Vyhľadávanie zájazdu

Tajomstvá Južného AnglickaTermíny a ceny

Tajomstvá Južného Anglicka

Úvod - 5-dňový letecký zájazd.

Perex - Canterburry, sídlo duchovnej hlavy cirkvi, londýnske letovisko pri mori Brighton, historické doky slávneho prístavu Portsmouth s loďou Victory a admirálom Nelsonom, gotická katedrála v Salisbury a tajomný Stonehenge, kráľovský Windsor i univerzitný Cambridge, na skok Londýn – to je bohatá ponuka, ktorá láka.

Ubytovanie - 3* hotely

Stravovanie - raňajky

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. 

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet do Londýna, po prílete sa presunieme do Canterburry, sídla duchovnej hlavy cirkvi. Mesto je tiež spojené s menom a pôsobením sv. Augustína, ktorý priniesol na Britské ostrovy kresťanstvo. Nasleduje prejazd do Brightonu, najbližšieho „londýnskeho“ letoviska pri mori, známeho svojimi starobylými uličkami Lanes a kráľovským pavilónom. Návrat na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách odchod do slávneho prístavu Portsmouth, prehliadka historických dokov a možnosť prehliadky expozície lodí Victory, ktorá sa zúčastnila námorných bitiek pod velením admirála Nelsona a Mary Rose vlajkovej lode Henryho VIII. Cez New Forest odchádzame k ohromujúcemu južnému pobrežiu v blízkosti zaujímavého skalného útvaru Durdle Door a Lullworth Cove, návšteva kamenej dedinky Corfe. Ubytovanie.

3. deň - Raňajky, návšteva historického Salisbury (v gotickej katedrále je vystavený slávny dokument Magna Charta z r. 1215, najvyššia kostolná veža v Británii – 123 m), pokračujeme k tajomnému Stonehenge (megalitický kamenný kruh z roku 3500 pred n. l., UNESCO). Na záver dňa sa poprechádzame v jednom z najstarších anglických kúpeľných miest Bath, založenom Rimanmi. Ubytovanie.

4. deň - Raňajky, putovanie po južnom Anglicku pokračuje do Windsoru – sídla kráľovskej rodiny (prehliadka kráľovských priestorov a kaplnky). Návšteva univerzitného mestečka Cambridge s univerzitou založenou v 13. st., kam sa hlásia študenti z celého sveta. Fakultatívne plavba po riečke Cam. Návrat na ubytovanie.

5. deň - Raňajky, prehliadneme si metropolu - Londýn (podľa časových možností Buckingham Palace, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Tower Bridge, príp. ďalšie). Transfer na letisko a odlet z Londýna, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Spiatočnú leteckú dopravu do Londýna, servisné poplatky, letiskové transfery (v prípade odletu mimo Bratislavy), autokarovú dopravu počas pobytu, 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.  

Celková cena nezahŕňa - Vstupy, cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 260 EUR, doplatok za 4 večere 98 EUR, vstup do Stonehenge 30 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu).  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -