Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z NamíbieTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - WINDHOEK: Odlet do Windhoek.

deň 2 - WINDHOEK - KALAHARI DESERT: Po prílete imigračné formality, výmena peňazí a stretnutie so sprievodcom. Nasleduje transfer do Kalahari Desert, ubytovanie a večera.

deň 3 - FISH RIVER CANYON : Cestou do Hobas navštívime háj pitoreskných stromov Quiver Tree a o dve hodiny neskôr sa ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Hadej rieky, ktorá nám vzápätí odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. So západom slnka opustíme pôsobivé vyhliadky a ubytujeme sa v neďalekom a pôvabnom hoteli Canyon Village.

deň 4 - AUS – DIAS POINT – LUDERITZ: Zastávka v Aus s nádhernou budovou stanice a snáď v okolí zbadáme aj stáda divokých koní. Potom sa púšťou Namib vydáme k prímorskému Luderitz, živej pripomienke nemeckého osídlenia z konca 19. storočia. Vedľa prehliadky mesta odkiaľ do sveta prúdia diamanty z oblasti Sperrgebiet sa zastavíme na myse Diaz s kolóniami plameniakov (podľa časových možností).

deň 5 - TAJOMNÝ KOLMANSKOP – SESRIEM: Dopoludnia prehliadka magického mesta duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala fascinujúca diamantová horúčka. Potom prejazd späť do vnútrozemia do blízkosti Sesriem. Neskoré popoludnie potom strávime na svahoch priľahlých hôr, kde sa s drinkom niečoho tvrdšieho necháte maznať hrejivou atmosférou zapadajúceho slnka.

deň 6 - SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON – SOLITAIRE: Skoro ráno, ešte pred svitaním, vyrazíme pozdĺž koryta rieky Tsauchab obklopení dunami žiariacimi v lúčoch vychádzajúceho slnka. V samom závere presadneme do terénnych vozidiel. Bez nich by sme ťažko prekonali posledné kilometre hlbokého piesku a dosiahli jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei a Deadvlei čiže magického zhromaždenia vody. Táto očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí svoju púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných vĺn a nikdy preto nedosiahne oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei patria medzi fotografmi za zázrak. Na spiatočnej ceste si ešte prezrieme zákutia malého zato však pôvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, potom prekročíme obratník Kozorožca a zastavíme sa v kaňone Kuiseb, ktorý ako mohutná prekážka bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmund.

deň 7 - SWAKOPMUND & PLAVBA: Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Potom zastávka pri piesočnej dune č. 7 a nakoniec návrat do Swakopmund prezývanej Spiaca kráska. Môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, „flákať“ sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

deň 8 - MOON LANDSCAPE – WELWITCHIA MIRABILIS – SPITZKOPPE: Dnes si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namíbijskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis (podľa časových možností), zastavíme na hrane rozorvanej Mesačnej krajiny - Moon Landscape. Potom presun k žulové vrchu Spitzkoppe, ktorý ako maják v mori piesku ukazuje cestu zblúdilým cestovateľom a dojazd do tesnej blízkosti pohoria Brandberg.

deň 9 - WHITE LADY – KMEŇ HIMBA: Mäkký úsvit nás zastihne v úpätí pohoria Brandberg. Pešo (cca 1,5 h) sa vydáme k White Lady Painting - záhadným maľbám starým viac ako 2000 rokov. Presun do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby krátkymi koženými sukienkami a "umývajú" sa dymom kadidiel. Prejazd do tesnej blízkosti NP Etosha a podľa časových možností i popoludňajšie safari.

deň 10 - KRAJOM PREĽUDOV (safari v NP Etosha): Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov či Krajina suchej vody, pre nás NP Etosha. Celodenné safari v jednej z najunikátnejších rezervácií Afriky umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov.

deň 11 - SAFARI V NP ETOSHA: Veľká časť dnešného dňa je opäť zasľúbená safari v NP Etosha. Rezerváciu v popoludňajších hodinách opustíme západnou bránou a presunieme sa do úhľadného mestečka Tsumeb.

deň 12 - HOBA METEORIT - WINDHOEK: Ráno prejazd do blízkosti osady Grootfontein, kde navštívime najväčší meteorit sveta Hoba. Váži 60 ton a zavítal k zemi pred 80 tisíckami rokov. Nasleduje odchod do Windhoek a popoludňajšia prehliadka tejto živej metropoly Namíbie, ktorej v tieni moderných výškových budov dominuje pestrý zhon ulice. Podľa časových možností návšteva Diamond Works, kde sa zoznámime so spracovaním týchto vzácnych drahokamov, ktoré sú popri cestovnom ruchu najväčším zdrojom bohatstva krajiny.

deň 13 - ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Dopoludnia voľný program, pred obedom transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 13 - 14 PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

deň 13 -


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha - Windhoek - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 11x nocľah kategórie min. 3* & 4*, 11x raňajky a 1x večera po prílete, dopravu klimatizovaným vozidlom/mikrobusom/autobusom, odnos batožiny a balenú vodu počas presunov, info pack na mieste (1x na izbu), služby sprievodcu ESO travel, vstupy do NP: Namib Naukluft, Etosha, Ritchveld, vstupy a aktivity: Kolmanskop Ghost Town, Sossusvlei & Dead Vlei, White Lady Painting, výpravná plavba Dolphin & Seals vo Walvis Bay, Otjikandero Himba Village, meteorit Hoba, západ slnka s drinkom v Sesriem,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy cca 379,- EUR, fakultatívne vstupy, výlety a prepitné, vízum do Namíbie 100,- EUR (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK) , večere a iné stravovanie, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -