Vyhľadávanie zájazdu

Stratený svet - veľké safari v ZimbabweTermíny a ceny

Stratený svet - veľké safari v Zimbabwe

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Victoria Falls s prestupmi.

deň 2 - MOCNÁ ZAMBEZI: Po prílete do Victoria Falls privítanie zástupcom partnerskej CK, ktorý s Vami overí plán aktivít. Nasleduje transfer do hotela, ubytovanie, voľný program. V cca 18:30 odchod na tradičnú večeru Boma s kulisou domorodých bubeníkov (večera formou all-you-can-eat s výnimkou nápojov).

deň 3 - VICTORIA FALLS: DYM KTORÝ HRMÍ: Ráno si môžete spestriť niektorú z voliteľných aktivít - letom helikoptérou, prechádzkou s levmi či len opulentnými raňajkami a niekoľkými tempami v bazéne. Pred obedom sa vydajte k vodopádom - z hotela pár minút lenivej chôdze. Nechoďte priamo, bežte do Victoria Falls Hotel a jeho záhrady - je úžasná. Potom k Batoga Gorge s vyhliadkou na katarakt vodopádov a besniacej Zambezi. V Lookout Café si dajte obed. Potom už sa len nechajte strhnúť vodopádmi z mnohých nádherných vyhliadok. Popoludní je prichystaná výpravná plavba po Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho v ruke sa oddajte pozorovaniu zveri a hrejivej atmosfére početných delt rieky. Spomeňte na českého cestovateľa Emila Holuba, ktorý je autorom vôbec prvej mapy vodopádov a ich okolia.

deň 4 - HWANGE: V ZAJATÍ SLONOV: Ráno transfer na letisko a odlet privátnym lietadlom do Hwange - najväčšia rezervácia Zimbabwe. Hwange je nedotknutý, tichý a zvodný. Žije tu 50 tisíc slonov, početné stáda byvolov, antilop a pakoní a šelmy, hlavne šelmy ... Medzi nimi levy, hyeny, leopardy, gepardy a svorky vzácnych psov hyenovitých. V srdci rezervácie vás čaká safari, odpočinok pri bazéne či v bare - a na záver dňa treba fľašu "pekného" juhoafrického vína a rozjímanie nad žeravými uhlíkmi plápolajúceho ohňa ...

deň 7 - JAZERO KARIBA & REZERVÁCIA MATUSADONA: Ďalšia dávka neopakovateľných spomienok prichádza v odľahlej časti NP Matusadona, kam sa počas dopoludnia presuniete opäť privátnym lietadlom. Na brehoch obrovského jazera Kariba žijú dva milióny krokodílov, stovky vtáčích druhov, slony a ďalší tradiční zástupcovia africkej divočiny vrátane leopardov.

deň 10 - MANA POOLS: STRATENÝ SVET: Cesta vrcholí, to najlepšie na koniec ... Hodina letu a ste v klenote zimbabwianskej prírody - rezervácii Mana Pools. Toto úžasné miesto nie je na zozname UNESCO náhodou. Je to najlepšie, čo v juhoafrickom regióne nájdete. Luxus v nefalšovanej hemingwayovskej tradícii, jedno z najlepších safari, svieža atmosféra divočiny dokonale podkreslená lenivo sa plaziacim tokom Zambezi, hrochy voľne prechádzajúce táborom, svorky levov a rýdze šťastie plynúce z úplného vytrhnutiu od civilizovaného sveta. Užívajte ...

deň 13 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Ráno odlet do Harare a následne do Prahy (Viedne).

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -