Vyhľadávanie zájazdu

Seychely - skutočný raj na zemiTermíny a ceny

Seychely - skutočný raj na zemi

Úvod - 10-dňový letecký zájazd.

Perex - Predstavujete si raj ako tropický prales obklopený tyrkysovými plážami, bielym pieskom, koralovými útesmi, exotickým vtáctvom a s ponukou ovocia od výmyslu sveta? Pridajte k tomu všadeprítomné korytnačky slonie, z ktorých si niektoré pamätajú aj 19. storočie, konštantnú teplotu okolo 30 stupňov a neopísateľne krásnu vôňu plumérií a iných exotických kvetín. Objavte s nami skutočný raj na Zemi - Seychely.

Ubytovanie - 3* / 4* plážové hotely.

Stravovanie - polpenzia

Doprava - Letecká z Viedne.

1. deň - Odlet z Viedne.

2. deň - Prílet do pozemského raja - na súostrovie Seychely. Z Mahé sa presunieme loďou na druhý najväčší ostrov Praslin. Ubytovanie v plážovom hoteli, kde si oddýchneme po ceste.

3. deň - Spoznávanie tohto tropického raja začneme po raňajkách, výletom do národného parku Vallée de Mai, ktorý je zapísaný do zoznamu UNESCO. Okrem množstva endemickej flóry a fauny tu nájdeme aj typický znak týchto ostrovov, jedinečný kokosový orech Coco de Méer. Je taký vzácny, že bez certifikátu a povolenia je zakázané ho vyvážať zo štátu. Poobede sa pozrieme na proces „výroby“ čiernych sladkovodných perál a nevynecháme ani možnosť nákupov. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň - Po raňajkách sa vyberieme na 3 malebné ostrovčeky v blízkosti Praslinu – Cousin, Curieuse a St. Pierre. Prvý z nich, Cousin, je známy ako ostrov vtákov. Na Curieuse navštívime múzeum a mangrovníky, no nevynecháme ani návštevu pláže. Pri St. Pierre bude možnosť šnorchlovania v priezračnej vode, ktorá nás príjemne osvieži. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň - Dnes nás čaká najkrajšia pláž na svete! Vyberieme sa na celodenný výlet na ostrov La Digue. Začneme družstvom L´Union, kde uvidíme proces výroby kokosového oleja, vanilkové plantáže a obrovské suchozemské korytnačky slonie, ktoré sú najbližšími príbuznými korytnačiek z Galapágov. Môžu vážiť až 100 kg a dožívajú sa až 100 rokov, keďže tu nemajú nepriateľov. Po ich kŕmení sa vyberieme na najkrajšiu pláž sveta, Anse Source D´Argent. Čaká nás biely piesok, koralové útesy, žulové skaly a teplá voda Indického oceánu. K tomu si navyše môžeme dopriať kokosovú vodu z čerstvého kokosu, ktorý otvoria priamo pred nami. Naozaj sa budeme cítiť ako v raji. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň - Po raňajkách sa presunieme späť na hlavný ostrov Mahé. Ubytujeme sa v hoteli na pláži a vychutnáme si dokonalý relax.

7. deň - Pred nami je celodenný výlet po Mahé. Zavítame do Victorie, hlavného mesta, ktoré nesie známky britskej a francúzskej kolonizácie. Fakultatívne budeme mať možnosť navštíviť aj botanickú záhradu. Presunieme sa na miesto, kde sa vyrába najznámejší a najchutnejší seychelský rum, Takamaka – po ochutnávke možnosť nákupov. Návrat na hotel, večera.

8. deň - Oddych na pláži, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

9. deň - Oddych na pláži, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

10. deň - V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. Presuny medzi ostrovmi loďou. 7x ubytovanie v 3*/4* plážových hoteloch s polpenziou. Výlety a vstupy podľa programu. Služby miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Stravu a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 1158 EUR a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -