Vyhľadávanie zájazdu

Thajsko - Bangkok, KrabiTermíny a ceny

Thajsko - Bangkok, Krabi

Usmievavé Thajsko sa právom pokladá za ideálny vstup do exotiky. Má prezývku brána do Ázie a každý, kto vstúpi cíti, že je vítaný. Bezpečná krajina ponúka krásne chrámy, rušné uličky, plávajúce trhy plné chutí a vôní aj najkrajšie pláže Ázie. Sympatické letovisko Krabi je výborným východiskovým bodom pre objavovanie okolitých opustených ostrovov, či plavbu cez mangrovníkový les. Rodinná atmosféra u našich partnerov, ku ktorým chodíme už vyše 20 rokov.

deň 1 - 1 - Odlet z Viedne a let do Ázie.

deň 2 - 2 -

BANGKOK Vás ohúri ihneď. Ubytujeme sa v hoteli so skvelou polohou, ktorý nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkockej uličke Khao San. Vyskúšate v niektorom zo stovák stánkov s pouličným jedlom vášho prvého škorpióna, krokodíla, múčneho červa, alebo dáte prednosť exotickému ovociu všetkých chutí? Nasajte atmosféru a chute. Aklimatizácia šokom!

deň 3 - 3 -

Klimatizovaným autobusom sa vydáme k plantážam plným kokosových paliem. Ukážeme si a ochutnáme, ako sa z kokosu vyrába cukor. Smerujeme na plávajúce trhy, kde sa poplavíme po kanáloch na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek nám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Pred obedom ukážka výroby papiera zo stromu, ktorý rastie len v tomto regióne, a rezbárskych prác z tíkového dreva. Most cez rieku Kwai z kultového filmu - exotický obed s výhľadom na rieku a železnica, ktorú stavali hrdinovia. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program.

deň 4 - 4 -

Pre záujemcov je pripravený celodenný výlet do bývalého hlavného mesta Thajska AYUTTHAYA. Mesto, asi sedemdesiat kilometrov severne od Bangkoku, bolo centrom krajiny celých tristo rokov, kým ho nevyplienili
Barmčania. Bangkok vznikol až neskôr. Chrámy Ayutthaye dnes predčí snáď len barmský Bagan. Okrem zvyškov kráľovského paláca s troma zachovanými stúpami uvidíte hlavnú stúpu a chrám, ktorý bol akýmsi Vatikánom Ayutthajskej ríše. Bývalé výcvikové slonie centrum doteraz funguje a my máme možnosť sa odfotiť s ceremoniálnymi slonmi a nakŕmiť ich. Samozrejme, nevynecháme ani chrámový komplex Wat Maha That, kde je asi najslávnejšia podobizeň Budhu, zarastená do koreňov stromu. Kto sa nepridá, môže preskúmať individuálne čínsku štvrť, oddýchnuť si v parku Lumpini, pozrieť si modernú tepnu Silom Road. Moderná štvrť ponúka možnosti nákupov alebo vyhliadku z jedného z najvyšších hotelov sveta -
Baiyoke Sky. Máte na výber z viacerých možností: od 76. poschodia s barom, 81. poschodia s luxusnou reštauráciou po 83. poschodie s hudobným barom. Alebo pôjdete na luxusnú večeru na streche The Dome at Lebua, kde Vás osloví viacero reštaurácií.

deň 5 - 5 -

Prehliadka kráľovského paláca a chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Odchod autobusom na juh (za príplatok možný prelet).

deň 6 - 6 -

Do KRABI chodia dovolenkovať s deťmi kultúrne európske národy: Švédi, Nóri či Švajčiari. Pridáte sa k nim aj vy. Krabi je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie. Palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Oddych pri mori.

Návšteva záchrannej stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstvým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia.

deň 7 - 7 -

Celodenný výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych.

Prečítajte si, ako vyzerajú najkrajšie ostrovy Andamanského mora

deň 8 - 8 -

Všetkým odporúčame zábavné kajakovanie v mangrových lesoch. Budeme tu aj tento rok kŕmiť opice?

deň 9 - 9 -

Pre záujemcov zariadime potápanie či výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...

Prečítajte si, ako vyzerajú exotické ostrovy Phi Phi

deň 10 - 10 -

Oddych pri Andamanskom mori.

deň 11 - 11 -

Transfer na letisko a odlet domov s poznaním celkom iného sveta.

deň 12 - 12 - Prílet domov s thajským úsmevom na perách.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* hoteli v Bangkoku a v penzióne na Krabi Viac o ubytovaní - tu.

prepravu prenajatým autobusom

sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

celodenný výlet do okolia Bangkoku

prehliadku štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

asistenčné služby 

najlepšie poistenie proti insolventnosti

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), ostatné vstupy, poistenie


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -