Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z Kuby letecky z BratislavyTermíny a ceny

To najlepšie z Kuby letecky z Bratislavy

deň 1 - BRATISLAVA - SANTA CLARA - TRINIDAD: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet s AIRBUS A350 o 05:05 z Bratislavy. Prílet na letisko Santa Clara, skupinový transfer do hotela Las Cuevas ***, ubytovanie a večera.

deň 2 - SANCTI SPIRITUS - TRINIDAD: Raňajky. Odjazd do Sancti Spiritus okolo malebného údolia cukrovarov, ktoré bolo vyhlásené miestom svetového dedičstva UNESCO. Nachádzajú sa tu dnes už nepoužívané cukrovary z 19. storočia a rozhľadňa Mirador. Obed v miestnej reštaurácii. Odjazd do historického mesta Trinidad, v roku 1988 vyhlásenom UNESCO svetovým kultúrnym dedičstvom, prehliadka mesta. Trinidad bol založený v 16. storočí, pýši sa množstvom umeleckých galérií a je spolu s Havanou považovaný za kultúrne centrum Kuby. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Las Cuevas ***.

deň 3 - TOPES DE COLLANTES: Raňajky. Celodenný výlet do horskej oblasti Escambray’s. Počas jazdy autobusom budete môcť pozorovať kávové plantáže, ktoré sa tiahnú po horských úbočiach. Zo strediska Topes de Collantes nasleduje cesta nákladnými autami s pozorovaním rozmanitých horských údolí. Prechádzka k vodopádu „El Rocío“, možnosť kúpania v jazere Poceta del Venado. Obed v miestnej reštaurácii Casa de la Gallega. Po obede návrat do mesta Trinidad na pláž Ancon a kúpanie v Karibskom mori. Odchod do hotela Las Cuevas ***. Ubytovanie, večera a nocľah.

deň 4 - CIENFUEGOS - HAVANA: Raňajky, odchod do Cienfuegos, krásneho mesta založeného v roku 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Panoramatická návšteva Paseo del Prado, koloniálna budova, Palacio de Valle, Malecon. Prechádzka po bulvári s voľným časom v centrálnom parku. Obed v miestnej reštaurácii. Pokračovanie do Havany. Ubytovanie v Hoteli ROC Presidente ****. Večera nie je v cene.

deň 5 - HAVANA: Raňajky. Celodenná prehliadka Havany. Prehliadka historického centra. Uvidíte havanskú pevnosť, Capitol, námestie Las Armas s koloniálnymi palácmi, bývalý prezidentský palác, námestie Revolúcie, preslávenú pobrežnú promenádu Malecón. Po obede v typickej miestnej reštaurácii si prezriete havanskú katedrálu a múzeum kubánskeho rumu alebo Palác de la Artesania. Návšteva továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia kubánskych cigár. Návrat do hotela, nocľah. Večera nie je v cene.

deň 6 - VIŇALES – PIŇAR DEL RIO: Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales, kde budete môcť pozorovať prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii a potom návšteva jaskyne Indian Cave s plavbou podzemnou riekou. Návrat späť do Havany, nocľah. Večera nie je v cene.

deň 7 - HAVANA - SANTA CLARA - CAYO SANTA MARIA: Raňajky, odchod do mesta Santa Clara. Návšteva mauzólea Che Guevaru, múzea Tren Blindado a návšteva Central Parku Leoncio Vidal. Obed v miestnej reštaurácii. Pokračovanie na ostrov Cayo Santa María do hotela ROC Casa del Mar ***** s All inclusive.

deň 8 - CAYO SANTA MARIA: Pobyt a relax v hoteli ROC Casa del Mar ***** s All inclusive, možnosť fakultatívnych výletov.

deň 15 - CAYO SANTA MARIA - BRATISLAVA: Raňajky, napoludnie odchod skupinovým transferom na letisko Santa Clara a odlet do Bratislavy s lietadlom AIRBUS A350.

deň 16 - PRĹET DO BRATISLAVY: Prílet do Bratislavy v ranných hodinách.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -