Vyhľadávanie zájazdu

Toskánsko ako ho nepoznáteTermíny a ceny

Toskánsko ako ho nepoznáte

Úvod - 6-dňový autokarový zájazd

Perex - Keď sa povie Toskánsko, určite nás napadne Florencia ako kolíska renesancie, ale táto krásna časť Talianska ponúka aj  ďalšie miesta, ktoré stojí za to vidieť: stredoveké mestečko na na tufovej vyvreline Certaldo, kláštor San Galgano z 12. stor. s charakteristickým mečom zabodnutom v skale, Montalcino v údolí Orcia, kde sa pestuje vínna réva na víno Brunello, alebo historické mesto Arezzo s množstvom architektonických pamiatok, kostolov a múzeí.

Ubytovanie - 4 x v hoteli 3*.

Stravovanie - 4 x raňajky.

Doprava - Autokarová.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7:00 hod). Tranzit cez Rakúsko do Talianska, ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera.

2. deň - Po raňajkách odchod do Florencie. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Naskytne sa nám možnosť navštíviť známu obrazovú galériu Uffizi (fakultatívne). Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách odchod do Certalda - krásneho stredovekého mestečka umiestneného na skale, ku ktorému sa vyvezieme zubačkou. Po prehliadke odchod na chutnávku miestnych marmelád typickou špecialitou je najmä cibuľová. Pokračovanie do čarovného opevneného mestečka Monteriggioni, dýchajúceho stredovekou atmosférou. Na záver prehliadka bývalého kláštora San Galgano, postaveného v rímskom štýle v 12. stor. a známeho, okrem iného, mečom zabodnutým v skale. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň - Po raňajkách nás čaká návšteva mestečka Montalcino, ležiaceho v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva vínna réva na výborné červené víno Brunello, považované za jedno z najlepších talianskych vín. Po ochutnávke odchod do Bagno Vignoni - kúpeľného mestečka, v ktorom sa namiesto hlavného námestia nachádza nádrž s termálnou vodou. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky, odchod do zaujímavého historického mesta Arezzo, ktoré nás prekvapí množstvom architektonických pamiatok, kostolov a múzeí . Najznámejšou pamätihodnosťou je kostol sv. Františka s unikátnymi renesančnými freskami od Piera della Francesca. Pokračovanie do františkánskej svätyne La Verna, jedného s najdôležitejších spirituálnych a religióznych miest v Taliansku. Po krátkej prehliadke odchod na Slovensko.

6. deň - Návrat na Slovensko v ranných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku vína a marmelád, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu 110 EUR, za 4 večere 85 EUR, vstup do Galérie Ufizzi 28 EUR, za vstup do kostola sv. Františka v Arezze 10 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu), za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, jazdu zubačkou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -