Vyhľadávanie zájazdu

Tchaj-wan - Južná Kórea Termíny a ceny

Tchaj-wan - Južná Kórea

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - TAIPEI : Odlet v doobedňajších hodinách z letiska do Taipei.

deň 2 - TAIPEI : Prílet do Taipei, prehliadka Pamätníka demokracie, návšteva bývalého najvyššieho mrakodrapu sveta Taipei 101, transfer do hotela, večera, nocľah.

deň 3 - TAIPEI – HUALIAN: Raňajky, navštívime Národný park Taroko Georgia a jednu z najväčších turistických atrakcií Taiwanu, tiesňavu Taroko (UNESCO). Prezrieme si večný oltár, jaskyňu Swallow, kolmé útesy vysoké až 200 m, tunely v skalách, divokú rieku tečúcu tiesňavou a mnoho vodopádov. Prejazd do Hualienu. Ubytovanie, nocľah.

deň 4 - HUALIAN – TAITUNG: Po raňajkách odchod pozdĺž pobrežia do juhovýchodnej časti ostrova cez mesto Taitung do horského rezortu Hoya Hot Springs, ubytovanie. Pozriete si tanečné vystúpenie a následne sa zrelaxujete v neďalekých termálnych kúpeľoch. Nocľah v Hoya Hot Springs rezorte.

deň 5 - KENTING: Raňajky, odchod do Národného parku Kenting, ktorý sa nachádza na Hengchunskom polostrove v najjužnejšom cípe Taiwanu. Národný park Kenting patrí k najobľúbenejším turistickým rezortom na ostrove Taiwan. Ubytovanie v rezorte Fullon Beach Resort, večera, nocľah.

deň 6 - KENTING: Poldenná prechádzka rezerváciou. Mimo fascinujúce scenérie navštívite historický maják Eluanbi. Park s rozlohou 332 km2 zahŕňa lesy, hory, jazerá, pláže a koralové útesy. Popoludní voľno, relax.

deň 7 - KENTING – TAINAN - ŤIA-I: Po raňajkách odídeme do najstaršieho mesta ostrova. Tainan je nádherné historické mesto, známe pre svoje veľkolepé chrámy, historické budovy, krásnu prírodnú krajinu. Tainan je známy aj ako mesto jedla. Mimo širokú ponuku potravín na trhoch má mesto tiež veľké množstvo pouličných predajcov, ktorí sa špecializujú na chutnú tradičnú kuchyňu. Medzi tainanské špeciality patrí napríklad tainanský toast, čo je vyprážané pečivo plnené rôznymi prísadami, ako sú kuracie mäso, zelenina, mliečne omáčky či morské plody. Odjazd do mestečka Ťia-i. Ubytovanie, nocľah.

deň 8 - PULI – ALISHAN - SUN MOON LAKE: Raňajky. Odchod do prírodného parku Alishan, čiastočne lesnou úzkokoľajovou železnicou do mestečka Fenqihu s typickou dedinskou tržnicou. Prejazd k jazeru Sun Moon. Ubytovanie, nocľah.

deň 9 - SUN MOON LAKE - TAIPEI: Raňajky. Plavba po jazere Sun Moon Lake. Nasleduje návšteva chrámov Wen Wu a Syuanguang. Pokračujeme do mesta Puli, prehliadka najväčšieho novodobého budhistického chrámu sveta. Budova chrámu bola navrhnutá rovnakým architektom ako vtedajšia budova sveta Taipei 101. Tento obrovský palác s hlavnou vežou vysokou 150 metrov je konštruovaný tak, aby odolal tým najsilnejším zemetraseniam aj tajfúnom, ktoré kedy Taiwan postihli. Odchod do Taipei. Príjazd do hlavného mesta Taiwanu, ubytovanie, večera, nocľah.

deň 10 - YEHLIU - CHIU FEN - PINGXI - SHIFEN: Po raňajkách odchádzame do NP Yehliu Geo, ktorý je známy vďaka unikátnym skalným formáciám bizarných tvarov. Známe sú napríklad útvary skál ako kráľovná, popoluškina črievička, svietnik a mnoho ďalších. Ďalej budeme pokračovať do Chiu Fen, čo je staré banícke mesto, postavené na strmom svahu hory. V baniach sa ťažilo zlato a stále tu zostalo veľa kurióznych stavieb, miesto má mystickú atmosféru a priťahuje nespočetné množstvo umelcov, filmárov a fotografov. Poobede prehliadka malebného mestečka Pingxi, kde si v skupinkách vypustíte lampión želaní. Poslednou zastávkou bude vodopád Shifen. Návrat späť do Taipei, večera, nocľah.

deň 11 - TAIPEI - PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Prehliadka mesta, počas ktorej navštívime Národné múzeum (najväčšia čínska múzejná zbierka), svätyňu mučeníka, pamätné siene Chiang Kai-shek, obchodné centrum Victoria. Večer transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -