Vyhľadávanie zájazdu

Slovenské poklady Termíny a ceny

Slovenské poklady

Úvod - 4-dňový autokarový zájazd

Perex - Nechajte sa uniesť rozprávkovým svetom plným hradov a zámkov v severnej časti Slovenska, kde nádherná príroda prebúdza čarovné momenty, ktoré dopĺňajú aj staré legendy a pútavé príbehy. Romantické Strečno, dokonalý Oravský hrad - pýcha Oravy, tajomný kaštieľ v Liptovom Hrádku a majestátne Tatry, Kežmarský či Ľubovniansky hrad a neodmysliteľný strážca Považia - Považský hrad. 

Ubytovanie - 3x ubytovanie v 2*/3* penzióne/hoteli

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod z Bratislavy v skorších ranných hodinách. Smer hrad Strečno, ktorý bude našou prvou zastávkou. Romantická zrúcanina hradu dominuje nad riekou Váh ako symbol feudálnej moci na Považí. Aj keď je už tri storočia ruinou, jeho dokonalá architektúra je dokladom vývoja stredovekej pevnosti od gotiky až po baroko. Po prehliadke hradu nasadneme na plte a pozrieme si krásy okolitej prírody priamo z rieky Váh. Poslednou zastávkou tohto dňa bude azda najznámejší zo slovenských rozprávkových hradov – Oravský hrad. Písomnosti tohto hradu siahajú až do 13. storočia a právom je považovaný za najkrajší hrad na Slovensku. Pri jeho prehliadke pochopíme, prečo nebol nikdy dobitý. Odchod na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme ďalej na sever našej krajiny. Pozrieme si kaštieľ v Liptovskom Hrádku, ktorý dlhé roky chátral. Dnes je už časť otvorená pre verejnosť. Prejdeme sa nádvorím podhradia gotického hradu a pozrieme si i časť kaštieľa. Pre záujemcov je tu možnosť výstupu na vyhliadkovú plošinu nad kaštieľom, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na Tatry. Pokračovať budeme do Múzea liptovskej dediny v Pribyline, kde strávime nejaký čas a pozrieme si drevené obytné a hospodárske budovy, navštívime kaštieľ a kostol, čo sú jediné dva kamenné objekty v celom skanzene. Kežmarok.

3. deň - Deň začneme návštevou Kežmarského hradu a historického centra mesta s dreveným artikulárnym kostolom, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Následne sa presunieme do Starej Ľubovne nad ktorou sa týči nádherný stredoveký Ľubovniansky hrad. Prehliadka trvá približne 2 hodiny a počas nej sa dozvieme zaujímavosti z histórie. Pod hradom sa nachádza veľmi pekný skanzen, kam sa tiež pozrieme a prenesieme sa do čias minulých.

4. deň - Dnešný deň začneme návštevou kaštieľa Strážky, ktorý je skvostom renesančnej architektúry Slovenska. Kedysi bol ateliérom maliara Ladislava Medňanského,v roku 1972 v ňom dožila ´jeho neter, barónka Margita Czóbelová, pochovaná v prilahľom anglickom parku. Dnes je kaštieľ sídlom Slovenskej národnej galérie.Prezrieme si rodinnú knižnicu, ktorá má takmer 500 rokov a zachovalý mobiliár kaštieľa spolu s Meňanského dielami. Po poludní nás už čaká návrat domov, cestou sa však ešte zastavíme na Považskom hrade, ktorý je neodmysliteľným strážcom Považia. Stojí na strmom vrchu nad riekou Váh. Výstup na hrad nie je extrémne náročný, určite to zvládneme. I keď je to ruina, zachovali sa obvodové hradné múry a veža. Ten výhľad zhora stojí určite za to. Návrat do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 3 x ubytovanie s raňajkami v penzióne/hoteli 2*/3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -