Vyhľadávanie zájazdu

To najkrajšie z južného NemeckaTermíny a ceny

To najkrajšie z južného Nemecka

Krajina, ktorú vnímame najmä cez jej silnú ekonomiku, láka príťažlivou kombináciou alpskej prírody, tradičnej architektúry v malých mestách a pompéznych katedrál. Využite čas, keď je svet zatvorený, a pod vedením germanistov spoznajte Nemecko, na ktoré by ste si inokedy nedopriali čas.

Krajina, ktorú vnímame najmä cez jej silnú ekonomiku, láka príťažlivou kombináciou alpskej prírody, tradičnej architektúry v malých mestách a pompéznych katedrál. Využite čas, keď je svet zatvorený, a pod vedením germanistov spoznajte Nemecko, na ktoré by ste si inokedy nedopriali čas.

deň 1 - 1 -

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách a rýchly presun po kvalitných rakúskych diaľniciach na západ. Opustíme ich, aby sme v regióne najkrajších rakúskych jazier nahliadli do krajiny, ktorú miloval František Jozef aj Sissi. Práve tu sa manifestom Mojim národom začala písať história prvej svetovej vojny. Za tónov hudby Franza Lehára pokračujeme do úžasného HALLSTATTu. Je taký dokonalý, že Číňania si doma postavili jeho kópiu. My teraz využijeme, že tu Číňania nie sú a máme ho takmer pre seba. Splnený sen. Potom už vstupujeme do Nemecka. Prichádzame pod jeden z najslávnejších zámkov našej planéty, ktorý inšpiroval aj Disneyho. Nádherný NEUSCHWANSTEIN.

deň 2 - 2 -

Pohľady na nádherný zámok bavorského kráľa, a pokračujeme ďalej. Čaká nás SPEYER s jednou z najvýznamnejších katedrál Európy (UNESCO), ktorej počiatky siahajú do roku 1030. Bola miestom korunovácií stredovekých nemeckých cisárov a ich posledného odpočinku. A potom už HEIDELBERG - jedno z najobľúbenejších turistických miest v Nemecku a právom. Krásna ruina zámku patrí k symbolom Nemecka, malebné, zachované barokové mesto (jedno z mála, čo prežilo druhú svetovú vojnu takmer bez škôd) a najstaršia vysoká škola v Nemecku, Užijeme si ho.

deň 3 - 3 -

Pokračujeme ďalej. Obzrieme si panorámu mrakodrapov v sídle ECB vo FRANKFURTe, kde sa starajú aj o naše peniaze a prejdeme sa starým Frankfurtom na Mohane. V čase rozdelenia Nemecka sa hlavným mestom prozápadnej NSR stal BONN. My sa prejdeme jeho romantickými uličkami a pochopíme, že sa tu vládcom Nemecka dobre žilo. Chcelo sa im sťahovať do Berlína? Vysvetlíme si. Pozrieme si rodný dom Ludwiga van Beethovena a za zvukov jeho Ódy na radosť pokračujeme do KOLÍNa. Kolínska katedrála patrí k perlám svetovej architektúry. Mohutný Rýn a staré mesto.

deň 4 - 4 -

A potom už údolie Mosela. Začneme v KOBLENZi na mieste, kde sa táto rieka, ktorú poznajú všetci vinári sveta, vlieva do Rýna. A potom už vinohrady, ochutnávka rieslingov a veľkolepé zámky s výhľadmi, čo vyrážajú dych. ELTZ, COCHEM, mestečko BERNKASTEL-KUES. Najkrajšie Nemecko na svete. 

deň 5 - 5 -

Čas požičať si bicykle a užívať si Moselu v dovolenkovom móde. Okrem toho TRIER, jedno z najstarších nemeckých miest (UNESCO) s rímskou bránou Porta Nigra (100 n.l.) a ľahká túra k Sárskej kľučke - SAARSCHLEIFE s výhľadom na najkrajší riečny oblúk v krajine. Už chápete, že Nemecko nie je len o tvrdej práci a disciplíne.

deň 6 - 6 -

Obraciame sa na východ. ROTHENBURG OB DER TAUBER je skrytá perla Nemecka, zastávka na romantickej ceste južným Nemeckom. Úzke uličky, malé námestičká lemované hrazdenými domami. Keď filmári hľadajú typické nemecké mesto pre svoje kulisy, chodia práve sem. A potom NORIMBERG s hradom, stredovekým mestom a Durerovým domom. A pozostatkami chýrnych straníckych zjazdov NSDAP. Ukážeme si ich a vysvetlíme si, aké mal Hitler plány s týmto mestom, čo boli Norimberské zákony a čo Norimberský proces. 

deň 7 - 7 -

Naša cesta vrcholí. BERCHTESGADEN a jeho chýrne Orlie hniezdo, sídlo postavené pre Adolfa Hitlera počas jeho hrôzovlády. Krb od Mussoliniho, originálny výťah vytesaný do skaly. Človeka pri spomienkach mrazí, príroda je však neskutočná. Rozlúčka s Nemeckom a rýchly návrat domov.


Cena zahŕňa

sprievodca

ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

všetky cestné poplatky a mýta

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

vstupné, inú stravu


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -