Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z Južnej AfrikyTermíny a ceny

To najlepšie z Južnej Afriky

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet skupiny do Johannesburgu.

deň 2 - JOHANNESBURG: Doobeda prílet do Johannesburgu. Nasleduje krátka okružná jazda mestom s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi, i návštevou černošského predmestia Soweto, kde sa v 70-tych rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Prejazd do Pretórie, nocľah.

deň 3 - PRETÓRIA: Návšteva Voortrekker Monument - pamätníka bitky pri Blood River. Nasleduje prehliadka hlavných zaujímavostí metropoly JAR. Zastávka na námestí Church Square a pri vládnych budovách Union Buildings. Popoludní cesta krajinou Východného Transvaalu a návšteva zlatokopeckej osady Pilgrim’s Rest s pozostatkami električkovej dráhy, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop alebo v jeho blízkosti.

deň 4 - BLYDE RIVER CANYON: Putovanie pohorím Drakensberg. Návšteva Three Rondavel’s, vyhliadky na ohromujúci Blyde River Canyon – 3. najväčší kaňon sveta. Nasleduje Božské okno a výhľad do hlbín, návšteva Bourke’s Luck Potholes s výtvormi rieky Treur a zastávka pri vodopádoch Lisboa či Berlin. Ubytovanie v rezervácií Karongwe.

deň 5 - SAFARI V KARONGWE (OBLASŤ NP KRUGER): Skoro ráno safari v rezervácii Karongwe, ktorá je súčasťou tzv. Veľkého Krugerovho národného parku. Pri troške šťastia uvidíte „veľkú päťku“, a samozrejme i množstvo ďalších zvierat. Raňajky, voľno, obed. Poludňajší čaj a ďalšie safari 4x4 s rangerom. Po večeri si vychutnáte africkú divočinu v atmosfére praskajúceho ohňa. Nocľah.

deň 6 - JOHANNESBURG – KAPSKÉ MESTO: Pred svitaním ďalšie safari v rezervácii. Po raňajkách prejazd do Johannesburgu a odlet do Kapského Mesta.

deň 7 - MYS DOBREJ NÁDEJE: Celodenný výlet k Mysu dobrej nádeje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom cesta horským pásom Chapman’s Peak k Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom ešte zastávka v Simon’s Town s kolóniou tučniakov (vstup fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

deň 8 - KRAJINA VÍNA: Dopoludnia prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Jazda lanovkou (fakultatívne) na Stolovú horu, odkiaľ uvidíte Kapské Mesto z inej perspektívy. Popoludní výlet do viníc v okolí Stellenbosch s ochutnávkou skvelého vína.

deň 9 - KAPSKÉ MESTO: Voľné doobedie môžete stráviť nákupmi na promenáde Victoria & Alfred Waterfront. Popoludní transfer na letisko v Kapskom Meste a odlet do Prahy (Viedne).

deň 10 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg – Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 7x nocľah kategórie 3* s raňajkami, 1x obed, 2x večera, dopravu klimatizovaným autobusom či mikrobusom, služby sprievodcu ESO travel, odnos batožiny v hoteloch a na letiskách, safari: 3x safari 4x4 (po 3 hodinách) v 5. a 6. deň programu, vstupy: Karongwe Game Reserve, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), Chapman´s Peak,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR, fakultatívne vstupy a výlety, prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň, vstupné vízum JAR (nutné vybaviť vopred; možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR/osoba),

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA POBYTU:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY: 2x nocľah vo Victoria Falls, prehliadka vodopádov, plavba po Zambezi, večera Boma - od 1.429,- EUR

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -