Vyhľadávanie zájazdu

SicíliaTermíny a ceny


Rýchly popis:

Strávte s nami aktívnu dovolenku na sotrove Sicília. Užijete si mesto Palermo, kde sa v dokonalom súzvuku snúbia arabské, normandské a byzantské architektonické prvky, , prezriete si jaskyňu Dionýzovo ucho, zažijete dobrodružstvo na najvyššej aktívnej sopke v Európe a mnoho ďalšieho.


Ubytovanie: 6x v hoteli, 1x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 6x raňajky

 

Neapol - Palermo - Monreale - Siracusa - Catania - Etna - Alcantara - Taormina - Liparské ostrovy - Tropea - Capo Vaticano


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
kombinovaná - letecká a autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska autobusom v neskorých večerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň – popoludní príchod do Neapola a nalodenie na trajekt, ubytovanie v 2-4 lôžkových kajutách.

3. deň – predpoludním vylodenie v hlavnom meste Sicílie – Palerme, v ktorom sa spája arabská, normandská a byzantská architektúra do jedného celku. Prehliadka stredovekého centra mesta - kráľovský palác so známou podzemnou kaplnkou Capella Palatina, katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. Odchod do Monrealu, prehliadka katedrály s nádhernou mozaikovou výzdobou v interiéri. V popoludňajších hodinách transfer do mesta Siracusa, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, prehliadka mesta Siracusa, ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii a dodnes sa v ňom nachádza mnoho antických pamiatok. Prehliadka Neapoli – nového mesta a archeologického parku s jaskyňou Dionýzove ucho, zachovalým gréckym divadlom a pozostatkami rímskeho amfiteátra. Návšteva ostrovnej časti mesta Ortygia, ktorá je pôvodným stredovekým centrom s mnohými palácmi. Popoludní odchod do Catanie, ktorá leží na úpätí Etny, prehliadka katedrály, univerzitného námestia, rybieho trhu a mnohých ďalších zaujímavostí. Vo večerných hodinách ubytovanie.

5. deň – raňajky, celodenný výlet do oblasti Etny, najväčšej aktívnej sopky v Európe. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 m. Návrat do hotela a nocľah.

6. deň – raňajky, odchod z Catanie, cestou zastávka v Alcantare – riečny park, kde rieka Alcantara po mnohých sopečných eróziách vytvorila úchvatné tiesňavy. V najužších miestach dosahujú kolmé lávové steny výšku až 20 m. Príchod do Taorminy, malebného mesta, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla. Ubytovanie a nocľah.

7. deň – raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívne výlet loďou na Liparské ostrovy – ostrov Vulcano. Možnosť okúpať sa v liečivých sírnych prameňoch, v prírodných teplých morských minerálnych prameňoch alebo vystúpiť priamo ku kráteru polovyhasnutej sopky.

8. deň – raňajky, transfer zo Sicílie do južného Talianska, do mestečka Tropea – perly Kalabrie, ktoré ponúka mnoho zachovalých historických pamiatok, prírodné scenérie s nádhernými vyhliadkami a pravú atmosféru južného Talianska. Cestou zastávka v Capo Vaticano, oblasť s nádhernými vyhliadkami na Tyrrhenské more a neďaleké Liparské ostrovy. Večer ubytovanie, nocľah.

9. deň – raňajky, odlet do Bratislavy.


Poznamka: septembrový termín je organizovaný v opačnom poradí.V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 95 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 15 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 135 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 230 EUR/7 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 175 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz BA bez príplatku, NR, TT - 3 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 6 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 8 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 9 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -