Vyhľadávanie zájazdu

Thajsko - Bangkok, KrabiTermíny a ceny


Usmievavé Thajsko sa právom pokladá za ideálny vstup do exotiky. Má prezývku brána do Ázie a každý, kto vstúpi cíti, že je vítaný. Bezpečná krajina ponúka krásne chrámy, rušné uličky, plávajúce trhy plné chutí a vôní aj najkrajšie pláže Ázie. Sympatické letovisko Krabi je výborným východiskovým bodom pre objavovanie okolitých opustených ostrovov, či plavbu cez mangrovníkový les. Rodinná atmosféra u našich partnerov, ku ktorým chodíme už vyše 20 rokov.

deň 1 - 1 - Odlet z Viedne a let do Ázie.

deň 2 - 2 -

BANGKOK je šialený aj krásny, nebude trvať dlho a budete sa neprestajne usmievať, ako Thajčania. Už cestou z letiska nás poteší vrčanie trojkolesových tuktukov. Ubytovanie v kvalitnom hoteli s bazénom v centre mesta iba 300 metrov od Kráľovského paláca. Započúvajte sa pred spaním do ruchu ázijskej metropoly.

deň 3 - 3 -

Klimatizovaným autobusom sa vydáme k plantážam plným kokosových paliem. Ukážeme si a ochutnáme, ako sa z kokosu vyrába cukor. Smerujeme na plávajúce trhy, kde sa poplavíme po kanáloch na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek nám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Pred obedom ukážka výroby papiera zo stromu, ktorý rastie len v tomto regióne, a rezbárskych prác z tíkového dreva. Most cez rieku Kwai z kultového filmu - exotický obed s výhľadom na rieku a železnica, ktorú stavali hrdinovia. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program.

deň 4 - 4 -

Celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, bývalého hlavného mesta Thajska. Prechádzky medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Hlava Budhu vrastená do „chápadiel“ stromu. Návrat do Bangkoku.

deň 5 - 5 -

Prehliadka kráľovského paláca a chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Odchod autobusom na juh (za príplatok možný prelet).

deň 6 - 6 -

Do KRABI chodia dovolenkovať s deťmi kultúrne európske národy: Švédi, Nóri či Švajčiari. Pridáte sa k nim aj vy. Krabi je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie. Palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Oddych pri mori.

deň 7 - 7 -

Celodenný výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych.

deň 8 - 8 -

Fakultatívne návšteva záchrannej stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí však nepoužívajú žiadne háky ani reťaze.

deň 9 - 9 -

Oddych pri Andamanskom mori.

deň 10 - 10 -

Všetkým odporúčame zábavné kajakovanie v mangrových lesoch. Budeme tu aj tento rok kŕmiť opice?

deň 11 - 11 -

Transfer na letisko a odlet domov s poznaním celkom iného sveta.

deň 12 - 12 - Prílet domov s thajským úsmevom na perách.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* hoteli v Bangkoku a v penzióne na Krabi Viac o ubytovaní - tu.

prepravu prenajatým autobusom

sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

asistenčné služby 

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), ostatné vstupy, poistenie


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -