Vyhľadávanie zájazdu

Toskánsko de luxeTermíny a ceny


Úvod - 5-dňový letecký zájazd

Perex - Navštívime čarokrásnu Florenciu, stredovekú Sienu a pôvabné mestečká Montalcino a Pienza, urobíme si výlet do vinárskej oblasti údlia Orcia, ochutnáme preslávené vína Brunello, Chianti a destilát Grappa, naučíme sa rozoznávať olivové oleje a z hradieb jedného z najvyššie položených miest v Toskansku Montepulciano si vychutnáme výhľad na vinohrady, v ktorých sa zberá hrozno na víno Nobile. Na toskánske de luxe zážitky sa nedá zabudnúť.

Ubytovanie - 4 x v hoteli 3*/4*.

Stravovanie - 4 x raňajky.

Doprava - Letecká.

1. deň - Transfer na letisko vo Viedni, odlet do Florencie.  Po prílete transfer do centra mesta. Prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, kostol Santa Croce, Dóm, baptistérium  a podľa časových možností Medicejskú kaplnku.  Vo večerných hodinách sa presunieme do starobylého mesta Siena na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách sa vyberieme do kláštora Monte Oliveto Maggiore zo 14. st., presláveného freskami Signorelliho a Sodomy. Ďalej budeme pokračovať do mestečka Montalcino, ležiaceho vysoko v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva vínna réva na výborné červené víno Brunello. O jeho jedinečnej chuti a vôni sa budeme môcť sami presvedčiť v priebehu ochutnávky. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Dopoludnie strávime v Siene prehliadkou jej krásneho historického centra - pozrieme si Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, vysokou 88 m, odkiaľ je výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. Popoludní sa presunieme do malebného kamenného mestečka San Gimignano, ktoré slúži ako živá kulisa historických filmov. Po prehliadke mesta sa premiestnime do Ulignana, na farmu Tenuta Torciano, kde ochutnáme preslávené víno Chianti, špeciálny taliansky destilát grappa a naučíme sa rozoznávať najkvalitnejšie talianske olivové oleje. Vo večerných hodinách návrat do hotela v Siene.

4. deň - Po raňajkách v hoteli sa vyberieme do mesta Pienza (UNESCO), kde preskúmame jeho zákutia. Popoludní navštívime jedno z najvyššie položených miest v Toskánsku - Montepulciano. Z jeho hradieb je výhľad na Umbriu, južné Toskánsko a vinohrady, v ktorých sa zbiera hrozno na víno Nobile. Toto víno ochutnáme v historickej pivničke v centre mesta. Návrat do hotela v Siene.

5. deň - Raňajky, transfer na letisko vo Florencii, odlet späť do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu Viedeň - Florencia - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, dopravu minibusom v destinácii podľa programu, 3 x ochutnávku podľa programu, 4 x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 145 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -