Vyhľadávanie zájazdu

Tallinn - Helsinky – PetrohradTermíny a ceny

Tallinn - Helsinky – Petrohrad

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet do Tallinnu, po prílete privítanie na letisku, transfer do hotela, ubytovanie, individuálne voľno, nocľah.

deň 2 - TO NAJLEPŠIE Z TALLINNU: Raňajky, celodenná okružná jazda Tallinnom so zachovanými hradbami a romantickými zákutiami v spleti malebných uličiek vrátane katedrály Sv. Márie a ortodoxného chrámu Alexandra Nevského. Návšteva najstaršej časti Pirita, kde končí mesto Tallin a začína more. Prehliadka tamojšej zrúcaniny kláštora St. Brigette a parku Kardiorg, ktorý bol postavený v barokovom štýle Petrom I. Prechádzka prístavnou štvrťou Kalamaja s typickými drevenými rybárskymi domčekmi a množstvom kaviarničiek a tržnicou Bauta Jaama Turgi. Na záver navštívime skanzen pod holým nebom v Rocca al Mare, návrat do hotela, nocľah v Tallinne.

deň 3 - LOĎOU DO HELSÍNK, VLAKOM DO PETROHRADU: Raňajky, odchod trajektom do Helsínk. Prechádzka po samotnom historickom centre mesta, ďalej prehliadka dominanty mesta - Helsinskej evanjelickej katedrály a Uspenskej katedrály - najväčšej pravoslávnej katedrály v západnej Európe, transfer na stanicu, odchod vlakom, ubytovanie a nocľah v Petrohrade.

deň 4 - TO NAJLEPŠIE Z PETROHRADU - ERMITÁŽ: Raňajky, návšteva Vladimírskeho pravoslávneho chrámu na Vladimírskom prospekte, ktorý navštevoval svetoznámy ruský prozaik Dostojevský. Zastávku pri legendárnom krížniku Auróra. Návšteva Petropavlovskej pevnosti s prehliadkou katedrály Sv. Petra a Sv. Pavla. Prehliadka Zimného paláca vrátane Ermitáže. Návrat do hotela, nocľah v Petrohrade.

deň 5 - LETNÉ SÍDLO PETRA VEĽKÉHO: Raňajky, odchod do letnej rezidencie Petra Veľkého Petrodvorca, postaveného podľa Versailles so 170 fontánami a vodnými kaskádami. Prehliadka paláca. Ďalej zastávka v meste Puškin, pôvodným menom Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechali vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prechádzka parkom a návrat do Petrohradu. Vyhliadková plavba po jedinečných petrohradských kanáloch, návrat do hotela, nocľah v Petrohrade.

deň 6 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom v Moskve.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -