Vyhľadávanie zájazdu

Thajsko, Malajzia, SingapurTermíny a ceny

Thajsko, Malajzia, Singapur

Najpopulárnejší zájazd už 30 rokov. Najlepšia kombinácia aktívnej dovolenky a oddychu na najkrajších plážach Ázie. Kvalitné hotely, gurmánske zážitky, aktívny program pri mori so slovenským sprievodcom, tri tváre Ázie, priestor pre 5* hotel pri Andamanskom mori.

Thajsko. Malajzia. Singapur. Poznáte lepšie miesta, kde by ste začali spoznávanie farebného a lákavého regiónu juhovýchodnej Ázie? Napadlo by vám, že sa hriešny Bangkok volá aj Mesto anjelov? Nazrieme za brány rozprávkového Kráľovského paláca, vylezieme na slávny chrám Wat Arun a neobídeme ani najväčšieho ležiaceho Budhu celého Thajska. Čo je to Pad Thai? Tom Yum? Tom Ka Kai? Exotické Krabi, kokosové orechy, najlepší ananás sveta, grilované ryby a oddych na priezračných plážach. Ako to vyzerá na mieste, kde sa natáčal slávny film Pláž? V Malajzii vystrieda budhizmus islam a krajina môže učiť svet tolerancii. Ostrov Penang, kde kúsok od seba stoja kresťanský kostol, budhistický chrám, hinduistická svätyňa a krásna mešita. Čo vieme doma o Malajzii a na čo slúži betelový orech? Prejdeme Malajským polostrovom až do modernej metropoly Kuala Lumpur, pokocháme sa panorámou azda najslávnejších dvojičiek a povieme si, kde stretnúť najviac Indov. Našu cestu zakončíme v meste budúcnosti, ktorým je Singapur. Prečo ho volajú mesto leva, keď tu žiadni nežijú? Nákupné centrá, ale aj živé štvrte s nádychom Číny a Indie. Luxusné stavby a vízie budúcnosti, ktoré sa môžu porovnávať s Dubajom.

Nezabudnuteľný poznávací zájazd plný highlightov!

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

deň 2 - 2 -

BANGKOK vás ohúri ihneď. Ubytujeme sa v hoteli so skvelou polohou, ktorý nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkokskej uličke Khao San. Vyskúšate v niektorom zo stovák stánkov s pouličným jedlom vášho prvého škorpióna, krokodíla, múčneho červa, alebo dáte prednosť exotickému ovociu všetkých chutí? Nasajte atmosféru a chute. Aklimatizácia šokom!

deň 3 - 3 -

Klimatizovaným autobusom sa vydáme k plávajúcim trhom Damnoen Saduak, vzdialeným od Bangkoku sto kilometrov. Tu sa budeme po vodných kanáloch plaviť na rýchlych motorových člnoch zvaných "LongTail". Predavači vám priamo z lodiek ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru ázijského tradičného trhoviska. Damnoen Saduak patria k posledným zachovaným plávajúcim trhom. Oblasť Ratchaburi je preslávená rezbármi a umelcami, ktorí z tíkového dreva tvoria neuveriteľné umelecké diela. Známy most cez rieku Kwai v Kanchanaburi si vychutnáme počas fakultatívnej plavby po rieke spojenej s exotickým obedom. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program. Vrelo odporúčame spoznať nočný Bangkok pri exotickom Mai Tai z vtáčej perspektívy z niektorého zo známych mrakodrapov ako napr. Baiyoke. Máte na výber z viacerých možností: od 76. poschodia s barom, 81. poschodia s luxusnou reštuaráciou po 83. poschodie s hudobným barom. Alebo pôjdete na luxusnú večeru na streche The Dome at Lebua, kde Vás osloví viacero reštaurácií. Michelinskú reštauráciu Sirocco odporúčame zarezervovať dlho dopredu. 

deň 4 - 4 -

Pre záujemcov je pripravený celodenný výlet do bývalého hlavného mesta Thajska AYUTTHAYA. Mesto asi osemdesiat kilometrov severne od Bangkoku bolo centrom krajiny celých štyristošestnásť rokov, kým ho nevyplienili Barmčania. Bangkok vznikol až neskôr. Chrámy Ayutthaye dnes predčí snáď len barmský Bagan. Okrem zvyškov kráľovského paláca s troma zachovanými stúpami uvidíte hlavnú stúpu a chrám, ktorý bol akýmsi Vatikánom Ayutthajskej ríše. Bývalé výcvikové slonie centrum doteraz funguje a my máme možnosť sa odfotiť s ceremoniálnymi slonmi a nakŕmiť ich. Samozrejme nevynecháme ani chrámový komplex Wat Maha That, kde je asi najslávnejšia podobizeň Buddhu zarastená do koreňov stromu. Kto sa nepridá môže preskúmať individuálne čínsku štvrť, oddýchnuť si v parku Lumpini, pozrieť si modernú tepnu Silom Road. Moderná štvrť ponúka možnosti nákupov alebo vyhliadku z jedného z najvyšších hotelov sveta - Baiyoke Sky. Večer individuálny program alebo nezabudnuteľná plavba po rieke Chao Phraya so živou hudbou a vynikajúcou večerou. 

deň 5 - 5 -

Dnešný deň je venovaný historickým pamiatkam Bangkoku. Chrám Wat Pho s najväčším ležiacim zlatým Buddhom v Thajsku a preslávenými školami masáže (ktorú si, samozrejme, môžeme v Thajsku vyskúšať), je len začiatkom. Navštívime aj Wat Arun, ktorý stojí na mieste, kde vznikla nová ríša po páde Ayutthaye. Najdôležitejšia je návšteva Kráľovského paláca. Tento palác je drahokamom medzi obdobnými pamiatkami. Rozprávková výzdoba a architektúra vo Vás zanechá silný zážitok. V najkrajšie vyzdobenom chráme Wat Phra Kaew je umiestnený symbol Thajska - Smaragdový Buddha. Malá soška, ktorá vďaka svojmu príbehu znamená tak veľa pre celé dnešné Thajsko. Odchod nočným komfortným autobusom do Krabi alebo transfer na letisko a odlet na juh. Pre tých, ktorí si zvolia pohodlnejší letecký presun (odporúčame!) je už dnes prvá noc pri Andamanskom mori.

deň 6 - 6 -

KRABI: je právom považované za miesto s najkrajšími plážami juhovýchodnej Ázie. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Základné ubytovanie a 4⭑ hotel za doplatok sú dve minúty od pláže. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu. Dáte si ušiť hodvábny oblek či kostým na mieru? Nasledujúce dni sú oddychové, pre aktívnejších máme pripravený program. Program jednotlivých dní sa môže zmeniť podľa aktuálnej situácie. Už dnes sa môžete vybrať na fakultatívnu návštevu záchrannej stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí sa o slony starajú. Ak sa na výlet nevyberiete, môžete buď oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca Vám poradí.

deň 7 - 7 -

Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy v cene. Postupne navštívime pláž Phra Nang s jedinečnou jaskyňou a ostrov Poda s nádhernou plážou a úchvatnou krištáľovo priezračnou vodou. Ostrovy Chicken a Tup sú za odlivu spojené piesočným chrbtom a za prílivu sú to samostatné ostrovy. Príjemný oddych na najkrajších ostrovoch a plážach Andamanského mora. 

Prečítajte si, ako vyzerajú najkrajšie ostrovy Andamanského mora.

deň 8 - 8 -

Ak máte radi prírodu a vodu, určite sa nechajte zlákať výletom na kajakoch svetom mangrových lesov. Na kajakoch sa pokojným tempom poplavíte okrajom zátoky do jedinečného lesa. Mangrovy sú stromy, ktoré sú schopné rásť aj v brakickej, aj v slanej vode. Ich koreňový systém je nepreniknuteľný a jediná možnosť sú práve kajaky. Dokonalý deň v unikátnom prostredí býva najobľúbenejšou aktivitou na Krabi.

deň 9 - 9 -

Pre záujemcov je pripravený výlet na magicky krásne súostrovie Phi Phi. Na Koh Phi Phi Leh sa pozrieme na takzvanú jaskyňu Vikingov, kde žili morskí cigáni, za odlivu sa okúpeme uprostred skalnatej lagúny a pozrieme sa na preslávenú pláž Maya. Na Koh Phi Phi Don si dáme obed a podľa záujmu sa okúpeme, ochutnáme rolovanú zmrzlinu alebo nakúpime suveníry. Krásny Bambusový ostrov bude možno najkrajšou plážou, na akej ste sa kedy kúpali.

Prečítajte si, ako vyzerajú exotické ostrovy Phi Phi

deň 10 - 10 -

Voľný deň, ktorý môžete venovať buď oddychu, alebo niektorej z ponúkaných aktivít. Môžete ísť celodenný výlet na ostrovy Koh Hong, na rafting, liezť po skalách a feratách, potápať sa, alebo absolvovať kurz varenia thajských špecialít. Možností je viac ako dosť a sprievodca Vám pomôže si vybrať.

deň 11 - 11 -

Ráno odchod do Malajzie. Celé doobedie strávime na thajských cestách až na hraničný prechod Sadao. Pokračujeme do Malajzie. Všetko sa zmení. Náboženstvo, vzhľad ľudí, atmosféra. Krajinu úsmevov vystrieda priateľský
islam. Pokračujeme na ostrov PENANG do hlavného mesta ostrova GEORGETOWN. Ubytovanie v kvalitnom 4⭑ hoteli v centre mesta a potom zážitková jazda nočným mestom na cyklorikšiach. Na miestnom trhu ochutnáme špeciality, na aké by ste si doma netrúfli.

deň 12 - 12 -

Doobedná prehliadka Georgetownu, ktorý je na zozname UNESCO, a vniknutie do multikultúrnej spoločnosti Malajzie (moslimovia, taoisti, hinduisti, kresťania). Prejdeme sa peši po historickom centre mesta od pevnosti Cornwallis a okolo dvoch radníc k najstaršiemu anglikánskemu kostolu v juhovýchodnej Ázii. V Little India navštívime taoistický a hinduistický chrám, ochutnáme ťahaný čaj a vstúpime do čínskeho klanového domu. Prehliadku zakončíme ochutnávkou kávy (skúsite cibetkovú?) neďaleko Jetty – domčekov chudobnejších obyvateľov na koloch nad vodou. Odchod do KUALA LUMPUR. Prichádzame k jednému z najdôležitejších hinduistických chrámov mimo samotnej Indie, po dlhočizných schodoch vystúpime do jaskýň Batu. Večerné nákupy a exotická prechádzka okolo Petronas Towers, najvyšších dvojičiek na svete. Nočnú Kualu si dôkladne užijeme. Nočnej oblohe dominuje, druhá najväčšia budova sveta a najkrajší mrakodrap planéty, Merdeka tower vysoká 678,9 metrov, ktorá stála 1,5 miliardy dolárov a jasne dáva najavo, že s Malajziou treba počítať. 

deň 13 - 13 -

Prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Kuala Lumpur je novodobým domovom 2. najvyššej budovy na svete - Merdeka 118. Spleť mrakodrapov uvidíme aj za dňa, národná mešita Masjid Negara, mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok). Námestie Merdeka s vysokým vlajkovým stožiarom. Na mesto sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Po obede, kde si budete vyberať zo všetkých chutí Ázie, pokračujeme ďalej na juh. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Prejdeme hranicu a sme na ostrove. SINGAPUR: ubytovanie v kvalitnom hoteli Jen. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po riečke Singapura. Ak vládzete, poďte s nami obdivovať vysvietené superstromy v Gardens by the Bay.

deň 14 - 14 -

Kvalitná spoločná prehliadka mesta prenajatým autobusom. Britská koloniálna štvrť, čarovný Chinatown, hotel Marina Bay Sands, Gardens by the Bay a Merlion Park so sochou leva. A čo potom? Najčistejšia indická
štvrť na svete? Alebo kúpanie na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie? Budete nakupovať na najluxusnejších miestach planéty? Pozriete si podmorské akvárium? Ochutnajte typickú singapurskú stravu, alebo sa najedzte v najlacnejšej michelinskej reštaurácii na svete? Vo večerných hodinách odchod na najmodernejšie letisko planéty, ktoré svoju popularitu získalo vďaka "The Jewel". Zážitky lovíme až do úplného konca. 

deň 15 - 15 -

Prílet domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie v penzióne, 3* a 4* hoteloch Viac o ubytovaní - tu.

6 x raňajky (3 x v Bangkoku, 2 x v Malajzii a 1 x v Singapure)

prenajatú dopravu

-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

množstvo prehliadok a výletov

celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori

celodenný výlet do okolia Bangkoku

prehliadku štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, prepitné, fakultatívne aktivity, stravu (okrem uvedenej), poistné, vstupné mimo uvedených


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -