Vyhľadávanie zájazdu

Thajsko, Malajzia, SingapurTermíny a ceny

Thajsko, Malajzia, Singapur

Na najkrajšie pláže Thajska s deťmi. Svetom budhizmu, islamu aj biznisu. Thajsko a jeho krásne zdobené chrámy, tradície aj ostrovy Andamanského mora s bielymi plážami. Kuala Lumpur a jej mrakodrapy, neuveriteľne príjemný Singapur.

deň 1 - 1 - Odlet z Viedne a let do Ázie.

deň 2 - 2 -

BANGKOK Vás ohúri ihneď. Ubytujeme sa v hoteli so skvelou polohou, ktorý nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkockej uličke Khao San. Vyskúšate v niektorom zo stovák stánkov s pouličným jedlom vášho prvého škorpióna, krokodíla, múčneho červa, alebo dáte prednosť exotickému ovociu všetkých chutí? Nasajte atmosféru a chute. Aklimatizácia šokom!

deň 3 - 3 -

Klimatizovaným autobusom sa vydáme k plantážam plným kokosových paliem. Ukážeme si a ochutnáme, ako sa z kokosu vyrába cukor. Smerujeme na plávajúce trhy, kde sa poplavíme po kanáloch na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek nám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Pred obedom ukážka výroby papiera zo stromu, ktorý rastie len v tomto regióne, a rezbárskych prác z tíkového dreva. Most cez rieku Kwai z kultového filmu - exotický obed s výhľadom na rieku a železnica, ktorú stavali hrdinovia. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program.

deň 4 - 4 -

Celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Hlava Budhu vrastená do „chápadiel“ stromu. Návrat do Bangkoku.

deň 5 - 5 -

Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Prekrásny Kráľovský palác plný zlatých vežičiek. Kompou cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Odchod autobusom na juh (za príplatok možný prelet).

deň 6 - 6 -

Do KRABI chodia dovolenkovať s deťmi kultúrne európske národy: Švédi, Nóri či Švajčiari. Pridáte sa k nim aj vy. Krabi je právom považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie. Palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Oddych pri mori.

deň 7 - 7 - Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych.

deň 8 - 8 -

Fakultatívne návšteva záchrannej stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstvým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí však nepoužívajú žiadne háky ani reťaze. Ak sa na výlet nevyberiete, aj dnes môžete oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca Vám poradí.

deň 9 - 9 -

Oddych pri Andamanskom mori alebo pre záujemcov výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi, kde sa natáčal film Pláž s Leonardom di Capriom.

deň 10 - 10 -

Všetkým odporúčame zábavné kajakovanie v mangrových lesoch. Budeme tu aj tento rok kŕmiť opice?

deň 11 - 11 - Prechádzame do Malajzie na ostrov Penang. GEORGETOWN je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie. Na jednej ulici navštívime mešitu kapitána Klinga, hinduistický Sri Mariamman, čínsky chrám aj britský kostol. Nahliadneme do histórie náboženstiev.

deň 12 - 12 - Pozrieme si hinduistické jaskyne Batu a prídeme do KUALA LUMPUR, kde bývame v najvyššom hoteli Malajzie. Večer osvetlené najvyššie dvojičky sveta Petronas.

deň 13 - 13 - Prehliadka Kuala Lumpur a presun do Singapuru..

deň 14 - 14 - Ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta. Okúpeme sa na najjužnejšom mieste kontinentálnej Ázie. Dokonalé pláže s nakláňajúcimi sa palmami, zábavný park, podmorské akvárium, delfínia show a mnohé ďalšie sľubujú zábavu.

deň 15 - 15 - Z najväčšieho kolotoča na svete ešte spočítate okolité mrakodrapy a neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení, šťastní a s množstvom darčekov domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* a 4* hoteloch Viac o ubytovaní - tu.

prepravu prenajatými autobusmi

sprievodcu

množstvo prehliadok a výletov

prehliadku štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistenie  Ubytovanie pre rodiny je zabezpečené vždy v spoločnej izbe (maximum však 2 dospelé osoby a 2 deti do 18 rokov v jednej izbe). Hotely negarantujú počet postelí, avšak umožňujú 4 osobám prenocovať v izbe v danej konfigurácii. Za prístelku sa niekedy priamo na mieste platí. Ak si želáte maximálny komfort, tak je možné zabezpečiť dve oddelené izby, v takom prípade je však príplatok 780 euro za druhú izbu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -