Vyhľadávanie zájazdu

Štokholm - Benátky Severu Termíny a ceny

Štokholm - Benátky Severu

Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Vstúpte veľkoryso do "Benátok severu" cez historickú Uppsalu, čo skrýva svoje stredoveké cennosti a potom spoznajte Štokholm v plnej severskej kráse cez jeho Staré mesto a uličky, kráľovský palác, radnicu, kde sa udeľuje Nobelova cena, Skanzen, ktorý je švédskym "vynálezom" z 19. storočia, nádhernú drevenú loď Vasa, ako aj sídlo Drottningholm vo versaillskom štýle.

Ubytovanie - 3x v hoteli 3*

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Prílet do Štokholmu, zastávka v meste Uppsala - bývalom sídle arcibiskupa švédskej cirkvi. Svoj význam v krajine má aj vďaka tomu, že je tu aj najstaršia univerzita v Škandinávii založená v roku 1477.  Po príchode do Štokholmu transfer do hotela a ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách nám úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozpovedia svoju históriu. Dva ostrovy – Gamla Stan (Staré Mesto) a Riddarholmen – tvoria najväčšie a najlepšie zachované stredoveké jadro severnej Európy. Dominantou je Kráľovský palác (návšteva).  Pozrieme si Radnicu, kde sa každoročne koná slávnosť na počesť udeľovania Nobelovej ceny. Pozrieme si aj Štokholmskú katedrálu. Pohľad na staré mesto si vychutnáme z 38-metrovej výšky na vyhliadkovej veži Katarinahissen. To sa už nachádzame na ostrove Södermalm a nenecháme si ujsť príležitosť objaviť aj jeho pôsobivé zákutia. Návrat do hotela.

3. deň - Preskúmame ostrov Djurgarden a jeho historické zaujímavosti. Vo Vasa múzeu objavíme v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v r. 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Navštívime Skansen – najstaršie múzeum pod holým nebom, so 160 domami a dvormi, ktoré boli zozbierané z celej krajiny, aby dokumentovali život v minulosti. Čas zostane aj na prechádzky tunajším mestským parkom. Podľa chuti a záujmu možnosť stráviť čas v Tivoli (Gröna Lund) – historickom zábavnom parku, Aquariu – vodnom múzeu, kde zažijete dažďový prales na vlastnej koži, pre milovníkov rozprávok je tu Junibacken – čarovnýň svet autorky detských románov Astrid Lindgrenovej.  Fakultatívne plavba loďou, pri ktorej sa vám naskytne pohľad na mesto z vodnej hladiny. Návrat do hotela.

4. deň - Raňajky. Vydáme sa do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – paláca Drottningholm (UNESCO). Krása zachovalej architektúry 17. storočia priam vyráža dych. V rámci individuálneho voľna bude čas na nákupy alebo návštevu jedného zo 70 múzeí. Transfer na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Transfer do hotela vrátane 2 - hodinovej zastávky v Uppsale. Transfer hotel - letisko. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepravu počas pobytu v Štokholme. Vstupy. Plavbu loďou. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -