Vyhľadávanie zájazdu

Tajomstvá Južného AnglickaTermíny a ceny

Tajomstvá Južného Anglicka

Úvod - 6-dňový letecký zájazd

Perex - Vojdite do sveta dejín južného Anglicka s malebnou prírodou, ktoré tak verne reprezentuje stredoveké mestečko Canterburry, nádherné kriedové útesy Dorsetského pobrežia, historické doky slávneho prístavu Portsmouth s loďou Victory a admirálom Nelsonom, ako aj prímorské letovisko Brighton, či gotická  katedrála v Salisbury, impozantný i tajomný Stonehenge, kráľovský Windsor i univerzitný Cambridge, a to všetko len na skok od Londýna. 

Ubytovanie - 5 x v 3* hoteloch

Stravovanie - 5 x raňajky, 1 x večera v Londýne

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet do Londýna, po prílete sa presunieme do stredovekého Canterburry, sídla duchovnej hlavy cirkvi. Mesto je tiež spojené s menom a pôsobením sv. Augustína, ktorý priniesol na Britské ostrovy kresťanstvo. Nasleduje prejazd do Paláca Hampton Court . Skvost tudorovskej stredovekej architektúry je obklopený nádherným anglickým parkom. V areáli sa nachádza aj 250-ročný vinič a tenisový kurt Henricha VIII. Transfer na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách odchod do Brightonu, najbližšieho „londýnskeho“ letoviska pri mori, známeho svojimi starobylými uličkami Lanes a kráľovským pavilónom. Prejazd do slávneho prístavu Portsmouth, prehliadka historických dokov a možnosť prehliadky expozície lodí Victory, ktorá sa zúčastnila námorných bitiek pod velením admirála Nelsona a Mary Rose vlajkovej lode Henryho VIII. Transfer na ubytovanie.

3. deň - Raňajky, Cez New Forest odchádzame k ohromujúcemu južnému pobrežiu v blízkosti zaujímavého skalného útvaru Durdle Door a Lullworth Cove. Čaká nás prechádzka popri prírodných zátokách a kriedových útesoch. Návšteva kamenej dedinky Corfe. Domčeky s bridlicovými strechami sú učupené pod ruinou tajomného Corfe Castle. Popludní nás čaká prejazd ku dávno opustenému anglo-sasskému sidlu Old Sarum. Ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Dnes nás čaká návšteva historického Salisbury (v gotickej katedrále s najvyššou kostolnou vežou v Británii - 123 m, je vystavený slávny dokument Magna Charta z r. 1215, pokračujeme k tajomnému Stonehenge (megalitický kamenný kruh z roku 3500 pred n. l., UNESCO). Na záver dňa sa poprechádzame v jednom z najstarších anglických kúpeľných miest Bath, založenom Rimanmi. Presun na ubytovanie.

5. deň - Raňajky, putovanie po južnom Anglicku pokračuje do Windsoru – sídla kráľovskej rodiny (prehliadka kráľovských priestorov a kaplnky). Návšteva univerzitného mestečka Cambridge s univerzitou založenou v 13. st., kam sa hlásia študenti z celého sveta. Fakultatívne plavba po riečke Cam. Návrat na ubytovanie.

6. deň - Raňajky, Dnes nás čaká prehliadky metropoly Londýn a to priamo počas vyhliadkovej plavby po Temži, začínajúcej v Greenwichi, pokračujúcej popri Tower of London, Tower Bridge, St. Pauls katedrále, Shakespearovskom divadle, či Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey a iných dominantách. Podľa časových možností dokončenie prehliadky Londýna, transfer na letisko a odlet z Londýna, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA - letisko - BA (v prípade odletu mimo Bratislavy). Autokarovú dopravu počas pobytu. 5 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1 x večera v Londýne. Vstup do Stonehenge. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 4 večere. Vstupy. Cestovné poistenie. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -