Vyhľadávanie zájazdu

Tchaj-wan - Južná Kórea Termíny a ceny

Tchaj-wan - Južná Kórea

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - TAIPEI : Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet v ranných hodinách do Taipei.

deň 2 - TAIPEI : Prílet do Taipei, prehliadka Pamätníka demokracie, návšteva bývalého najvyššieho mrakodrapu sveta Taipei 101, transfer do hotela, večera, nocľah.

deň 3 - TAIPEI – HUALIAN: Raňajky, navštívime Národný park Taroko Georgia a jednu z najväčších turistických atrakcií Taiwanu, tiesňavu Taroko (UNESCO). Prezrieme si večný oltár, jaskyňu Swallow, kolmé útesy vysoké až 200 m, tunely v skalách, divokú rieku tečúcu tiesňavou a mnoho vodopádov. Prenocovanie v Taroko National Park.

deň 4 - HUALIAN – TAITUNG: Po raňajkách odchod pozdĺž pobrežia do juhovýchodnej časti ostrova cez mesto Taitung do horského rezortu Royal Chipen, ubytovanie. Pozriete si tanečné vystúpenie a následne sa zrelaxujete v neďalekých termálnych kúpeľoch. Nocľah v Royal Chipen.

deň 5 - KENTING: Raňajky, odchod do Národného parku Kenting, ktorý sa nachádza na Hengchunskom polostrove v najjužnejšom cípe Taiwanu. Národný park Kenting patrí k najobľúbenejším turistickým rezortom na ostrove Taiwan. Ubytovanie v rezorte Howard Beach, večera, nocľah.

deň 6 - KENTING: Poldenná prechádzka rezerváciou. Mimo fascinujúce scenérie navštívite historický maják Eluanbi. Park s rozlohou 332 km2 zahŕňa lesy, hory, jazerá, pláže a koralové útesy. Popoludní voľno, relax.

deň 7 - KENTING – TAINAN: Po raňajkách odídeme do najstaršieho mesta ostrova. Tainan je nádherné historické mesto, známe pre svoje veľkolepé chrámy, historické budovy, krásnu prírodnú krajinu. Tainan je známy aj ako mesto jedla. Mimo širokú ponuku potravín na trhoch má mesto tiež veľké množstvo pouličných predajcov, ktorí sa špecializujú na chutnú tradičnú kuchyňu. Medzi tainanské špeciality patrí napríklad tainanský toast, čo je vyprážané pečivo plnené rôznymi prísadami, ako sú kuracie mäso, zelenina, mliečne omáčky či morské plody. Po prehliadke mesta zamierime k jazeru Sun Moon. Plavba po jazere, ubytovanie, večera, nocľah.

deň 8 - PULI – TAIPEI: Raňajky. Na poludnie návšteva chrámov Wen Wu a Syuanguang. Pokračovanie do mesta Puli, prehliadka najväčšieho novodobého budhistického chrámu sveta. Budova chrámu bola navrhnutá rovnakým architektom ako vtedajšia najvyššia budova sveta Taipei 101. Tento obrovský palác s hlavnou vežou vysokou 150 metrov je konštruovaný tak, aby odolal tým najsilnejším zemetrasením aj tajfúnom, ktoré kedy Taiwan postihli. Odchod do Taipei, cestou zastávka v dedine Taomi k prehliadke unikátnej papierovej svätyne. Príjazd do hlavného mesta Tchaj-wan, ubytovanie, večera, nocľah.

deň 9 - YEHLIU – CHIU FEN: Po raňajkách odídeme do NP Yehliu Geo, ktorý je známy vďaka unikátnym skalným formáciám bizarných tvarov. Známe sú napríklad útvary skál ako kráľovná, Popoluškina črievička, svietnik a mnoho ďalších. Ďalej budeme pokračovať do Chiu Fen, čo je staré banícke mesto, postavené na strmom svahu hory. V baniach sa ťažilo zlato a stále tu zostalo veľa kurióznych stavieb, miesto má mystickú atmosféru a priťahuje nespočetné množstvo umelcov, filmárov a fotografov. Ubytovanie, večera, nocľah.

deň 10 - CHIU FEN: Raňajky. Odpočinok, voľný čas. V meste sa chrámy a pamiatky s odkazom na čínske aj japonské kultúrne dedičstvo miešajú s modernými vežiakmi. Vládne tu čulý ruch, ktorý vrcholí v noci. Fakultatívne návšteva čajových plantáží. Návrat do hotela, nocľah.

deň 11 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Prehliadka mesta, počas ktorej navštívime Národné múzeum (najväčšia čínska múzejná zbierka), svätyňu mučeníka, pamätné siene Chiang Kai-shek, remeselné centrum. Večer transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -