s posvätnými netopiermi, ktorí obsypávajú stromy. Nocľah v Nuku'alofe.

deň 8 - TONGATAPU – HA’APAI: Raňajky. Odlet do súostrovia Ha'apai, transfer na malebný ostrovček Foa, ubytovanie v plážovom hoteli. Pobyt na pláži. Nocľah a večera na Foa.

deň 9 - FOA: Raňajky. Voľný deň na jednej z najkrajších pláží Tongy, možnosť šnorchlovania a výletu na blízky koralový ostrovček, ktorý je prírodnou rezerváciou. Večera a nocľah na Foa.

deň 10 - FOA – NUKU’ALOFA – FIDŽI: Raňajky. Odlet do Nuku'alofy, odtiaľ pokračovanie do Nadi na Fidži. Transfer do hotela na pláži pri Nadi. Nocľah.

deň 11 - MAMANUCA-I-RA – YASAWA: Raňajky. Odchod do prístavu, odplávanie do malebného súostrovia Mamanuca-i-ra a súostrovia Yasawa. Obed a večera na ostrove Waya, pobyt na pláži, nocľah.

deň 12 - WAYA: Plná penzia. Poldenný výlet po plážach s možnosťou požičania morských kajakov, podvečerná prechádzka džungľou. Nocľah.

deň 13 - WAYA– NADI: Raňajky. Popoludní lodný transfer späť do hotela pri Nadi. Nocľah.

deň 14 - NADI – SUVA: Raňajky. Celodenný výlet pozdĺž pobrežia do hlavného mesta Fidži Suvy s návštevou múzea so zvyškami zo vzbúreneckej lode Bounty a obedom na nábreží a prehliadkou centra mesta. Suva je neuveriteľnou zmesou národov, rás a náboženstiev, mestu dominuje viktoriánska promenáda s dominantou Starej radnice. Návrat do Nadi, nocľah.

deň 15 - FIDŽI / VITI LEVU – VANUATU / EFATE: Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Port Villa na ostrove Efate. Prehliadka ospalého koloniálneho hlavného mesta Vanuatu, ktoré je pôvabnou zmesou anglických a francúzskych koloniálnych víl, s malajskými, čínskymi i miestnymi prvkami. Prehliadka kultúrneho strediska so zaujímavou zbierkou melanézskych artefaktov, vrátane šípov z ľudských kostí. Transfer do hotela, pobyt na pláži, nocľah.

deň 16 - EFATE – TANNA: Odchod na letisko, odlet na ostrov Tanna, zoznámenie sa so zaujímavými náboženskými obradmi, tzv. kargo kulty, ktoré vznikli počas obdobia II. svetovej vojny. Podvečerný výlet k najaktívnejšej sopke Melanézie Yasur, ktorá dňom i nocou chrlí lávu. Yasur čnie do výšky 360 metrov nad okolité lávové polia. Sopečná láva je tu veľmi väzká a vytvára veľkolepé a predvídateľné ohňotrysky, a to najmä za súmraku. Nocľah na Tanna.

deň 17 - TANNA - EFATE: Transfer, odlet do Port Villy, transfer do hotela, pobyt na pláži. Nocľah na Efate.

deň 18 - PORT VILA – NADI – SEOUL – PRAHA: Raňajky. Odchod na letisko, odlet do Prahy/Viedne. (Možnosť predĺženia pobytu na Novom Zélande).

deň 19 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -