Vyhľadávanie zájazdu

Sicília po stopách minulostiTermíny a ceny

Sicília po stopách minulosti

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Sicílska príroda na čele s najväčšou európskou sopkou Etnou dotvára neuveriteľne pestré divadlo miest a dedín, od autentického Palerma, ktoré je plné starých ulíc, voňavého trhu a veľkej opery, starogréckeho Agrigenta, či legendárnych Syrakúz vraj najkrajších v antickom svete, najvyššie položeného mesta Enna, malebnej Taorminy, veľkolepej Katánii, ako i nádhernej farby mora. 

Ubytovanie - 7x v hoteli 3*

Stravovanie - 7x polpenzia

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava - Lietadlo a počas pobytu mikrobus resp. autobus.

1. deň -

Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Palerma. Po prílete transfer do Taorminy, ubytovanie a večera.

2. deň -

Raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Navštívime ostrov Lipari, kde absolvujeme prehliadku rovnomenného hlavného mesta súostrovia.  Ďalej sa presunieme na ostrov Vulcano, kde sa nám naskytne možnosť kúpania v sírnych prameňoch (nie je v cene fakultatívneho výletu). Návrat na ubytovanie vo večerných hodinách, večera.

3. deň -

Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha ohňa Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1 900 m n. m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2 900 m n. m., do oblasti lávových polí (fakultatívne). Presunieme sa do malebnej Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu. Odchod na ubytovanie, večera.

4. deň -

Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.-5. storočie p. n. l.). Absolvujeme prehliadku antického Neapolisu. Ďalej sa presunieme do Katánie, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa na Sicílii. Návrat na ubytovanie, večera.


 

 

5. deň -

Po raňajkách sa presunieme do najvyššie položeného mesta na Sicílii - Enny, ktoré tróni na nedobytnej skale a je pokladané za centrum kultu Demetry (bohyne plodnosti). Pokračovať budeme cez vnútrozemie Sicílie do provinčného rušného mesta Piazza Armerina, kde hlavnou atrakciou sú vo Ville Romana del Casale dochované nádherné mozaiky antického Ríma. Odchod na ubytovanie, večera.

 

6. deň -

Po raňajkách sa vyberieme do Agrigenta, rozprestierajúceho sa v miestach, kde predtým bol Akragas, jedno z najdôležitejších miest antického sveta, rival mesta Syrakúzy. Vychutnáme si prechádzku historickým jadrom s úzkymi stredovekými uličkami, následne navštívime Údolie chrámov - archeologickú oblasť, považovanú za najpôsobivejšie komplexy starogréckych stavieb mimo územia Grécka. Odchod na ubytovanie, večera.

 

7. deň -

Po raňajkách navštívime Monreale, najvýznamnejšiu normandskú pamiatku na Sicílii, známu na celom svete stredovekými mozaikami. Pokračovať budeme do Palerma, ktorého jedinečnú polohu znásobuje zmes architektúry od islamskej po normandskú, od baroka po secesiu. Absolvujeme autobusovú prehliadku so zastávkou na návštevu katedrály, kde sa nachádzajú pozostatky sv. Rozálie, patrónky Palerma, prezrieme si Kráľovský palác. Návrat na ubytovanie, večera.

8. deň -

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Autokarovú dopravu počas pobytu. 7x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -