Vyhľadávanie zájazdu

Španielsko - poklady UNESCOTermíny a ceny

Španielsko - poklady UNESCO

1.deň:
transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, odlet z Viedne, prílet do Barcelony, spoločný transfer z letiska do oblasti Costa Brava/Maresme, ubytovanie, večera.

2.deň:
raňajky, odchod do cisterciánskeho kláštora Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného v 12.storočí. Prejazd španielskym vnútrozemím do najstaršieho španielskeho univerzitného mesta Alcalá de Henarés (UNESCO), ktoré sa stalo vzorom pre zakladanie miest španielskymi misionármi v Latinskej Amerike. Prehliadka historického centra (arcibiskupský palác, Calle Mayor, Cervantesovo námestie, univerzitná štvrť), odchod na ubytovanie v okolí Madridu, večera.

3.deň:
raňajky, presun do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta (exteriéry kráľovského paláca, Plaza Mayor, Puerta del Sol), možnosť návštevy jednej z najvýznamnejších obrazární na svete Museo del Prado, centrum moderného umenia Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro, odchod na ubytovanie v okolí Madridu, večera.

4.deň:
raňajky, odchod do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO) – monumentálny kráľovský palác s bazilikou a panteónom španielskych kráľov. Prejazd do Segovie (UNESCO) – prehliadka historického centra (rímsky akvadukt, exteriér katedrály, exteriér pevnosti Alcázar, mestské opevnenie), odchod na ubytovanie v okolí Ávily, večera.

5.deň:
raňajky, odchod do Ávily (UNESCO) – prehliadka mohutných mestských hradieb, katedrály a historického centra. Odjazd do Toleda  – prehliadka mesta (katedrála, kostol sv. Tomáša, Sinagoga del Tránsito, kostol Cristo de la Luz, múzeum El Greca), vo večerných hodinách odchod na ubytovanie v okolí Toleda, večera.

6.deň:
raňajky, presun do mesta Cuenca (UNESCO), prehliadka historického centra (veža Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia), odchod do horského mesta presláveného mudejárskou aragonskou architektúrou – Teruel (UNESCO). Prehliadka centra mesta (veža San Salvador, námestie Carlos Castel, katedrála, kostol a veža San Pedro), odjazd na ubytovanie v okolí Teruela, večera.

7.deň:
raňajky, presun do Barcelony (UNESCO) – panoramatická jazda modernistickou časťou mesta s architektonickými dielami A. Gaudího (Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera, exteriér Sagrada Família), individuálne voľno k prehliadke historického centra (ulica La Rambla, tržnica la Boguería, námorný prístav), odchod na ubytovanie do oblasti Costa Brava/Maresme, večera.

8.deň:
raňajky, spoločný transfer na letisko, odlet z Barcelony, prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.  

FIRST MINUTE 7% do 31.01.2022

FIRST MINUTE 5% do 31.03.2022V cene:
obojsmerná letenka Viedeň – Barcelona – Viedeň • transfer z Bratislavy na letisko do Viedne a späť • transfer z letiska do hotela a späť • 2 ks batožiny v cene letenky • 7 x ubytovanie s polpenziou • doprava autobusom po Španielsku • sprievodca • DPH.   

Možné príplatky:
cestovné poistenie typ A1 +20,- €/osoba/zájazd resp. cestovné poistenie typ A1 PANDEMIC +32,- €/osoba/zájazd • jednolôžková izba +189,- €/zájazd. 

Povinné príplatky:
letiskový a servisný poplatok +175,- € • pobytová taxa cca 1,50 €/osoba/noc – platba na mieste.   

Možné vstupy (na mieste):
pri absolvovaní celého programu cca 90,- €.  

Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -