Vyhľadávanie zájazdu

Shongololo Express - The Southern CrossTermíny a ceny

Shongololo Express - The Southern Cross

deň 1 - PRETORIA - SOWETO: Transfer do Rovos Rail Station. Nasleduje prehliadka "mesta Jakarand" Pretórie s návštevou Church Square, Union Buildings a Voortrekker Monument. Odchod do černošského predmestia Soweto, kde sa v 70. rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Odchod vlaku do Nelspruit, nocľah.

deň 2 - PANORAMA ROUTE: Putovanie pohorím (vozy) Drakensberg. Návšteva Pilgrims Rest, Božského okná, Bourke 's Luck Pathols a nakoniec aj Three Rondavel' s s výhľadmi na tretí najväčší kaňon sveta Blyde River. Odchod do Malelane, nocľah.

deň 3 - SAFARI V KRUGER NP: Safari v NP Kruger, ktorý je domovom veľkej africkej päťky - teda leva, slona, ​​nosorožca, byvola a leoparda. Nocľah vo vlaku.

deň 4 - MOZAMBIK - MAPUTO: Portugalský živel a nočný život na brehu Indického oceánu - také je Maputo. Návšteva stanice, navrhnutého samotným Eiffelom, budovy Casa do Ferro - stavby zložené z kovových častí. Promenáda s reštauráciami ponúka morskú kuchyňu v afro-portugalskom štýle. Odchod do Mpaka, nocľah vo vlaku.

deň 5 - SVAZIJSKÉ KRÁĽOVSTVO: Cestou do Manzini (autami) vychutnáme výhľady na údolie Ezulwini a pretekajúcu rieku Komati. Navštívime aj metropolu Mbabane a Ngwenya Glass Factory s výrobkami šikovných sklárov. Návrat, odchod smer Klaserie, nocľah vo vlaku.

deň 6 - SAFARI V KAPAMA GR: Skoro ráno safari v privátnej rezervácii Kapama a návšteva stanice špecializujúca sa na odchov psov divokých a gepardov. Odchod smerom na Tzaneen, prezývanému "tropická záhrada" Limpopo. Nocľah vo vlaku.

deň 7 - ZIMBABWE: Prejazd do zimbabwianskeho Oreti.

deň 8 - GREAT ZIMBABWE RUINS: Záhadný pôvod 700 rokov starej, po egyptských pyramídach najväčšej kamennej stavby Afriky, je prisudzovaný Feničanom či Rimanom. Počas návštevy ucítite magické opojenie klenotu, ktorý je na zozname Svetového dedičstva organizácie UNESCO. Odchod do Somabhula, nocľah vo vlaku.

deň 9 - ANTELOPE PARK: Návšteva unikátnej rezervácie Antelope Park, kde možno vyberať z radu voliteľných aktivít: klasického safari vo 4x4, safari na chrbte koňa alebo slona, plavby v kanoe či pozorovanie vtákov. Odchod do Bulawayo, nocľah vo vlaku.

deň 10 - MATOBO NATIONAL PARK: Výprava do NP Matobo, raja divokých zvierat, vzácnych jaskynných malieb (UNESCO). Podnikneme výstup na žulový vrch Malindidzimu, ktorý si legendárny kolonizátor a zakladateľ štátu Rodézia (dnes Zimbabwe) C.J. Rhodes vybral za miesto posledného odpočinku. Odmenou bude dych berúci výhľad. Odchod do Dete, nocľah vo vlaku.

deň 11 - SAFARI V HWANGE NATIONAL PARK: Celodenné safari v NP Hwange, v rezervácii s najväčšou populáciou byvolov a slonov v Zimbabwe. Odchod do Thompson's Junction, nocľah vo vlaku.

deň 12 - VICTORIA FALLS: "Voda stúpajúca nahor", objaviteľ D. Livigstone bol nimi ohromený. Áno! Viktóriine vodopády! Po príchode prechod do Victoria Falls Hotel, nasleduje peší výlet k vodopádom. Popoludní plavba po rieke Zambezi, kde sa v zlatej farbe zapadajúceho slnka oddáte kúzlu mocnej rieky. Návrat do hotela - koniec programu.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -