Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z Izraela a JordánskaTermíny a ceny

To najlepšie z Izraela a Jordánska

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet do Tel Avivu. Po prílete transfer do Jeruzalemu, nocľah.

deň 2 - JERUZALEM: Zoznámenie sa s najzaujímavejšími miestami Jeruzalemu - svätého mesta troch významných svetových religií - judaizmus, kresťanstvo a islam. Navštívite Chrámovú horu so Skalným chrámom a mešitou Al-Aqsa. Nezabudnuteľný pohľad na toto mesto sa otvorí z Olivovej hory, kde navštívite chrám Pater Noster, kde si aj v češtine môžete prečítať túto slávnu modlitbu. Odtiaľ zídete do slávnej Getsemanskej záhrady a navštívite blízky chrám Národov. Nocľah v Jeruzaleme.

deň 3 - BETLEHEM - JERUZALEM - HORA SION: Po raňajkách odjazd do Betlehemu, návšteva chrámu Narodenia Pána, podľa možnosti navštívite tiež kostol Svätej Kataríny a Grotto. Z mesta si môžete odviezť aj zaujímavé rezby z olivovníkového dreva. Popoludní pokračujete v prehliadke Jeruzalemu, prejdete Krížovou cestou, až k chrámu Božieho hrobu. Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta Židov na našej planéte, budete môcť vložiť svoje prianie. Prechádzka po „poslednej ceste“ na horu Sion, návšteva hrobky kráľa Dávida. Nocľah v Jeruzaleme.

deň 4 - CAESAREA - NAZARETH - TIBERIAS: Prejazd k vykopávkam starobylého Caesarea, kde okrem iného uvidíte aj slávny akvadukt. Pokračujete návštevou mesta Kána Galilejská, kde Ježiš vykonal svoj prvý zázrak, a ďalej Vás cesta zavedie do Nazarethu, domova Márie a Jozefa. Prehliadka baziliky Panny Márie. Podľa časových možností sa prejdete po jazernej promenáde mesta Tiberias. Nocľah v hoteli v blízkosti Galilejského jazera.

deň 5 - GALILEJSKÉ JAZERO - HORA BLAHOSLAVENSTVA - TABGHA: Plavba loďou po Galilejskom jazere. Navštívite horu Blahoslavenstva a miesto, kde kázal Ježiš Kristus. Ďalej si prezriete Tabgha, miesto zázraku rozmnoženia chleba a rýb. Nasledujú zrúcaniny Capernaum, miesta, ktoré Ježiš urobil svojím domovom po tom, čo opustil Nazareth. Uvidíte pozostatky starovekej synagógy, v ktorej kázal. Nocľah v hoteli v blízkosti Galilejského jazera.

deň 6 - YARDENIT - JERASH - AMMÁN: Cestou do Jordánska sa ešte krátko zastavíte v Yardenit, hlavnom mieste krstov na rieke Jordán. Po vybavení potrebných formalít prejdete do Jordánska. Cestou do Ammánu navštívite vykopávky grécko-rímskeho mesta Jerash, ktorému sa tiež hovorí „Pompeje Stredného východu“. Iste budete ohromení stĺporadím hlavnej ulice Cardo, Oválnym námestím z 1. storočia n. l., trhoviskom Agora, monumentálnym Chrámom bohyne Artemis, či slávnou bránou. V meste sa nachádza aj amfiteáter, z ktorého najvyššej časti sa otvára nádherný výhľad, ktorý Vám ešte viac priblíži mohutnosť tohto starovekého sídla. Pokračujete do hlavného mesta Ammán. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 7 - AMMÁN – MŔTVE MORE – AMMÁN: Prehliadka hlavného mesta Ammán, v minulosti nazývaného tiež Philadelphia. Je to mesto kontrastov, kde sa snúbia pamiatky staroveku s modernou architektúrou, ktoré býva často označované za „biele mesto“. Je domovom najväčších mešít na Strednom východe, Národného múzea, monumentálnej Citadely, starej Agory, amfiteátru, kráľovského paláca a historicky zaujímavých pamiatok, či nádherného moderného zaveseného mostu, ktorý sa klenie nad údolím nad mestom. Popoludní výlet k Mŕtvemu moru, návrat do mesta Ammán, nocľah.

deň 8 - MADABA - HORA NEBO - SHOBAK - PETRA: Návšteva malebného mesta Madaba, nazývaného tiež mestom mozaík, ktorých je v miestnych kostoloch naozaj mnoho. Najvýznamnejšou z nich je mapa Svätej zeme a okolia, ktorá pochádza zo 6. storočia, a ktorá sa skladá z 2 miliónov kamienkov. Pokračujeme na horu Nebo, kde zomrel, a kde má byť aj pochovaný Mojžiš. Cestou do Petry si prezriete mohutný križiacky hrad Shobak. Príjazd do Petry, nocľah.

deň 9 - PETRA: Celodenná prehliadka nabatejského skalného mesta Petra, ktoré je považované za jeden z divov sveta. Toto bývalé hlavné mesto bolo vytesané priamo do skál počas 5. až 1. storočia pred naším letopočtom, a bolo zabudnuté na takmer 1000 rokov. Prechádzka Vás povedie úzkymi priesmykmi a previsnutými skalami, okolo Kráľovskej hrobky, pohrebnými a obetnými miestami, ďalej je tu pokladnica Chaznat al-fir’aun, ktorá je symbolom tohto miesta, rímske divadlo, či kláštor Ad-Dajr, ktorý môžete navštíviť v rámci voľnej prehliadky. Nocľah v Petre.

deň 10 - PETRA – WADI RUM - AMMÁN: Cesta do púštnej rezervácie Wadi Rum, s ktorej drsnou krásou sa zoznámite počas dvojhodinového safari terénnymi autami. Návrat do Ammán. Voľný večer. Nocľah v Ammán.

deň 11 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko, odlet a prílet do Prahy (Viedne).

deň 11 -


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu z/do Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 10x nocľah v hoteloch kategórie 3* s raňajkami, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel, vízum do Jordánska, obed v areáli mesta Petra, jazda terénnymi vozidlami vo Wadi Rum (2 hodiny),

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 249,- EUR, poplatok na hraniciach v Jordánsku cca 30,- USD, fakultatívne výlety a vstupy, bakšišné a prepitné* , cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: bakšišné a prepitné pre miestneho sprievodcu a šoféra (cca 30,- USD) sa berie ako povinnosť klienta.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -