Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z FilipínTermíny a ceny

To najlepšie z Filipín

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Manily.

deň 2 - MANILA: Raňajky v lietadle. Prílet do Manily, transfer do hotela, ubytovanie.

deň 3 - MANILA : Raňajky. Dopoludňajšia prehliadka mesta. Spoznáte pevnosť Santiago, kostol sv. Augustína, obchodnú štvrť Makati, Forbes Park a cintorín amerických vojakov. Potom sa vydáte pozdĺž jazera Lagúna de Bay na celodenný výlet k vodopádom Pagsanjan. V rámci tohto výletu budete absolvovať dvojhodinový rafting na kanoe k úpätiu vodopádu. Návrat v podvečer, nocľah.

deň 4 - TARLAK - BAGUIO: Raňajky. Skoro ráno odchod do severnej časti ostrova Luzon. Zastávka v Tarlaku na návštevu jednej z najväčších poľnohospodárskych fariem na Filipínach, preslávené najmä cukrovými plantážami. Večerný príchod do mesta Baguio, nazývaného tiež letné hlavné mesto i mesto kvetín. Večera, nocľah.

deň 5 - BAGUIO - MOUNT DATA: Raňajky. Prehliadka mesta a jeho dominanty letného prezidentského sídla. Návšteva trhoviska. Odchod po Hanselmovej horskej ceste, patriacej k najscénickejším cestám sveta, divokou krajinou Centrálne Kordillery. Príchod k hore Mount Data, pri vrchole sa nachádza hotel Mount Data. Večera, nocľah.

deň 6 - SAGADA: Raňajky. Odchod do horského mestečka Sagada, prechádzka po okolí s návštevou jaskýň a pohrebných lokalít so zavesenými rakvami, kde domorodci uctievajú duchov zomrelých, možnosť výstupu na vrchol Ampacao s panoramatickým rozhľadom. Nocľah.

deň 7 - BONTOC - BANAUE : Raňajky. Prejazd do mesta Bontoc, ktoré sa rozkladá v nádhernom hornatom teréne. Navštívite a prezriete si miestne folklórne múzeum. Potom trasa pokračuje do mesta Banaue, ktoré sa nachádza vo výške okolo 1.200m. Ryžové terasy v okolí Banaue bývajú nazývané ôsmym divom sveta a trvalo viac ako 2.000 rokov, než ich príslušníci kmeňa Ifugao vybudovali. Dnes sú na čestnom mieste svetového dedičstva UNESCO. Ubytovanie, večera, nocľah.

deň 8 - BANAUE : Raňajky. Výlet do neďalekej dediny k prehliadke jedinečných ryžových terás. Navštívite miestne domorodé trhovisko s možnosťou výhodného nákupu remeselníckych výrobkov. Návrat do hotela v Banaue, večera, nocľah.

deň 9 - BANAUE - MANILA: Raňajky. Odchod vidieckou krajinou do Manily. Príchod do Manily, nocľah.

deň 10 - MANILA - CEBU - BOHOL: Raňajky. Transfer na letisko a odlet na ostrov Cebu, ležiaci na súostroví Visayas. Po prílete prehliadka najväčšieho mesta na ostrove - Cebu City, ktoré patrí k najstarším mestám na Filipínach. V roku 1521 sa tu vylodil Ferdinand Magellan, ktorý tu postavil kríž na pokrstení prvých 800 miestnych obyvateľov. Kríž je v súčasnosti uschovaný v kamennej rotunde so stropnými maľbami. Počas prehliadky navštívite tiež pevnosť San Pedro, postavenú v roku 1965 - najstaršiu španielsku pevnosť na Filipínach. Prejdete sa po Colon Street, najstaršej zachovanej uličke celých Filipín. Najstaršiu filipínsku figúrku Jezuliatka uvidíte v bazilike Minore del Santo Nino. Poslednou zastávkou bude návšteva taoistického chrámu, kde veštci predpovedajú budúcnosť. Prejazd trajektom na ostrov Bohol, ubytovanie v oblasti Panglao.

deň 11 - VOĽNÝ PROGRAM: Raňajky. Voľný čas na kúpanie a vodné športy. Možnosť výletov po okolitých ostrovoch.

deň 12 - BOHOL: Po raňajkách prehliadka kostola v mestečku Baclayon, založeného španielskymi jezuitmi v roku 1959. Kostol bol postavený v roku 1596 z koralového kameňa. Zastávka pri súsoší zmieru, kde si vyslanec španielskeho kráľa Miguel Lopéz pripíja s boholským kráľom Gatuno pohárom zmesou vína a vlastnej krvi na dôkaz zmieru medzi Španielmi a miestnym obyvateľstvom. Cesta pokračuje na vyhliadkovú terasu. Po vystúpení viac ako 200 schodov sa pred Vami otvorí fascinujúci výhľad na "Čokoládové kopce". Jedná sa o nezvyčajné geologické formácie, ktoré sa skladajú z približne 1.300 súmerných kopčekov dosahujúce výšok okolo 1200 metrov. Sú porastené trávou, ktorá v období sucha zhnedne a kopce dostávajú svoju typickú čokoládovú farbu. Podľa povestí tieto kopce vznikli zo sĺz obra, ktorý plakal nad smrťou svojej milovanej. Obed si budete môcť vychutnať počas plavby na plávajúcej reštaurácii po rieke Lomboc a zároveň sledovať okolitú džungľu. Posledná zastávka Vás zavedie do záchranného a vedeckého centra miestnej rarity – Tarsiera. Jedná sa o najmenšieho primáta na svete, dorastajúceho iba 10-15 cm. Tarsier zaujme svojou veľkou hlavou, ktorej dominujú obrovské oči. Návrat do hotela. Nocľah.

deň 13 - VOĽNÝ PROGRAM : Raňajky. Voľný čas na kúpanie a vodné športy. Možnosť výletov po okolitých ostrovoch.

deň 15 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne).

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE) :Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -