Vyhľadávanie zájazdu

Toskánsko so štipkou LigúrieTermíny a ceny

Toskánsko so štipkou Ligúrie

Úvod - 8-dňový autokarový zájazd

Perex - Skvostnú Florenciu s eleganciou renesancie pri poznávaní strieda toskánsky vidiek s vínom, grappom, olivami a gurmánskou večerou s tými najlepšími miestnymi špecialitami, so Šikmou vežou v Pise, ako i nádherným ligúrskym pobrežím, kde vynikajú pestré dedinky Cinque Terre. Historické mesto Lucca, ostrov Elba i Napoleon, a krásne pláže sú na dosah dobrodružstvu aj oddychu. 

Ubytovanie - 6 x v hoteli 3*.

Stravovanie - 6 x raňajky, 1 x večera formou toskánskeho bufetu.

Doprava - Autokarová.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h), ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera.

2. deň - Raňajky. Dopoludnie strávime vo Florencii prehliadkou jej najväčších skvostov – Dómske námestie s krásnou katedrálou, námestie Piazza Signoria s palácom Vecchio a most Ponte Vecchio. Z Florencie sa presunieme na farmu Castiglionchio, kde zažijeme pravý toskánsky vidiek. Pokocháme sa výhľadom do toskánskych viníc, prezrieme si farmárske múzeum, vínne pivnice a kaplnku z 15. storočia. Ochutnáme víno Chianti, taliansky destilát grappa a miestny olivový olej. Na záver dňa sa posilníme „farmárskym bufetom“ s typickými toskánskymi špecialitami. Návrat na ubytovanie v Montecatini Terme.

3. deň - Raňajky, Presun na ubytovanie na pobreží, individuálne voľno. Oddych pri mori, fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej oblasti Cinque Terre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov. Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu loďou (fakultatívne) so zastávkami v dedinkách Vernazza, Manarola a Riomaggiore. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Po raňajkách sa presunieme do Pisy, kde nám sprievodca pri pešej prehliadke poukazuje jej dominanty – Piazza dei Miracoli (UNESCO) so Šikmou vežou, Baptistériom a Dómom. Popoludní sa presunieme do historického mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele a Piazza Napoleone, katedrálu a zachované mestské hradby. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň - Raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívny výlet na ostrov Elba, historicky spätého s generálom Napoleonom Bonaparte. Zoznámime sa s hlavným mestom ostrova – s mestečkom Portoferraio, ktoré si dodnes zachovalo stredovekú atmosféru. Poprechádzame sa malebnými uličkami, prezrieme si niekdajšie sídlo Napoleona – vilu Palazzina dei Mulini a pokocháme sa výhľadom z pevnosti Forte Falcone. Popoludnie využijeme na relaxáciu na jednej z množstva krásnych pláží v okolí. Večer návrat na pevninu, presun späť na ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň - Raňajky. Odubytovanie, oddych pri mori. Večer odchod späť na Slovensko.

8. deň - Návrat na Slovensko v ranných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 6 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1 x ochutnávka vína, olivového oleja a grappy, 1 x toskánsky bufet, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu, za 5 večerí (bez večere v 2. deň), za miesto v prednej polovici autokaru, za fakultatívnu plavbu loďou v Cinque Terre, za fakultatívny výlet na ostrov Elba. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -