Vyhľadávanie zájazdu

Tajomný MadagaskarTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet s prestupom na Madagaskar.

deň 2 - ANTANANARIVO: Prílet na Madagaskar do hlavného mesta Antananarivo, privítanie na letisku miestnym sprievodcom/vodičom, transfer do hotela v Antananarive, večara, nocľah.

deň 3 - ANTANANARIVO - ANTISIRABE: Raňajky. Dopoludnia prehliadka lemurieho parku s 9 druhmi lemorov. Prehliadka Antisirabe, kúpeľného mestečka s termálnymi prameňmi a vulkanickými jazerami. Taktiež navštívite dielňu na spracovanie drahých kameňov - Gemstones. Nocľah v Antisirabe. (Prejazd počas dňa cca 169 km/cca 3 hodiny.)

deň 4 - ANTISIRABE - RANOMAFANA : Raňajky. Prejazd pitoresknou krajinou náhorných plošín s farebnou mozaikou ryžových políčok so scénickými dedinkami. Zastávka v malebnom mestečku Ambositra, ktoré je centrom umeleckých sochárov a rezbárov. Prehliadka miestnych dielní, možnosť nákupu miestnych vyrezávaných suvenírov. Príchod do Ranomafany - Národného parku, kde je stále možné uvidieť mnoho druhov vzácnych vtákov, chameleónov a predovšetkým stále vzácnejších lemurov. Ubytovanie v hoteli. Nočná prechádzka s pozorovaním nočných druhov lemurov. Nocľah v Ranomafana. (Prejazd počas dňa cca 310 km/cca 5 hodiny.)

deň 5 - RANOMAFANA - FIANARANTSOA: Raňajky. Ranná prechádzka národným parkom s pozorovaním lemurov, chameleónov, mnohých druhov orchideí a ďalších exotických rastlín. Po obede odchod do Fianarantsoa, hlavného centra kmeňa Betsileo. Nocľah vo Fianarantsoa. (Prejazd počas dňa cca 85 km/cca 1,5 hodiny.)

deň 6 - FIANARANTSOA - RANOHIRA: Raňajky. Skorý odchod do Ranohiry so zastávkou v Ambalavao – komerčnom centre južnej oblasti Betsileo, známej predovšetkým vďaka ľudovej tvorivosti miestnych obyvateľov. Zastávka na netradičnej miestnej vinárskej farme a ochutnávka miestneho vína. Ďalšou zastávkou bude dielňa Antemoro, kde sa tradičným spôsobom vyrába papier a papyrus zo špeciálneho stromu Avoha. Pozorovanie najznámejšieho druhu lemurov - Ring-tail lemurs vo voľnej prírode v malej prírodnej rezervácii. Príchod do Ranohiry, nocľah. (Prejazd počas dňa cca 295 km/cca 5,5 hodiny.)

deň 7 - RANOHIRA : Raňajky. Celodenná návšteva masívu Isalo. Pešia túra národným parkom Isalo, tvoreného pieskovcom. Prechádzka unikátnymi kaňonmi s endemickou flórou a faunou. Možnosť kúpania pri prírodnom jazierku v národnom parku. Pozorovanie západu slnka na romantickom mieste, zvanom Okno do Isala. Nocľah v Ranohira.

deň 8 - RANOHIRA - TULEAR - IFATY: Raňajky. Odchod do Ifaty. Cesta rovnou, polopúšťou krajinou, lemovanou majestátnymi baobabmi, národnými stromami Malgašov. Pozdĺž cesty tiež zbadáte pestro dekorované hrobky kmeňa Mahafaly. Príjazd do Tuleár, presadnutie na terénne vozidlo a presun do letoviska Ifaty. Relaxácia na pláži, čas na kúpanie, opaľovanie, vodné športy. (Prejazd počas dňa cca 240 km/cca 4 hodiny + 27 km vozidlom 4x4 a cca 1,5 hodinová jazda.)

deň 9 - IFATY : Raňajky. Pobyt pri mori s polpenziou. Voľno na kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie, či vodné športy. Nocľah v Ifaty.

deň 12 - IFATY - ANTANANARIVO: Raňajky, doobeda čas na kúpanie, opaľovanie, relaxáciu. Transfer na letisko, vnútroštátny prelet do hlavného mesta Antananariva. Transfer do hotela. V podvečer návšteva trhu s ručne vyrábanými výrobkami, možnosť nákupu suvenírov.

deň 13 - ANTANANARIVO : Raňajky, doobeda výlet do Ambohimanga - bývalého sídla kráľov, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Popoludní transfer na letisko k odletu s prestupom späť do Európy.

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -