Vyhľadávanie zájazdu

Sardínia - kus exotiky v StredomoríTermíny a ceny

Sardínia - kus exotiky v Stredomorí

Popis -

Úžasný 6-dňový autobusový zájazd na Sardíniu. Užite si exotickú prírodu aj jedinečné tradície "smaragdového ostrova". Sardíniu prezývajú aj Karibik Stredomoria a treba povedať, že úplne zaslúžene. Tento ostrov si zamiluje každý, kto ho navštívi, nielen pre jeho bielym pieskom pokryté pláže, plytké priezračné more ale aj preto, že tento ostrov je doslova nasiaknutý históriou.

Sardíniu obklopuje viac ako 7000 prehistorických nálezísk. Tieto náleziská sú datované do čias viac ako 1000 rokov pred naším letopočtom. Sardínia je teda domovom niektorých z najstarších dôkazov o dávnych civilizáciách, ktoré obývali Európu. Najstaršie z nich pochádzajú až z rokov 1500 pred n. l., aj preto býva Sardínia často označovaná ako bájny ostrov, ktorý doposiaľ nebol objavený – Atlantída.

Program zájazdu:


1. deň:
Odchod v ranných hodinách zo Slovenska večer príchod do Livorna, nalodenie sa na trajekt.

2. deň:
V ranných hodinách vylodenie na Sardínii. Presun do prístavu Palau odkiaľ sa vydáme na plavbu okolo súostrovia La Maddalena, ktoré je vyhláseným národným parkom. Počas plavby sa budeme kúpať na prenádherných plážach v azúrových zátokách. Po prehliadke súostrovia La Maddalena sa vyberieme obdivovať celé súostrovie z výšky. Navštívime skalu Roccia del´Orso - Medvediu skalu, ktorá sa často objavuje na titulných stránkach turistických príručiek. Nadpozemská krása skalnej architektúry, priezračná voda, farby, vôňa macchie sa Vám navždy vryjú do pamäti. Odchod na hotel.

Zmena v prípade nepriaznivého pačasia
V prípade ak by sa stalo, že je zlé počasie bude plavby po ostrovoch nahradená plavbou iba na ostrov La Maddalena trajektom. Po ostrove by sme urobili okružnú jazdu autobusom s možnosťou kúpania. Potom prehliadka historického centra. Presun na ostrov Caprera, kde navštívime dom v ktorom býval Giuseppe Garibaldi s rodinou. Na tomto ostrove sa nachádza i jeho hrobka.
Presun na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, po raňajkách presun do prístavu Santa Teresa Gallura, odkiaľ sa vydáme trajektom spoznávať Korzické mesto Bonifacio, ktoré tróni na vysokých belostných útesoch korzického pobrežia, vzdialeného len 12 km od Sardínie. Strhujúcim zážitkom je už samotný príchod loďou do bezpečného, v zátoke ukrytého prístavu. Prechádzka úzkymi stredovekými uličkami, zostup po Aragónskych schodoch, vytesaných do kolmej steny pod mestom, výhľady na skalné previsy a more, ktoré z nich milióny rokov vytrvalo ukusuje...to Vás dostane!Po návrate z Bonifacia zastávka na zvlášť panoramatickom mieste - žulový výbežok Capo Testa je zhlukom čudesných skalísk, vymodelovaných neúnavným vetrom a morom. Presun na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, presun do mestečka Castelsardo, ktoré leží v zálive Golfo dell' Asinara. Prehliadka historického centra mesta, kde navštívime miestny hrad Castello s vyhliadkou na malebný ostrov Asinara, kostol Santa Maria delle Grazie, katedrála Sant' Antonio Abate, múzeum tradičných remesiel a košikárstva. Po prehliadke Castelsarda sa vydáme spoznávať Sassari, najvýznamnejšie mesto severnej časti Sardínie, má bohatú históriu a pamiatky od megalitických cez goticko-aragónske až po baroko. Poslednou zastávkou bude nuragská osada - Nuraghe Palmavera.

Presun na ubytovanie

5. deň:
Raňajky, prehliadka mesta Alghero, ktoré je nazývané malá Barcelona. Má zvláštne nesardínsku architektúru aj atmosféru. Katalánsku. Svoje zvyky, tradičné recepty, jazyk sem so sebou priniesli španielski kolonisti v 14. storočí a uchovali sa dodnes. Alghero je centrom Korálovej riviéry s množstvom skvelých pláží, čo znamená, že pred cestou domov sa ešte môžeme okúpať. Fakultatívne, namiesto kúpania, výlet do najznámejšej jaskyne na Sardínii a jednej z najkrajších v Stredomorí, Grotta di Nettuno, ukrytej pod strmými stenami vápencového mysu Capo Caccia. Cestou do Olbie sa zastavíme v hviezdnom Porto Cerve, ktoré je vychytením dovolenkovým miestom svetovej smotánky. Večer presun do Olbie, trajekt do Livorna.

6. deň:
Tranzit cez Taliansko a Rakúsko, príchod na Slovensko v večerných hodinách.

Možnosť zakúpenia kajút:
V prípade záujmu je možné si dokúpiť aj kajuty na mieste.


Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Piešťany - 5,00 €
• Nitra - 7,00 €
• Trenčín - 8,00 €
• Žilina - 10,00 €
• Martin - 12,00 €
• Ružomberok - 15,00 €
• Liptovský Mikuláš - 18,00 €
• Poprad - 21,00 €Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -